ایران در ریو + عکس

کاروان کشورمان از ساعتی دیگر رقابت خود را آغاز خواهد کرد

بدون نظر

بالاخره المپیک آغاز شد. بزرگترین فستیوال ورزش دنیا با حضور ۲۰۶ کشور جهان که صبح امروز به وقت ایران با رژه در ماراکانا و روشن شدن مشعل بازی ها، رسما نخستین المپیک در آمریکای جنوبی را آغاز کردند. کاروان ۶۳ نفره کشورمان هم که مطابق انتظار در این رژه حضور داشت و ورزشکاران کشورمان جلوی دیدگان هزاران تماشاگر و بیش از ۳ میلیارد بیننده تلویزیونی با اقتدار رژه رفتند و از همین ابتدا برای رقبای سرسخت خود خط و نشان کشیدند.

دلاورمردان و شیرزنان ایرانی از روز نخست یعنی همین امروز و در چند رشته رقابت خود را آغاز می کنند و ما نیز برای این کاروان درخشان آرزوی موفقیت و مدال های خوشرنگ و البته تعداد بالا داریم.

ابتدا در زیر تصاویری از مراسم افتتاحیه و رژه کاروان ایران را می بینیم.

افتتاحیه ریو

افتتاحیه ریو

افتتاحیه ریو

during the Opening Ceremony of the Rio 2016 Olympic Games at Maracana Stadium on August 5, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

during the Opening Ceremony of the Rio 2016 Olympic Games at Maracana Stadium on August 5, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

during the Opening Ceremony of the Rio 2016 Olympic Games at Maracana Stadium on August 5, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

during the Opening Ceremony of the Rio 2016 Olympic Games at Maracana Stadium on August 5, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

اولین روز از المپیک ریو ۲۰۱۶ امروز کار خود را با مسابقه ۹ ورزشکار ایرانی آغاز می کند. امروز تنها در تیراندازی با با تفنگ بادی ۱۰ متر اهدای مدال خواهد شد که نجمه خدمتی و الهه احمدی، دو بانوی مدعی ایرانی در این دسته حاضر هستند. دوچرخه سواری، پینگ پنگ و رویینگ تک نفره دیگر رشته هایی است که ورزشکاران ایرانی در آن رقابت خواهند کرد.

تیراندازی با تفنگ بادی ۱۰ متر

الهه احمدی

نجمه خدمتی
الهه احمدی، نجمه خدمتی
ساعت ۱۴ مرحله مقدماتی
ساعت ۱۸ فینال
اولین مدال های المپیک در این رشته بین ورزشکاران توزیع می شود که دو بانوی ایرانی در این رقابت ها بدون شانس نیستند و اگر این اتفاق رخ دهد نام آنها در تارخ به عنوان فاتحان اولین مدال المپیک ریو ثبت خواهد شد. هر دوی این ورزشکاران از بخت بالایی برای مدال برخوردار هستند و در رنکینگ جهانی در رتبه های بالایی قرار داشته و اصلا حریف راحتی برای رقبایشان نیستند.

پینگ پنگ

ندا شهسواری

نوشاد نیما عالمیان

نوشاد و نیما عالمیان، ندا شهسواری
ساعت ۱۶:۳۰ ـ مرحله مقدماتی زنان و مردان و دور اول زنان
ساعت ۲۲ ـ دور اول زنان و مردان
نوشاد عالمیان ستاره پینگ پنگ ایران در دور پیش مقدماتی استراحت دارد و سپس به مصاف حریفی از اسلوونی خواهد رفت که از رتبه بالاتری نسبت به نوشاد برخوردار است. نیما نیز با حریف آمریکایی در دور پیش مقدماتی رو به رو خواهد شد. ندا شهسواری نماینده بانوان پینگ پنگ ما نیز با حریفی از بلاروس در دور نخست رو به رو می شود.

