تجاوز گروهی به دانش آموزان
۸ نظر

فریادها این‌بار هم بلند و دلخراش است. مادری رو به روی دوربین گوشی، به مسئولین مدرسه می‌گوید: «ما بچه بزرگ کردیم. اومدن اینجا آموزش ببینن، پرورش داده بشن، نه این‌که بهشون تجاوز بشه». خانواده‌ها عصبانی هستند و به آزار جگر گوشه‌هایشان معترضند. هرچند که خوشبختانه این‌بار شاهد اخبار ناگوار قتل آتناها و ستایش‌ها نبودیم اما ابعاد فاجعه شاید به همان بزرگی باشد. ۱۶ نفر از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران، مورد تجاوز ناظم مدرسه قرار گرفته‌اند. خبری که به سرعت دست به دست چرخید و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت. خبر آزار جنسی به دانش آموزان که با بازداشت شدن ناظم متهم و تعلیق مدیر مدرسه همراه بود، واکنش‌ مقامات را برانگیخت و کاربران شبکه‌های اجتماعی را به ابزار همدردی واداشت.

همه در حد شوخی بود

در اولین خبری که بعد از این ماجرا منتشر شد، والدین یکی از دانش آموزان گفته بود که به دلیل پرخاشگر شدن نوجوان‌شان، او را پیش روانشناس برده بودند که در جلسات روان‌شناسی مشخص شد که او مورد تعرض جنسی قرار گرفته است. بعد از پیگیری‌های خانواده‌ها، مشخص می‌شود که ۱۵ دانش آموز دیگر هم توسط یکی از مسئولان مدرسه مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. در حواشی این خبر، گفته می‌شود که این معلم پیشتر در اردوهای مدرسه، به دانش‌آموزان مشروبات الکی و سیگار تعارف می‌کرده و با نشان دادن فیلم‌های مستهجن، دانش آموزان را به داشتن رابطه جنسی تشویق می‌کرده است. اما در ویدیویی که والدین دانش‌آموزان، از فرد منسوب به متهم در شبکه‌های اجتماعی پخش کرده‌اند، او دادن مشروبات الکی و سیگار در اردوها را تکذیب کرده و تمام ماجرا را شوخی عنوان می‌کند. در زیر بخشی از این ویدیو را تماشا می‌کنید.

خبر دیگری که در این جریان شایعه شد این بود که ناظم مدرسه با بیت مرحوم آیت‌الله حائری نسبت دارد و این موضوع باعث واکنش بیت ایشان به این خبر شد. در نامه‌ای که ایسنا به نقل از محمد حسن حائری منتشر کرده است، او انتساب بیت ایشان  با متهم را تکذیب کرد.

آزار جنسی به دانش آموزان.

اجرای حدود الهی برای متهمان

بعد از  انتشار این خبر روز گذشته وب‌سایت رسمی رهبر انقلاب، متن نامه‌ای از ایشان به رئیس قوه قضاییه را منتشر کرد که در آن ضمن ابراز اندوه و تاسف، ایشان خواستار اجرای حدود الهی در مورد متهمان این پرونده شدند. از فرشته محمدی، حقوقدان در خصوص حدود الهی و مجازات آن می‌پرسم. او پاسخ می‌دهد: «حدود الهی به جرایمی اطلاق می‌شود که به اصطلاح حق‌الله هستند و حاکم شرع برای تحکیم جامعه اسلامی آن را اجرا می‌کند. حدود الهی به جرایم متعددی اطلاق می‌شود که فرد مکلف به دوری از آن‌هاست. مثل روزه‌خواری. در مورد مسایل جنسی نیز حدود الهی بارها ذکر شده اند. در این مسئله دانش ‌آموزان غرب تهران که معلم مدرسه بچه‌ها را واردار به رابطه کرده است، می‌توان قیادت و لواط را برای این جرم در نظر گرفت. قیادت به معنی مرتبط کردن یا مجبور کردن عده‌ای به داشتن رابطه جنسی است و آن‌طور که من می‌دانم مجازات آن شلاق، تبعید یا زندان خواهد بود. اما در لواط، در صورتی که اکراه وجود داشته، حد آن اعدام است. اگر ثابت شود که این فرد به بچه‌های مدرسه تجاوز کرده است، حدود لواط برای او صادق خواهد بود. علاوه بر این حاکم شرع می‌تواند جرم افساد فی‌الارض را نیز برای مجرم تعیین کند.»

