با ۱۰ خرافه بسیار عجیب اما رایج مردم در سراسر دنیا آشنا شوید

با ۱۰ خرافه بسیار عجیب اما رایج مردم در سراسر دنیا آشنا شوید
بدون نظر

خرافات با زندگی مردم در همه کشورهای جهان عجین شده. اگر تصور می‌کنید که فقط ما ایرانی‌ها هستیم که گاهی در دام برخی باورهای اشتباه گرفتار شده‌ایم، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید.

مردم دیگر نقاط جهان نیز خرافه‌های خاص خود را دارند؛ از شکستن ظرف گرفته تا پریدن از روی موج دریا مواردی هستند که این افراد فکر می‌کنند باعث اقبال در زندگی آنها خواهد شد.

خرافه‌ها به همه دنیا تعلق دارند اما در بعضی نقاط دنیا بیشتر ریشه دوانده‌اند. از جمله می‌توان به کشورهای شرق آسیا، انگلستان، آفریقا و آمریکای لاتین اشاره کرد که مهد خرافات در جهان بشمار می‌روند.

در همین راستا، در ادامه مروری داریم بر عجیب‌ترین خرافه‌های رایج در گوشه و کنار جهان. تا انتهای مطلب با روزیاتو همراه باشید.

آمریکا – نعل اسب: نماد شانس

با 10 خرافه بسیار عجیب اما رایج مردم در سراسر دنیا آشنا شوید

آمریکایی‌ها بر این باور هستند که با نصب نعل اسب بر سر در خانه، شانس و برکت را برای خود به ارمغان می آورند. این اعتقاد به قدری قوی است که شماری تصور می‌کنند اگر نعل اسب را به صورت سربالا نصب کنند، شانس بیشتری برایشان خواهد داشت.

آن دسته از آمریکایی‌هایی که خیلی خرافاتی‌اند اعتقاد دارند که نعل اسب باید در بالای تخت هر فرد نصب شود تا طرف، کابوس نبیند.

دانمارک – شکستن ظرف: نشانه‌ی داشتن دوستان زیاد

مردم دانمارک عموما سال نوی خود را با شکستن بشقاب در مقابل خانه دوستانشان آغاز می کنند. هر چه بشقاب های بیشتری در مقابل خانه شما شکسته شود نشان دهنده این است دوستان بیشتری دارید.

دانمارکی ها رسم دیگری هم دارند. اینکه روی صندلی بایستید و نیمه شب پایین بپرید تا ارواح خبیثه و شیطانی را از خانه و زندگی خود دور کنید و با شانس بیشتری وارد سال جدید شوید.

انگلستان – دیدن کلاغ: نماد بدشانسی

با 10 خرافه بسیار عجیب اما رایج مردم در سراسر دنیا آشنا شوید

برخی از مردم انگلیس معتقدند اگر کسی سر راه خود یک کلاغ سیاه ببیند، بدشانسی بزرگی در انتظارش خواهد بود. البته راه فراری برای این بدشانسی وجود دارد و آن چیزی نیست جز سلام کردن به کلاغ!

هند – قارقار کلاغ: نماد خوش شانسی

درست برعکس انگلیسی ها که ذهنیت خوبی به کلاغ و زاغ ندارند، هندی ها معتقدند اگر کلاغ قارقار کند یعنی خوش شانسی زیادی در انتظار شما خواهد بود.

روسیه – خرابکاری پرنده‌ها روی ماشین: نماد پولدار شدن

مردم روسیه معتقدند اگر پرنده ای روی خودرو شما خرابکاری کند، شما آدم پولداری خواهید شد. همچنین برخی از روس های خرافاتی اعتقاد دارند اگر در محیط های سربسته سوت بزنید، تمام پول خود را از دست خواهید داد.

اسکاتلند – مهمان ویژه: نماد موفقیت در سال نو

اسکاتلندی ها اعتقاد دارند، نخستین فردی که نیمه شب از جلوی خانه شما عبور کنند، تعیین کننده شانس و موفقیت شما در سال جدید خواهد بود. امروز این رسم را جشن می گیرند و به آن «اولین قدم» می گویند. آنها به بازدید یکدیگر می روند و غذا، خوراکی یا هدایای کوچکی برای یکدیگر می برند تا سال آینده را با شادی و خوش اقبالی آغاز کنند.

در شهر استونهاون، یکی از شهرهای کشور اسکاتلند، مردهای کیلت پوشیده (دامن های پشمی مردانه اسکاتلند)، در خیابان ها رژه می روند و توپ های آتشین به تیر و دیوارهای پرتاب می کنند تا روح شیطان را بسوزانند تا با آنها وارد سال جدید نشود.

اسپانیا – جادوی میوه ها: برکت 

در اسپانیا و پرتغال مردم نیمه شب، ۱۲ عدد انگور را روی اعداد ساعت قرار می دهند تا به رسم ۱۲ ماه سال، برکت و شادابی بر زندگی آنها جاری باشد.

همچنین در اسپانیا مردم اعتقاد دارند که اگر سیزدهم یک ماه برابر با سه شنبه باشد آن روز، روز بد شانسی است و احتمالا اتفاقات بدی خواهد افتاد.

روسیه – نوشتن و سوزاندن آرزوها در لحظه سال تحویل: رسیدن به آرزوها

روس ها بزرگ ترین آرزوهای خود را روی کاغذ می نویسند. هنگامی که ساعت ۱۲ نیمه شب را نشان داد، آن کاغذ را با شمع می سوزانند و خاکستر آن را داخل لیوان شامپاین خود می ریزند و می نوشند. با این کار اعتقاد دارند آرزوهایشان برآورده خواهد شد.

چین – عدد ۴: نماد نحس بودن

در چین عدد ۴ شوم شناخته می شود. به این خاطر که تلفظ این عدد در زبان چینی شبیه به واژه مرگ در این زبان است. در چین حتی بسیاری از ساختمان ها طبقه چهار ندارند.

آلمان – فلز سخت: خوش اقبالی

سنت خرافی آلمانی ها برای اقبال در سال جدید، ذوب کردن سرب است. آنها سرب را در یک قاشق غذاخوری روی شعله مستقیم آتش ذوب می کنند و آن را داخل سطلی پر از آب می ریزند. وقتی فلز سرد شد و شکل گرفت، آن را خارج می کنند و شکل آن را به شانس و اقبال سال آینده خود تشبیه می کنند. شکل قلب یا حلقه نشان دهنده ازدواج هستند. شکل گوسفند نشان دهنده سفر و توپ یا دایره نشانه خوش شانسی است.

یونان – سکه در کیک: خوش شانسی

یونانی ها در مراسم جشن سال نوی خود و برای خوش اقبالی، کیک می پزند. یک سکه، منجوق، خنزرپنزر ارزان داخل خمیر آن قرار می دهند. هنگامی که ساعت ۱۲ شب شد، کیک را برش و تکه ای از آن را به هر نفر می دهند. فردی که سکه یا منجوق را پیدا کند، در سال آینده از بقیه خوش شانس تر خواهد بود.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3 / 5. تعداد رای: 5

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

بدون نظر

ورود