 دوچرخه سواری استقامت جاده

دوچرخه سواری

آروین معظمی گودرزی، میرصمد پورسیدی، قادر میزبانی
ساعت ۱۷
تیم سه نفره دوچرخه سواری ایران باید مسیر سخت و سنگین ۲۴۱ کیلومتر را طی کند. مسیر مسابقه جاده مردان در المپیک برزیل بیش از ۴۱ کیلومتر تعیین شده است. رکابزنان نزدیک به ۲۴ کیلومتر از مسیر مسابقه خود را در جاده ساحلی طی می کنند , در بخشی از مسیر سرازیری، شیب های تند، سنگ فرش و سربالایی هایی تیزی نیز وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا رقابتهای المپیک در همه ادوار و به خصوص در بازیهای المپیک ریو جزء سخت ترین دیدارهای بخش جاده جهان شناخته و معرفی شود.

قایقرانی رویینگ  

مهسا جاور
مهسا جاور
ساعت ۱۶ ـ تک نفره بانوان
تنها نماینده بانوان قایقرانی ایران در المپیک ریو امروز کار سختی را خواهد داشت و او از ورزشکاران پرکار ایران محسوب می شود که یکی از مسابقات خود را در روز اول انجام می دهد. دختر شایسته زنجانی که انتظاری از او برای مدال نمی رود ولی امیدواریم که او درخشش خوبی در مسابقات خود داشته باشد.

در پایان برنامه کامل رقابت های ورزشکاران ایران در بازی های المپیک ریو:

🔸شنبه ۱۶ مرداد

مراسم افتتاحیه : ساعت ۳:۳۰ بامداد

تیراندازی ، تفنگ بادی ۱۰ متر زنان : الهه احمدی و نجمه خدمتی

دور نخست تنیس روی میز : نوشاد و نیما عالمیان ندا شهسواری

قایقرانی- رویینگ انفرادی : مهسا جاور

دوچرخه سواری ، استقامت جاده تیمی : قادر میزبانی ، آروین معظمی گودرزی و میرصمد پور سیدی

🔸یکشنبه ۱۷ مرداد

جودو وزن ۶۶ کیلوگرم : علیرضا خجسته فر

تیراندازی ، تپانچه بادی ۱۰ متر زنان : گلنوش سبقت الهی

بوکس وزن ۸۱- کیلوگرم : احسان روزبهانی

دور دوم تنیس روی میز : نوشاد و نیما عالمیان ، ندا شهسواری

🔸دوشنبه ۱۸ مرداد

والیبال ایران- آرژانتین ، ساعت ۶ صبح

تیروکمان : زهرانعمتی

تیراندازی ، تفنگ ۱۰ متر بادی مردان : پوریا نوروزیان

🔸سه شنبه ۱۹ مرداد

تیراندازی ، تپانچه ۲۵ متر زنان : گلنوش سبقت الهی

جودو وزن ۸۱ – کیلوگرم : سعید ملایی

شنا ۲۰۰ متر قورباغه : آریا نسیمی شاد

🔸چهارشنبه ۲۰ مرداد

والیبال لهستان – ایران ، ساعت ۳۵ دقیقه بامداد

دوچرخه سواری تایم تریل : آروین معظمی گودرزی

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

🔸پنجشنبه ۲۱ مرداد

والیبال ایران- کوبا ، ساعت ۱۷

تیراندازی تفنگ ۱۰ متر سه وضعیت زنان : مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی

جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم : جواد محجوب

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

🔸جمعه ۲۲ مرداد

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی

دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

🔸شنبه ۲۳ مرداد

والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷

وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی

دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

🔸یکشنبه ۲۴ مرداد

وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان

کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان

کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

🔸دوشنبه ۲۵ مرداد

والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰

کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی

کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

🔸سه شنبه ۲۶ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری

کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی

کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

🔸چهارشنبه ۲۷ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی

تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی

قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی

والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

🔸پنجشنبه ۲۸ مرداد

تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی

تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

🔸جمعه ۲۹ مرداد

کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی

کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

والیبال : نیمه نهایی

🔸شنبه ۳۰ مرداد

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی

کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

🔸یکشنبه ۳۱ مرداد

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری

کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی

دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی

والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

بدون نظر

ورود