۲ نظر

توفند ایرما، بخش‌ های وسیعی از شهر میامی را به زیر آب برده است. بر اساس گزارشات منتشره، در حال حاضر، ۳٫۴ میلیون خانه فاقد برق هستند و ۴ تن نیز جان خود را از دست داده اند.

گفته می شود که شدت این توفند بسیار بالاست و بارندگی شدید و بادهایی که بیش از ۱۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارند مرکز تجاری میامی را شصت سانتی‌متر زیر آب برده اند. گردبادهایی هم که این توفند ایجاد کرده بخش‌ های بزرگی از مرکز و شرق فلوریدا را درنوردیده‌اند.

پیرو این پدیده ی طبیعی، مرکز ملی توفند آمریکا به مردم اکیدا توصیه کرده که «از آب دور شوید.» این در حالی است که «مایک سیدل»، هواشناس و گزارشگر وضعیت آب‌وهوا با رفتن به دل توفند و تهیه گزارش های تصویری، در میان کاربران اینترنتی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

وی به همراه تیم همراه خود، در کنار امواج ترسناکِ سیل های جاری شده در سطح شهر و بادهای که سرعت بالایی دارند، با احساس تعهد بسیار زیاد به تهیه مستند و گزارش زنده از این رویداد می پردازد.

اگر برایتان جالب است تا گزارشات او و تیم همراهش را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم ویدئوهای زیر را تماشا کنید. گفتنی است که این فیلم ها را کاربران توئیتر با دیگران به اشتراک گذاشته و از تعهد این گزارشگر تقدیر و البته، ابراز نگرانی کرده اند.

منبع: indy100
۲ نظر

ورود

 • احمد شهریور ۲۲, ۱۳۹۶

  من منظورتونو از توفند ایرنا نفهمیدم! شاید غلط املایی باشه که چند بار تکرار شده

  • فروغ بیداری شهریور ۲۲, ۱۳۹۶

   دوست عزیز:
   توفَند یا تندباد دریایی، به یک سامانه جوی به شدت متلاطم گویند که با بارندگی شدید، بادهای با سرعت و سیلاب همراه است.