کم جمعیت‌ترین‌های المپیک؛ از ۱ تا ۲

کم جمعیت‌ترین‌های المپیک؛ از ۱ تا ۲

با آغاز رقابت های المپیک لیست ۱۰ کشوری که کوچکترین کاروان ورزشی را در این مسابقات دارند، منتشر شده است. این لیست در شرایطی منتشر شده که در حدود ۱۱۴۰۰ ورزشکار از ۲۰۶ کشور در المپیک حضور خواهند داشت. اسامی این ۱۰ کشور به شرح زیر است:

*تووالو: تووالو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس آرام است و پایتخت آن فونافوتی است. تووالو ۱۰۸۳۷ نفرجمعیت دارد و مساحت آن ۲۶ کیلومتر مربع (۱۰ مایل) است. این کشور یک ورزشکار در دوی ۱۰۰ متر دارد.

*بوتان: کشور بوتان دو نماینده خانم در المپیک ریو خواهد داشت. یکی از ورزشکاران در تیراندازی با کمان شرکت خواهد کرد و یک نماینده هم در تیراندازی و در تفنگ بادی ۱۰ متر زنان شرکت خواهند کرد.

*چاد: این کشور آفریقایی ۲ ورزشکار در المپیک ریو خواهد داشت. این ۲ ورزشکار در رشته دوومیدانی ۴۰۰ متر و ۵۰۰۰ متر حضور خواهند داشت.

*دومنیکا: از این کشور هم ۲ ورزشکار در المپیک ریو حضور خواهند داشت. یک ورزشکار در سه‌گانه و یک ورزشکار در پرش ارتفاع نماینده‌های دومنیکن خواهند بود.

*گینه استوایی: گینه استوایی در غرب قاره آفریقا کنار خلیج بیافرا، بین کامرون و گابن واقع است و وسعت آن ۲۸٬۰۵۱ کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور مالابو است. از این کشور هم ۲ دوومیدانی کار در المپیک ریو حضور خواهند داشت که در رشته‌های ۱۰۰ متر زنان و ۸۰۰ متر به رقابت می‌پردازند.

*لیبریا: لیبِریا کشوری است در غرب آفریقا و پایتخت آن مانروویا است و حدود ۳.۵ میلیون جمعیت دارد. این کشور آفریقایی و زادگاه جورج وه‌آ فوتبالیست میلان، ۲ ورزشکار در المپیک خواهند داشت. این ۲ ورزشکار در دوی سرعت به رقابت با حریفان خود خواهند پرداخت.

*موریتانی: کشوری در شمال غربی آفریقا به پایتختی نواکشوت است و در حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور آفریقایی هم با ۲ ورزشکار در المپک حضور دارد. ۲ نماینده این کشور در دوومیدانی است و قرار است در ۱۰۰ متر مردان و ۸۰۰ متر زنان به رقابت بپردازند.

*نائورو: این کشور جزیره‌ای و کوچک در منطقه میکرونزی قاره اقیانوسیه و در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده و پایتخت آن یارن است. نائورو با ۱۱۰۰۰ نفر جمعیت، کم‌جمعیت‌ترین کشور جهان پس از واتیکان و همچنین با ۲۱ کیلومتر مربع مساحت، کوچک‌ترین جمهوری در جهان است. این کشور هم ۲ ورزشکار در المپیک ریو دارد. یک ورزشکار جودو و یک وزنه بردار در وزن ۹۰ کیلوگرم مردان.

*سومالی: سومالی کشور ساحلی است که در منطقه شاخ آفریقا در شرق قاره سیاه واقع شده‌است و پایتخت آن موگادیشو است. جمعیت این کشور ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است. این کشور هم ۲ ورزشکار در المپیک دارد. هر ۲ ورزشکار در دوومیدانی و در دوی ۵۰۰۰ متر مردان و ۴۰۰ متر بانوان با حریفان رقابت خواهند کرد.

*سوازیلند: کشوری است در جنوب آفریقا. پایتخت سلطنتی و قانونی آن لوبامبا است. جمعیت این کشور یک میلیون و ۱۱۹ هزار نفر است. این کشور هم دارای ۲ ورزشکار در رشته دوومیدانی است. این ۲ ورزشکار در ۲۰۰ متر مردان و ۱۰۰ متر زنان رقابت خواهند کرد.

بدون نظر

ورود