یک نظر

تابستان ۲۰۱۶ که می توانست براي لیونل مسی و کریس رونالدو يك تابستان شيرين و فراموش نشدني باشد اما در نهايت آنچه از اين تابستان براي اين دو ابرستاره بزرگ دنياي فوتبال باقي ماند، رد اشك هايي بود كه بر گونه ها جاري شد. اشك هايي كه براي مسي فرجامي چون خداحافظي از بازي ملي داشت اما بري كريس به جام قهرماني منتج شد. دو ستاره اي كه به نظر مي رسد دست سرنوشت سرانجام آنها را به يكديگر گره زده. آنچنان كه در خاطرات تلخ و سوزناك نيز با يكديگر رقابت دارند!

کریس رونالدو که چند روز قبل فينال يورو اعتراف کرده بود دیدن اشک های لیونل مسی در فینال کوپا آمه‌ریکا برایش دردناک بوده، در همان ابتداي بازي نهايي با چشمانی اشکبار فینال یورو ۲۰۱۶ را نیمه کاره گذاشت تا او نيز همچون مسي با چشماني نمناك با جام وداع كند. سرنوشت اين دو اما در تابستان متفاوت از هم بود؛ مسي خوب شروع كرد و تلخ به پايان برد و كريس بد شروع كرد و شيرين به پايان برد هر چند آنچه از اين ستاره بر جاي ماند نه موفقيت ها و نه ناكامي ها بلكه اشك هايي بود كه بر گونه اين دو جاري شد.

لیونل مسی

دو هفته قبل بود که مسی با امید به پایان دادن ناکامی اش در رده ملی، مقابل شیلی قرار گرفت. او که در دو سال گذشته در فینال جام جهانی و فینال کوپا آمه‌ریکای ۲۰۱۵ شکست خورده بود، امیدوار بود که در صدمین سالگرد برگزاری رقابت های کوپا، بتواند به انتظار ۲۳ ساله آرژانتینی ها برای فتح جام پایان بدهد. به ویژه اینکه او بازی به بازی بهتر شده بود و گل تماشایی اش مقابل آمریکا، امید هواداران آبی سلسته را دو چندان کرد اما فینال با اتفاقات غیرمنتظره ای همراه بود. آرژانتینی ها که شیلی را در دور گروهی ۲-۱ شکست داده بودند، در دیدار فینال هرچه تلاش کردند نتوانستند دروازه کلودیو براوو را باز کنند و کار به ضربات پنالتی کشیده شد. در پنالتی اوضاع برای مسی بدتر هم شد و او توپ را به آسمان زد و آرژانتین بار دیگر شکست خورد. اشک های مسی در پایان بازی با یک تصمیم غیرمنتظره همراه بود که هنوز خیلی از آرژانتینی ها از شوک آن خارج نشده اند؛ خداحافظی مسی از بازی های ملی.

کریستیانو رونالدو یورو

برخلاف مسی، رونالدو یورو را با پرتغال خوب آغاز نکرد اما وقتی افتان و خیزان به فینال رسیدند، بسیاری پیش بینی کردند که رونالدو می تواند با درخشش در فینال و قهرمان کردن پرتغال، برتری اش نسبت به مسی را به اثبات برساند اما فینال برای CR7 تنها ۲۵ دقیقه طول کشید. ضربه شدید دیمیتری پایت، رونالدو را مصدوم کرد و او هرچند تا اواسط نیمه اول در زمین بود اما از چشمان اشک بارش مشخص بود که توان ادامه کار نخواهد داد. در نهایت رونالدو در دقیقه ۲۵ از زمین بیرون رفت تا مشخص شود سرنوشت او و مسی حتی در روزهای بدشانسی هم با هم گره خورده است. هر چند که این اشک ها فرجام شیرینی داشت و کریس برخلاف همتایش مسی جام را بالای سر برد تا اشك هاي او برخلاف مسي شيرين باشد.

یک نظر

ورود