داستان هنرپیشه ۲۵ ساله بدون گرایش جنسیتی که خود را عقیم کرده است

داستان هنرپیشه ۲۵ ساله بدون گرایش جنسیتی که خود را عقیم کرده است

ایبی رمزی ( Abby Ramsay) هنرپیشه بدون گرایش جنسی (asexual) 25 ساله فاش کرد که پس از شش سال کشمکش های فراوان و التماس از ده ها پزشک سرانجام عمل عقیم سازی را انجام داد. پزشکان به دلیل سن کم او  از انجام این عمل امتناع می کردند، زیرا فکر می‌کردند او برای گرفتن چنین تصمیم دائمی هنوز بسیار جوان بوده و به او می گفتند که در عوض به دنبال “درمان” باشد.

ابی رمزی، اهل لس آنجلس، کالیفرنیا، گفت که در سن ۱۶ سالگی متوجه شد که به دلیل مسئولیت بزرگ تربیت یک انسان دیگر، نمی خواهد بچه دار شود. او سپس تصمیم گرفت که تحت عمل جراحی قرار گیرد تا مطمئن شود هرگز باردار نخواهد شد.

عقیم سازی بازیگر جوان

ابی، که تربیت بسیار مذهبی داشت، گفت که کنترل بارداری او را مریض می‌کند و ترس شدیدی از وجود اشیاء خارجی در داخل بدنش دارد، که این امر گذاشتن آی‌یو‌دی را برایش غیرممکن می کند. او همچنین گفت که کاندوم ها ۱۰۰ درصد مؤثر نیستند، برای همین او را از داشتن رابطه جنسی وحشت زده می کند- بنابراین تصمیم گرفت که خودش را عقیم کند.

با این حال، شش سال طول کشید تا او پزشکی را بیابد که مایل به انجام عمل جراحی بر روی فردی بسیار جوان باشد. اوایل سال جاری، این مدل و هنرپیشه  که خود را غیرجنس گرا می داند سرانجام دکتری را پیدا کرد که مایل به انجام این عمل بود و در ۴ فوریه رسماً زیر چاقوی جراحی رفت.

ایبی یک سالپنژکتومی دوطرفه انجام داد – که به این معنی بود که پزشکان لوله‌های فالوپ او را برداشتند – و یک ابلیشن آندومتر – که باعث شد آنها لایه‌ای از پوشش رحم او را خارج کنند. هر دو جراحی موفقیت آمیز بود. طبق گفته NHS، برداشتن لوله های رحمی از رسیدن تخمک به اسپرم و لقاح جلوگیری می کند. تخمک ها همچنان به طور طبیعی از تخمدان ها آزاد می شوند، اما به طور طبیعی هم در بدن زن جذب می شوند.

راه‌های مختلفی برای مسدود کردن لوله‌های فالوپ وجود دارد، از جمله استفاده از گیره‌های پلاستیکی یا تیتانیومی، وارد کردن لوله از طریق یک حلقه سیلیکونی یا بستن، بریدن و برداشتن یک قطعه از لوله فالوپ که ابی دومی را انتخاب کرد.

عقیم سازی بازیگر جوان

او در اوایل سال جاری در مورد تجربه خود در TikTok صحبت کرد و داستان او به سرعت در فضای مجازی پخش شد. ویدیوی اصلی از فوریه تا کنون بیش از سه میلیون بازدید داشت. او در توضیحات نوشت: «بعد از حدود شش سال تلاش… بالاخره دکتری پیدا کردم که گوش داد! من هیجان زده هستم که کنترل بدنم را در دست گرفته ام. من فرزندی نخواهم داشت».

عقیم سازی بازیگر جوان

در ویدیوی دیگری، این دختر ۲۵ ساله درباره تصمیم خود برای عقیم شدن صحبت کرد و توضیح داد که نمی‌خواهد مادر شود زیرا نمی‌خواهد مسئولیت تربیت یک انسان دیگر را به عهده بگیرد. او همچنین گفت که باردار بودن یک تجربه «وحشتناک» به نظر می رسد. حتی اگر من بچه می‌خواستم، که به وضوح نمی‌خواهم، سبک زندگی‌ام برای یک کودک مناسب نیست.

ابی در TikTok توضیح داد که قبلاً از قاعدگی‌های بسیار بد و واقعاً دردناک رنج می‌برد و همچنین معتقد است که PCOS دارد – یک اختلال هورمونی که باعث بزرگ شدن تخمدان‌ها با کیست‌های کوچک در لبه‌های بیرونی می‌شود. او همچنین سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان تخمدان را دارد و مادربزرگش سال ها قبل بر اثر این بیماری فوت کرده بود.

او در ویدئویی که قبل از عمل منتشر شده است، گفت: «آبیلیشن احتمالاً به قاعدگی‌های دردناک من کمک می‌کند، احتمالاً از شر آنها خلاص می‌شود و حداقل آن‌ها را سبک‌تر می‌کند و به طور قابل توجهی شانس من برای ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهد و احتمالاً به  کاهش درد PCOS من هم کمک می کند.»

عقیم سازی بازیگر جوان

ایبی، که به شریک زندگی خود کرت متعهد است، پس از سال ها تلاش برای یافتن «آرامش ذهن» در مورد پیشگیری از بارداری، تصمیم به جراحی گرفت. او به این روزنامه گفت: «پشیمان شدن از نداشتن بچه بهتر از داشتن فرزند و پشیمانی است. در نهایت اگر پشیمان شوم، تنها من هستم که برای آن عذاب می کشم. من فکر می کنم بسیاری از مردم این واقعیت را نادیده می گیرند که گاهی اوقات مردم از پدر و مادر شدن پشیمان می شوند. این غیر معمول نیست، حتی اگر صحبت در مورد آن تابو باشد. من صادقانه فکر می کنم ما باید بیشتر در مورد پشیمانی والدین صحبت کنیم به جای اینکه وانمود کنیم که والدین کامل و جادویی است».

بیشتر بخوانید:

عقیم سازی شیمیایی؛ سزای عمل متجاوزان به کودکان در قزاقستان

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • علیرضا فروردین ۳, ۱۴۰۱

    بهبه موهطوا تولید میکنین. چقدر محم. چقدر به درد بخور

  • حسین فروردین ۵, ۱۴۰۱

    روزیاتو مسئول شناسوندن فرهنگ غنی غربی به ما هستش
    بی بی سی نسخه وطنی