تاخت‌وتاز اسب آزمون در کورس گنبد/ قهرمانی سریک در غیاب سردار

تاخت‌وتاز اسب آزمون در کورس گنبد/ قهرمانی سریک در غیاب سردار

اسب سردار آزمون در هفته قهرمانی کورس بهاره گنبدکاووس قهرمان شد. سریک، اسب محبوب سردار آزمون در حالی یک‌بار دیگر قهرمان کورس بهاره گنبد شد که سردار به دلیل حضور در اردوی تیم ملی سایر اعضای خانواده‌اش را به محل کورس فرستاد.

این البته تنها اسبی نبود که سردار آزمون در این مسابقات داشت بلکه اسب دیگری که با نام او در این مسابقات شرکت کرده بود به مقام دوم رسید. سریک اسبی که سردار بعد از درخشش در جام ملت‌های آسیا استرالیا از حمید رادان از دوستان خانوادگی‌اش هدیه گرفته بود توانست در هفته قهرمانی کورس بهاره گنبدکاووس قهرمان یک رکورد تاریخی را از خود به‌جای بگذارد و با زمان یک دقیقه و هشتاد و شش صدم ثانیه توانست رکورد دوساله‌های ایران را برای اولین بار از آن خود کند.

سردار آزمون که بسیار دوست داشت در کورس این هفته گنبد حضور داشته باشد، توسط کی روش به تمرینات تیم ملی احضار شد و او مجبور شد شبانه به تهران بیاید اما سریک در غیاب او و درحالی‌که پدر و خواهر سردار آزمون حضور داشتند، توانست از همه اسب‌ها زودتر از خط پایان بگذرد. ریو هپی نیز دومین اسبی که با نام سردار آزمون و امین رادان در مسابقات شرکت داده‌شده بود نیز توانست با یک دقیقه و دو ثانیه و هشتادوسه صدم ثانیه به مقام نایب‌قهرمانی برسد تا دو اسب پیشتاز در این مسابقات هر دو نام سردار آزمون را به عنوان مالک داشته باشند. در نبود سردار آزمون پدرش خلیل آزمون که خودش از ورزشکاران تیم ملی والیبال در دهه شصت بود و خواهرش جایزه اسب قهرمان را دریافت کردند.

پنج‌شنبه نیز یک اتفاق دیگر رخ داد و اسب ریو ونتورا متعلق به فرهاد قائمی بازیکن تیم ملی والیبال که برای مسابقات انتخاباتی المپیک در ژاپن به سر می‌برد، به مقام دوم رسید. فرهاد قائمی هم با توجه به اینکه کورس اسب‌سواری گنبد از طریق پخش مستقیم اینترنتی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، این مسابقات را تعقیب می‌کرد.

بدون نظر

ورود