5eef83c5cf893e5f20547950b0f116f8
بدون نظر

در این مطلب روش ساخت زیر لیوانی با شلوارهای جین کهنه را آموزش داده ایم که می توانید از آن در اندازه های بزرگ تر به عنوان زیر قابلمه ای هم استفاده کنید.

پیش از این نیز دیگر روش ساخت کاردستی های کاربردی در خانه با استفاده از شلوارهای جین را آموزش داده بودیم که از جمله می توان به ساخت مبل کوسنی ، ساخت تاج پادشاهی برای کودکان، دوخت روکش صندلی کودکان، دوخت زیربشقابی پارچه ای، دوخت کیف دوشی کوچک، دوخت قالیچه و وسیله ای برای مرتب کردن اشیا اشاره کرد.

وسایل مورد نیاز

  • قیچی
  • ۱ عدد شلوار جین کهنه
  • نخ و سوزن
  • چسب پارچه

روش ساخت

۱- با استفاده از قیچی تیز، درزهای ضخیم شلوار جین را بریده و کنار بگذارید. توجه داشته باشید که هیچ پارچه اضافه ای نباید در کناره های آن ها وجود داشته باشد و برش را لب به لب انجام دهید.

1

۲- با استفادهاز نخ و سوزن ضخیم، دو نوار باریک را به هم بدوزید.

2

۳- با استفاده از چسب پارچه، بخش داخلی نوارهای درز شلوار را چسب کاری کرده و آن را رول نمایید. توجه داشته باشید که در تمام روند رول کردن، باید چسب را به پارچه بزنید.

3

۴- در انتهای کار، چسب بیشتری به کار ببرید تا به خوبی در جای خود محکم شود. سپس آن را چند ساعت کنار بگذارید تا چسب خشک گردد.

4

۵- از نتیجه کار به عنوان زیر لیوانی می توانید استفاده کنید. اما اگر تمایل داشته باشید، می توانید با اضافه کردن نوارهای بیشتر، قطر این دایره را بزرگ تر کرده و از آن به عنوان زیر قابلمه ای برای میز غذا هم بهره بگیرید.

5

بدون نظر

ورود