تمرین ندارند؛ مسابقه می‌دهند و صدمه می‌بینند

بانوان دوچرخه‌سوار در محدوديت

تمرین ندارند؛ مسابقه می‌دهند و صدمه می‌بینند

رقابت های دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی کشور در شیراز در حوزه آقایان و بانوان در اصفهان یک اتفاق تلخ در دل خود داشت. مهسا ثالثی یکی از دوچرخه سواران بانو در این مسابقات از صخره پرت شد و به سختی صدمه دید.

پونه اولاد، سرپرست تیم دوچرخه سواری اصفهان درباره این اتفاق تلخ و عجیب به نکات تاسف باری اشاره می کند. وی معتقد است مسیر مسابقه غیراستاندارد نبوده، اما برای بانوانی که حق تمرین ندارند چنین مسیر تکنیکی و سختی برای مسابقات مناسب نبوده و همین امر باعث بروز سوانحی نه تنها در بخش بانوان بلکه در قسمت آقایان نیز می شود. نایب رییس هیئت دوچرخه سواری اصفهان با اشاره به سانحه ای که برای یکی از رکابزنان بانو در مسابقات دوچرخه سواری شیراز رخ داده، اظهار کرد: مسیر مسابقه هم برای بانوان و هم برای آقایان بسیار سخت بود. البته آقایان امکان تمرین بیشتری دارند. در جلسه فنی پیش از مسابقه به مسئول کمیته کوهستان گفتم که مسیر مسابقه بانوان فوق العاده سخت است. وقتی تمرین بانوان در مکان های عمومی توسط بخش های مختلف ممنوع اعلام می شود، پس چگونه بانوان می توانند از پس چنین مسیرهای سختی برآیند؟

فاطمه پونه اولاد ادامه داد: من به عنوان رییس کمیته کوهستان بانوان نمی توانم بانوان رکابزن را در کوهستان تمرین دهم زیرا به ما اعلام شده که بانوان حق رکاب زدن در ملاء عام را ندارند. تعداد کمی بانوی رکابزن داریم و از همین رو قصد داشتیم یک مسابقه استعدادیابی دوچرخه سواری برای بانوان برگزار کنیم، اما زمانی که تبلیغات آن را انجام دادیم از طرف برخی مقامات با مخالفت روبرو شدیم. هدف از استعدادیابی این است که اگر مسابقه ای برگزار شد، تیمی قوی برای اعزام داشته باشیم، اما در حال حاضر بانوان مستعد دوچرخه سوار در اصفهان شناخته شده نیستند.

وی با اشاره به پرت شدن بانوی رکابزن اصفهانی از صخره، ادامه داد: وقتی بانوان مجبورهستند در چنین شرایطی تمرین کنند، چگونه انتظار داشته باشیم که از پس این مسیر دشوار برآیند و اتفاقاتی نظیر پرت شدن ورزشکار اصفهانی از صخره را شاهد نباشیم؟ از ۳۰-۴۰ بانویی که مسابقه را آغاز کردند شاید تنها ۴-۵ نفر مسیر را به پایان رساندند، زیرا هم مسیر سخت بود و هم اینکه مربی حرفه ای برای بانوان نداریم. یا دوچرخه سواری بانوان را حذف کنند و یا اجازه تمرین بدهند.

نایب رییس هیئت دوچرخه سواری اصفهان در رابطه با وضعیت مهسا ثالثی دوچرخه سوار حادثه دیده اضافه کرد: با توجه به امکانات خوب شیراز بلافاصله این ورزشکار را به بیمارستان رساندیم. اکنون مهسا بستری است و خوشبختانه نیاز به عمل جراحی ندارد. این البته تنها اتفاق امسال نبود. امسال مهسا ثالثی از صخره پرت شد و دوچرخه شیوا توکلی نیز پنچر شد و از دور مسابقات کنار رفت. البته این سوانح فقط برای ما نبود بلکه یک دوچرخه سوار پسر اراکی نیز پرت شد و اکنون نیاز به عمل جراحی دارد و تعدادی زیادی نیز به خصوص از آقایان زخمی شدند

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود