۱۲ نکته جالب درباره شخصیت و فیلم های جیمز باند که تا به حال احتمالا از آن ها خبر نداشته اید

۱۲ نکته جالب درباره شخصیت و فیلم های جیمز باند که تا به حال احتمالا از آن ها خبر نداشته اید

بیشتر افراد به مقوله فیلم و سینما علاقه دارند و آن را دنبال می کنند. ما همواره شاهد حضور شخصیت های محبوب و ابرقهرمانی در هالیوود هستیم. از جمله آن ها می توان به بتمن، سوپرمن و مرد عنکبوتی اشاره نمود. یکی دیگر از شخصیت های مشهور که تا به حال در چندین فیلم مورد توجه قرار گرفته، «جیمز باند» است.

فرمانده نیروی دریایی سلطنتی که به عنوان سرویس مخفی بریتانیا فعالیت دارد، در چندین کتاب، فیلم و رمان دیده شده و از محبوبیت زیادی برخوردار است. حتما شما نیز تا به حال برخی فیلم های جیمز باند را مشاهده کرده اید. درباره این شخصیت اطلاعات زیادی منتشر شده، اما مسائلی درباره او و فیلم هایش وجود دارند که کمتر کسی از آن ها آگاهی دارد.

ما در این مقاله قصد داریم ۱۲ حقیقت جالب درباره جیمز باند را برای شما بازگو کنیم. تا پایان همراه باشید.

جیمز باند

نقش جیمز باند به بازیگران سرشناس آمریکایی مانند کلینت ایستوود، آدام وست و برت رینولدز پیشنهاد شد، اما هیچ یک از آن ها پیشنهاد ارائه شده را نپذیرفتند، زیرا آن ها اعتقاد داشتند که تنها یک بازیگر انگلیسی حق دارد این نقش را بازی کند.

401-w700

جرج لازنبی کسی که نقش جیمز باند را در فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» بازی کرد، قبل از این فیلم اصلا بازیگر نبود. او برای آن که تهیه کننده را تحت تاثیر قرار دهد، کت شلوار پوشید، ساعت رولکس دست کرد و مدل مویی جدید انتخاب نمود تا بتواند وی را برای بازی در نقش متقاعد کند.

402-w700

ایان فلمینگ رمان نویس و خبرنگار بریتانیایی، نام یک پرنده شناس آمریکایی را برای شخصیت مورد علاقه اش انتخاب کرد: جیمز باند. وی در این رابطه گفت که قصد داشته کسل کننده ترین نام و شخصیت قابل تصور را برای باند رقم بزند.

403-w700

جان اف کندی رئیس جمهور سابق آمریکا یکی از پر و پا قرص ترین طرفداران جیمز باند بود. در ۲۳ نوامبر سال ۱۹۶۳ میلادی – یک روز قبل از ترور او – وی در کاخ سفید به تماشای فیلم «از روسیه با عشق» نشست.

404-w700

حتما شما نیز تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که پشت هر مرد موفق یک زن وجود دارد. این مسئله در مورد جیمز باند نیز صدق می کند. «باربارا بروکولی» تهیه کننده فیلم های جیمز باند است. او شخصا بازیگر اصلی و بازیگران زن را انتخاب می کند و حتی گاهی اوقات در داستان نیز دست برده است.

Walther_PPK_BOND-w700

تفنگی که در فیلم های جیمز باند مورد استفاده قرار گرفت و مشهور شد، «Walther PPK» نام داشت؛ همان اسلحه ای که آدولف هیتلر برای خودکشی استفاده کرده بود.

406-w700

در فیلم «پنجه طلایی» محصول سال ۱۹۶۴، زنانی که کنار هواپیما به عنوان خلبان عکس گرفتند، مردانی بودند که خودشان را به شکل زن ها درآورده و کلاه گیس زده بودند.

407-w700

در فیلم سال ۱۹۹۷ «فردا هرگز نمی میرد» بیش از ۱۵ بی ام و در تصادف شدیدا آسیب دیدند و از بین رفتند.

408-w700

در طول تمرینات تیر اندازی برای فیلم «اسکای فال» ۲۰۱۲، ۲۰۰ هزار عدد مهمات مورد استفاده قرار گرفت. ظاهرا تهیه کنندگان برای ساخت فیلم بودجه هنگفتی در اختیار داشته اند.

410-w700

در فیلم «جاسوسی که مرا دوست داشت»، «ریچارد کیل» باید نقش فردی که دندان های آهنین داشت را بازی می کرد. این کار بسیار سخت و دردناک بود و او نمی توانست بیشتر از ۳۰ ثانیه دندان ها را در دهان خود نگه دارد.

411-w700

بدلکاری به نام «بیل کامینگ» در فیلم «گلوله آتشین» برای آن که در استخر مملو از کوسه بپرد، ۴۵۰ دلار دریافت کرد.

412-w700

ایان فلمینگ خالق شخصیت جیمز باند، داستان هایش را با استفاده از یک ماشین تایپ سلطنتی ساخته شده از طلا می نوشت.

منبع: ohfact
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود