بدون نظر

اتفاقات رخ داده در جريان رقابت های پرش با نيزه المپيك آنقدر عجيب و غيرمنتظره بود كه در صدر اخبار قرار گرفت و با پايان المپيك نيز هنوز درباره آن بحث می شود. رناد لاوینیه رکوددار پرش با نیزه در میان ورزشکاران حال حاضر دنیا، شانس اول کسب مدال طلا بود اما این بار هم قهرمان برزیل بخت را از فرانسه ربود. در حالی که لاوینیه با پرشی مناسب به طول ۵ متر و ۹۶ سانتی متر با اختلاف نسبتا زیادی در صدر بود، تیاگو داسیلوا برزیلی در حرکتی خیره‌کننده رکورد المپیک را جا به جا کرد تا به مدال طلای ریو ۲۰۱۶ برسد و دومین نیزه برزیلی را در یک شب به قلب فرانسوی‌ها بزند.

نيمی از اين موفقيت غيرمنتظره داسیلوای برزيلی مديون تماشاگران برزيلی است كه در هنگام رقابت لاوینیه با “هو كردن” وی تمركز قهرمان فرانسوی را بر هم زدند تا پرنده برزيلی به مدال طلا چنگ بزند. لاوینیه رکورددار جهان در پرش با نیزه از جو به وجود آمده توسط تماشاگران برزیلی در جریان مسابقه پرش با نیزه انتقاد کرد.

رناد لاوینیه

ورزشکار فرانسوی در جریان این مسابقات توسط برزیلی ها “هو” شد و در حالی که در جایگاه نخست قرار داشت، مدال طلا را به تیاگو داسیلوا برزیلی واگذار کرد. لاوینیه در این باره گفت: پرش با نیزه مثل فوتبال نیست. برای اولین بار بود چنین برخوردی را در دوومیدانی می دیدم. این لحظه بزرگی در زندگی است. نمی توانی در این لحظه خوشحال باشی. اکنون باید چهار سال دیگر صبر کنم تا بتوانم شکست امروز را جبران کنم.

رکورددار جهان در این رشته افزود: حرکت تماشاگران برزیلی برای چهره المپیک خوب نیست. علیه برزیلی ها کاری انجام ندادم که چنین رفتاری با من بشود. در سال ۱۹۳۶ نیز اونز چنین شرایطی داشت. پس از آن اتفاق دیگر شاهد چنین صحنه هایی نبودیم. دوومیدانی جای کارهای این چنینی نیست.

بدون نظر

ورود