نمایندگان مجلس هم بعد از انتشار خبر آزار جنسی دانش‌ آموزان ، خواستار طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش شدند. به گزارش ایلنا، پروانه مافی، نماینده مردم تهران گفت: «ما برای این موضوع قاطعانه پیگیر طرح سوال از وزیر هستیم، وزیر باید در این خصوص پاسخگو باشد. این افراد باید به اشد مجازات محکوم شوند، چراکه این موضوعات شوخی‌بردار نیست و هیچ گونه تخفیفی نباید صورت بگیرد. ما نسبت به موارد مشابهی که پیش آمده برخورد جدی نداشته‌ایم به همین دلیل با افزایش آمار این اتفاقات در جامعه روبه رو هستیم»

طیبه سیاوشی دیگر نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم این اتفاق‌ها را باعث تشدید خشونت در جامعه عنوان کرد و بیان کرد که حاکمیت وظیفه دارد آموزش جنسی به فرزندان را در خانواده‌ها نهادینه کند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، وزیر آموزش و پرورش هم دیگر مقامی بود که به این خبر واکنش نشان داد. به نقل از روزنامه ایران، سید محمد بطحایی مشاور و بازرس خود را مسئول رسیدگی به این موضوع کرد و در نامه‌ای نوشت: «از آنجایی‌که فرد متخلف، نیروی غیر رسمی بوده است لازم است نسبت به بررسی نحوه به‌کارگیری مشارالیه و رعایت ضوابط مقرر، دقت مضاعف به عمل‌آورد.»

مرتضی نظری مدیر کل روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش هم درباره آخرین خبرهای مربوط به تعرض ناظم مدرسه می‌گوید: «قطعاً وزارت آموزش و پرورش در بالاترین سطح ممکن به این پرونده ورود می‌کند و با این تخلف قاطعانه برخورد می‌کنیم و پرونده‌ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و پیگیری مسئولین منطقه تشکیل شده است. علاوه بر این نمایندگان مجلس هم نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند تا جایی که پروانه مافی طرح سؤال از وزیر آموزش و پرورش را مطرح می‌کند و می‌گوید: ما قاطعانه پیگیر طرح سؤال از وزیر هستیم، وزیر باید در این خصوص پاسخگو باشد. این افراد باید به اشد مجازات محکوم شوند، چراکه این موضوعات شوخی‌بردار نیست و هیچ گونه تخفیفی نباید صورت بگیرد.»

ویدیو زیر حرف‌های والدین دانش‌آموزان در مدرسه را می‌بینیم.

من هم قربانی تجاوز هستم

جامعه شناسان معتقدند که انتشار اخبار این‌چنینی علاوه بر ایجاد نگرانی در خانواده‌ها باعث بی‌اعتمادی آن‌ها به افراد جامعه می‌شود و از طرفی دیگر بحث آموزش‌های جنسی در مدارس را پیش می‌کشد. از طرفی دیگر انتشار خبرهای این‌چنینی، هربار داغ دل کسانی که خودشان را نزدیکانشان مورد آزار قرار گرفته‌اند را تازه می‌کند. در مهر ماه سال گذشته آلیسا میلانو بازیگر آمریکایی برای اولین‌بار از هشتگ metoo برای انتشار تجربه ناخوشایند آزار جنسی استفاده کرد و از کاربران دیگر خواست که با استفاده از این هشتگ، در مورد آزارهایی که دیده‌اند صحبت کنند. این هشتگ به قدری فراگیر شد که به گزارش CBS NEWS ، در مدت کوتاهی بیش از یک میلیون و ۷۰۰هزار توییت از ۸۵ کشور دنیا با این هشتگ منتشر شد. ر ایران هم پس از انتشار اخبار تکان‌دهنده قتل آتنا و ستایش، این هشتگ مورد استفاده قرار گرفت و این‌بار هم با انتشار این خبر، کاربران با این هشتگ توییت می‌کنند.

