تدارک گسترده ریو؛ ۳۰ میلیون وسیله برای المپیک

تمامی وسایل مورد نیاز از دو انبار فراهم می‌شود

تدارک گسترده ریو؛ ۳۰ میلیون وسیله برای المپیک

برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو نیازمند تجهیزاتی است که البته مسئولان برگزاری این بازی‌ها تاکنون همه وسایل را تامین کرده‌اند. علمیات لجستیکی برای برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو باعث به کارگیری بیش از ۳۰ میلیون وسیله شده است.

برای برگزاری این تورنمنت ۳۲ هزار توپ تنیس، ۴۰۰ توپ فوتبال، ۸۴۰۰ توپ بدمینتون، ۲۵۰ چرخ دستی گلف و ۵۴ قایق در نظر گرفته شده است. همچنین در دهکده ورزشکاران ۸۰ هزار صندلی، ۷۰ هزار میز، ۲۹ هزار تشک، ۶۰ هزار چوب لباسی، ۶ هزار دستگاه تلویزیونی و ۱۰ هزار گوشی هوشمند تعبیه شده است.

برای تامین امنیت محل برگزاری رقابت‌های قایقرانی روئینگ و کانوئینگ نیز ۲۰۰ کیلومتر فنس قرار است کشیده شود. تمامی این وسایل مورد نیاز برای المپیک از دو انبار فراهم می‌شود. یکی از این انبارها به مساحت ۱۵ هزار متر مربع در “بارا دا تیخوکا” در غرب ریو قرار دارد و انبار دوم نیز که تجهیزات مورد نیاز برای رویدادهای ورزشی در آن قرار گرفته، به مساحت ۹۰ هزار متر مربع در “دوکو دِ کایزاس” در نزدیکی سالن‌های مسابقات است.

۹ جت اسکی و ۱۴ هزار تیر از دیگر تجهیزات المپیک است. همچنین قرار است ۲ هزار نیرو برای مدیریت تدارکات از ثبت و ضبط و رود کالا تا ذخیره‌سازی و ساماندهی فعالیت کنند. ارتفاع قفسه‌های این انبارها به ۲۱ متر می‌رسد تا هر چیزی که مورد نیاز است، در آنها قرار بگیرد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود