ناكامی پس از ۶۰ سال

مجازات در انتظار برادران زیلینسکی

بدون نظر

لهستان يكی از قدرت های مهم وزنه برداری محسوب می شود. كشوری كه با وزنه برداران تنومند و قدرقدرت خود هميشه سهم ويژه ای از سبد مدال های المپيك داشته و سهمی ثابت در ميان مدال آوران المپيك براي خود دست و پا كرده اما در ريو اين سبد خالی بود و سهمی وجود نداشت تا يك اتفاق عجيب و كم نظير رخ دهد.

وزنه‌برداران لهستانی برای اولین بار پس از ۶۰ سال از رسیدن به هرگونه مدالی در المپیک باز ماندند. اعضای تیم ملی وزنه‌بردار لهستان با توجه به مثبت اعلام شدن تست دوپینگ دو امید مدال‌آوری‌شان در دسته ۹۴ کیلوگرم متشکل از برادران آدریان و توماش زیلیسنکی دچار از هم پاشیدگی شد و سایر وزنه‌برداران این کشور هم نتوانستند در برزیل به توفیقی دست پیدا کنند.

لهستان پس از المپیک ۱۹۵۶ ملبورن برای اولین بار در المپیک از رسیدن به‌هرگونه مدالی محروم شد. دوپینگ و اخراج برادران زیلینسکی در ریو باعث شد تا فدراسیون وزنه‌برداری لهستان با خطر محرومیت ۴ ساله از سوی فدراسیون جهانی مواجه شود.

وزیر ورزش لهستان نیز با متقلب خواندن برادران زیلینسکی که دارای سابقه کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و قهرمانی اروپا بودند از جریمه سنگین آنها خبر داد. لهستاني ها عامل اصلی بی مدالی خود در وزنه برداری را برادران زيلينسكی می دانند و از همين رو به نظر می رسد كه مجازاتی سخت در انتظار اين دو برادر دوپينگی باشد.

بدون نظر

ورود