تجاوز گروهی به دانش‌آموزانتجاوز گروهی به دانش‌آموزان

هرچند که به گفته نماینده مجلس در هر جامعه‌ای افراد بیمار وجود دارد، این سوال مطرح است که چرا مسیر این افراد به مدرسه‌ها باز است؟ چه کسانی مسئول گزینش این افراد هستند و چرا مدرسه که به عنوان خانه‌ی دوم دانش‌آموزان یاد می‌شود، چطور ممکن است که تا این حد نا امن و مخرب باشد؟

۸ نظر

ورود

 • Gol pesar خرداد 10, 1397

  ولی برا اون بچه ها خیلی بد میشه،
  اونطور که میگفت خودش تجاوزی صورت نداده فقط بچه ها رو تحریک کرده با هم رابطه داشته باشن

  اگر اینطور باشه با توجه به شرع اسلام (!) بچه ها محکوم به اعدامن?

  • حسن خرداد 10, 1397

   به این سادگی ها که نوشتی نیست. ممکنه شامل احکام مکره بشوند.
   اگر هم همه بچه‌ها با اختیار و دلخواه خودشان کاری کرده باشند، فقط در صورتی که لواط ثابت شود، حکم آن اعدام است که اگر شرایط اثبات آن را بدانید، احتمال اثبات آن همیشه پایین است. عمدتا مساله با تعدادی شلاق تمام می‌شود.

  • Mr.M خرداد 10, 1397

   نه برادر من!!! شرع اسلام به هیچ وجه اینجوری که شما می گی کار نمی کنه! بچه ها اینجا قربانی هستن، نه متخلف.
   لطفاً با اطلاعات ناقص فتوا ندین!

 • صماری خرداد 10, 1397

  توی ویدیویی که از کلاس دراومده، کاملا معلومه که بچه ها غرضی داشتند و این حرف ها رو زدند. وگرنه اون ناظم اصلا نمی خواسته چنین کارهایی رو بکنه

  • سوار سفید خرداد 27, 1397

   بنظر من هم ویدئویی که از کلاس منتشر شده انگار دانش آموزا دارن با موزماری خاصی معلمو قربانی میکنن وانگار معلم نمیخواد اون شوخیا ادامه پیدا کنه.ماهم درزمان تحصیلمون معلمهایی داشتیم که چون میخواستن باحالتر جلوه کنن ازاین شوخیا میکردن ولی انسانهای خوبیم بودن وفقط در حد شوخی بود

 • مسعود خرداد 11, 1397

  اون مرد دست کمی از حیوون نداشته. ولی من خودم یک معلم هستم. بارها گوشی از بچه ها گرفته شده توسط مدیر مدرسه و با هم در حال رابطه جنسی چند نفره فیلمشون پخش شده که خودشون فیلم گرفتن از خودشون! تو فیلم اول دقت بکنید مادر بچه از چه الفاظ زشتی استفاده می کنه برای نشون دادن خشمش. خب نتیجه همچین مادری نمی تونه بچه سالمی باشه. بچه که توی این سن رابطه جنسی بلد باشه باید پیگیر خانواده اش باشن که چرا همچین بچه هایی تربیت کرده. من این زمانه دانش آموزانی رو میشناسم که کم مونده به معلمشون تجاوز جنسی کنن! از فحش های رکیک گرفته تا خورد کردن شخصیت معلم که خیلی رایج شده. این آقا یه جورهایی قربانی خشم و عقده سرشار خانم‌های جامعه و همچنین قربانی یک عده دیگه شده. این مشکلات بسیار بسیار زیاد هستش در سرتاسر جامعه. حتی آقای طوسی هم یک همچنی کار زشتی انجام داده. اول باید ریشه یابی بشه تا مشکل برطرف بشه و خب توی کشور ما یک نفر باید تقاص همه رو پس بده. من بودم اول تک تک این خانواده هارو پای میز محاکمه می کشوندم و مطمئن می شدم که این بچه ها معصوم و معصوم زاده بودن و خودشون هیچی سرشون نمی شده و بعد هم این آقارو با خانواده های بچه ها با هم مجازات می کردم. بچه های الان با بچه های قبل خیــــلی فرق دارن.

 • آترین خرداد 12, 1397

  یادمه برای یه بنده خدایی حدود الهی رعایت نشد و تبرعه شد. خدا رو شکر این یکی آشنا از آب در نیومدن و جدود الهی در موردش رعایت میشه.

 • Wolff تیر 26, 1397

  دیدگاه شما…ای بابا یارو رفته بچه ها رو تحریک کرده که نگاشون کنه چرا اینقد بیچاره ایم ما تحریک شون کرده تا ازشون سواستفاده کنه