جلوی زبانتان را نگه ندارید، اخراج می‌شوید

قوانین سفت و سخت در لیگ جزیره

جلوی زبانتان را نگه ندارید، اخراج می‌شوید

بازیکنان و مربیان شاغل در فوتبال انگلستان از فصل آینده اگر “رفتاری غیر قبول” داشته باشند یا حرف های توهین آمیز بر زبان بیاورند با جریمه‌های سنگین‌تری روبه‌رو خواهند شد. این برنامه برای کاهش رفتار‌های نامناسب بازیکنان و مربیان فوتبال انگلستان طراحی شده است. در بیانیه فوتبال فدراسیون فوتبال انگلستان گفته شده که “رفتار نامناسب” در لیگ برتر، دسته‌های پایین‌تر و فوتبال ملی و جام حذفی انگلستان به “سطحی غیر قابل قبول” رسیده است.

با شروع فصل جدید فوتبال انگلستان بازیکنانی که در مواجه با داور حرف‌های توهین‌آمیز یا رفتار تهاجمی داشته باشند از بازی اخراج خواهند شد. این قاعده شامل کادر فنی تیم‌ها نیز می‌شود. در پنج فصل اخیر لیگ برتر فوتبال انگلستان هیچ بازیکنی به دلیل فحش دادن یا استفاده از الفاظ توهین‌آمیز نسبت به داور از بازی اخراج نشده است.

ریچارد اسکودامور، رئیس لیگ برتر در این رابطه گفت: “نظر مشترک همه ما این است که چنین رفتارهایی بیش از این نباید تحمل شود. ما کماکان می‌خواهیم که تماشاگران پرشوری را ببینیم که فوتبال را دوست دارند و از آن لذت می‌برند اما بازیکنان و مربیان باید بدانند که خطوط قرمزی هم هست که نباید از آن‌ها عبور کنند.”

توهین‌هایی که می‌توانند منجر به اخطار شوند

بی‌احترامی آشکار به هر یک از داوران

واکنش تهاجمی به تصمیم‌ها

توهین رو در رو به داور

دویدن به سوی داور برای اعتراض به تصمیم او

رفتار یا کلماتی توهین‌آمیز یا تهاجمی خطاب به داوران

تماس فیزیکی غیر تهاجمی با هرکدام از داوران

جمع شدن همزمان دو یا چند بازیکن یک تیم دور داور برای اعتراض

رفتار‌هایی که از این به بعد منجر به کارت قرمز می‌شوند

اگر یک بازیکن به داوران توهین کند و از زبان یا رفتار توهین‌آمیز یا تهاجمی خطاب به آن‌ها استفاده کند

تماس فیزیکی با داوران با حالتی تهاجمی یا توهین‌آمیز

بدون نظر

ورود