فروش یک قطعه پارکینگ با قیمت ۶۶۴ هزار دلار در هنگ کنگ

فروش یک قطعه پارکینگ با قیمت ۶۶۴ هزار دلار در هنگ کنگ

به تازگی، یک قطعه پارکینگ در هنگ کنگ با قیمت ۶۶۴ هزار دلار فروخته شد. برای آگاهی از بالا بودن این قیمت باید بدانید که با این پول می توان یک دستگاه آپارتمان یک خوابه با تراس اختصاصی در شمال غربی نیویورک یا یک دستگاه آپارتمان سه اتاق خوابه در منطقه لینکولن پارک شیکاگو خریداری کرد.

در شهر نیویورک، گران قیمت ترین پارکینگ خودرو، ۲۸۰ هزار دلار است. اما پارکینگ فروخته شده در هنگ کنگ که حدودا دو برابر قیمت دارد در حال حاضر گران ترین فضای پارکینگ جهان به شمار می رود.

بر اساس جدیدترین گزارش فوربز، هنگ کنگ، برای ۷ سال پیاپی در صدر گران قیمت ترین بازار املاک و مستغلات در جهان قرار داشته است.

گفتنی است در حال حاضر نیز فروش پارکینگ با قیمت یاد شده، از افزایش نرخ بازار املاک در این شهر حکایت دارد.

یکی از استادان دانشگاه هنگ کنگ موسوم به لنون چوی در این رابطه بیان داشته که: با این مبلغ می توان در همین شهر یک دستگاه آپارتمان خریداری کرد.

پارکینگ موردبحث در گاراژ مجتمع مسکونی لوکس و گران قیمت Upton در شمال غربی شهر واقع شده است. قیمت آپارتمان های این مجتمع بین ۴۰ تا ۷۰ میلیون دلار است.

در آخر هم یادآوری کنیم که معضل مسکن در هنگ کنگ چندین سال است که دامن گیر جوانان شده و در سال های گذشته با اعتراضات گروهی شهروندان  روبه رو بوده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود