جلوه گری نور با استفاده از گنبد شیشه‌ای [رپورتاژ آگهی]

جلوه گری نور با استفاده از گنبد شیشه‌ای [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

گنبد شیشه‌ای به عنوان یک طراحی جذاب و خاص از دیر باز مورد توجه بسیاری از معماران بوده­اند. هر چند در ابتدا این روش طراحی در کشورهای اروپایی متداول بوده است، اما به مرور این روش طراحی در کشورهای دیگر نیز گسترش پیدا کرده است.

طراحی گنبدهای زیبای شیشه‌ای ابتدا در مکان‌های مذهبی مانند کلیسا و مساجد مورد استفاده قرار می‌گرفته است؛ زیرا نور منعکس شده از شیشه‌های رنگی تراش خورده به کاررفته در گنبد شیشه‌ای، جلوه‌ای زیبا و خاص را به وجود می‌آورد و سبب عرفانی‌تر شدن فضاهای مذهبی می‌شود.

جهت زیباتر شدن طراحی گنبدهای شیشه ای تکنیک‌هایی مانند استیندگلس (stained glass) و تیفانی (tiffany) به کمک معماران و طراحان آماده است. تا طراحی این سقف‌های شیشه‌ای با زیبایی هر چه تمام‌تر امکان پذیر باشد و جلوه‌های نورانی بازتاب شده از گنبدهای شیشه‌ای به حداکثر زیبایی برسد.

گنبدهای شیشه‌ای

تکنیک استیند گلس

تکنیک استیند گلس یک تکنیک هنری قدیمی است که بیشتر در طراحی درب‌ها، سقف‌ها و پنجره‌های شیشه‌ای به کار می‌رود. این شیوه­ی معماری، سبب طراحی زیبای گنبد شیشه‌ای با شیشه‌های رنگی برش دار و مات خواهد شد.

اما توجه داشته باشید که این شیوه طراحی تنها توسط افراد معدودی قابل اجرا شدن است و تمامی طراحان و معماران قادر به استفاده از این تکنیک، جهت طراحی سقف‌های شیشه‌ای گنبدی شکل زیبا نخواهند بود.

گنبدهای شیشه‌ای

با وجود این‌که طراحی سقف‌های شیشه ای نیازمند رعایت کامل نکات ایمنی است. از شیشه‌های استیند گلس برای طراحی سقف‌های گنبدی استفاده می‌شود؛ زیرا این سقف‌ها از جنس مفتول‌های فلزی انعطاف‌پذیر طرحی شده‌اند. تا در هنگام استفاده علاوه بر فراهم کردن نکات ایمنی، از قابلیت شکل‌دهی به صورت محدب و مقعر نیز برخوردار باشند.

این تکنیک دست طراحان را برای ایجاد طراحی‌های جذاب و جدید باز می‌گذارد تا از ایده‌های نوین در کنار طراحی‌های سنتی جهت طراحی گنبدهای شیشه‌ای بهره‌مند شوند.

از این رو اگر شما هم نیاز به استفاده از این گنبدهای شیشه‌ای دارید، می‌توانید با شرکتکاژه تماس حاصل نمایید. تا کارشناسان کاژه اطلاعات دقیقی در رابطه با چگونگی طراحی سقف‌های شیشه‌ای در اختیار شما قرار دهند.

هم‌چنین می‌توانید با مراجعه به وب سایت کاژه اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با انواع گنبدهای شیشه‌ای به دست بیاورید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود