پارو زدن در نفت!

آلودگی به آب‌های ريو رسيد

پارو زدن در نفت!

خلیج گوانابارا محل اصلی برگزاری مسابقات قایقرانی در المپیک ۲۰۱۶ برزیل است. قرار بود پاک‌سازی کامل این خلیج در آستانه المپیک انجام شود اما دیده شدن یک لکه نفتی باعث به حاشیه کشیده شدن این موضوع شده است. نگرانی‌ها درباره کیفیت آب محل برگزاری مسابقات قایقرانی المپیک پس از دیده شدن یک لکه نفتی در خلیج گوانابارا افزایش یافته است. دو قایقران فنلاندی به نام‌های کامیلا سدرکروتز و نورا روسکولا که المپیک نیز حضور خواهند داشت، اعتراض خود را به وجود این لکه نفتی اعلام کرده‌اند

سدرکروتز در این باره گفت: ما هرگز چیزی مثل این ندیده بودیم. نفت در همه جا بود. نباید خلیج اینقدر کثیف باشد و شما بابت این مسئله عصبانی می‌شوید. با این حال کاری وجود ندارد که ما بتوانیم در باره این موضوع انجام بدهیم.

مشکلات خلیج گوانابارا فقط این لکه نفتی نبوده است. در ماه آگوست مواردی درخصوص وجود چند بیماری در این خلیج گزارش شد. همچنین در ماه فوریه نیز دست یک انسان به صورت شناور در آب در این خلیج پیدا شد.

حدود سه هفته پیش هم نشانه‌هایی از باکتری Klebsiella pneumoniae carbapenemase در «مارینا دی گلوریا» در ساحل گوانابارا، پیدا شد که باعث ایجاد عفونت ریو، ادراری و دستگاه گوارش می‌شود.

قایقرانی

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود