بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه History

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه History

رفته رفته به پایان سال ۹۶ شمسی نزدیک شده و برای استقبال از سال جدید آماده می شویم. ایام تعطیلات نوروز یکی از بهترین و خاطره انگیزترین ایام سال می باشد که می توان خستگی یک سال کاری را جبران کرد. در این میان اکثر افراد و خانواده ها از قبل برای این ایام تعطیل برنامه ریزی کرده و هر یک به نحوی این ایام را می گذرانند؛ برخی با سفر و برخی با در کنار خانواده بودن. راه های مختلفی برای لذت بردن از این ایام وجود دارد که بسته به شرایط و علایق افراد متفاوت خواهد بود. در این میان تماشای برنامه ای تلویزیونی یکی از بهترین و معمول ترین روش هایی است که خانواده ها و افراد در نظر می گیرند. امروزه با توجه به این که دوران طلایی تلویزیون نامیده می شود بسیاری اوقات فراغت خود را با تماشای یک سریال تلویزیونی می گذرانند.

در سال های اخیر علاوه بر سریال های تلویزیونی داخلی و سریال های مخصوص نمایش خانگی، سریال های خارجی نیز طرفدارن زیادی پیدا کرده اند. بدین ترتیب قصد داریم در مطلبی دنباله دار و به تفکیک شبکه های تلویزیونی خارجی، سریال های برتر هر شبکه یا سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم که در صورت علاقه در ایام تعطیلات نوروز به تماشای تعدادی از آن ها بنشینید. این قسمت را به شبکه تلویزیونی هیستوری (History) اختصاص داده ایم و قصد داریم بهترین سریال های این شبکه، اعم از قدیمی و جدید، را به شما معرفی کنیم.

۱۰- هودینی

مدت انتشار: ۲۰۱۴ (۱ فصل)

سریال خارجی

مینی سریال ۲ قسمتی «هودینی» (Houdini) با بازی آدرین برودی ، زندگی یک شعبده باز افسانه ای و مشهور به نام هری هودینی را روایت می کند که با استفاده از استعداد خود از یک مرد فقیر به چهره ای جهانی تبدیل شد. هودینی بعد از رسیدن به شهرت با قدرت جادویی خود وارد دنیای جاسوسی و مواجهه با شخصیت های بزرگ دوران خود می شود. وی با بدلکاری های خود حتی مرگ را نیز به بازی می گرفت. اگر چه برودی توانسته تمام جزییات این شخصیت را به زیبایی به نمایش بگذارد اما سناریو به همان خوبی نوشته نشده است. چیز زیادی نمی توان در مورد «هودینی» گفت جز این که اگر به داستان زندگی این شعبده باز و متخصص فرار افسانه ای علاقه دارید به تماشای این سریال ۲ قسمتی بنشینید و از بازی آدرین برودی و کریستین کانلی لذت ببرید.

۹- هیتفیلد ها و مک کوی ها

مدت انتشار: ۲۰۱۲ (۱ فصل)

سریال خارجی

مینی سریال تاریخی «هیتفیلدها و مک کوی ها» (Hatfields & McCoys) با بازی کوین کاستنر و بیل پکستون در سه اپیزود به داستان واقعی دشمنی مشهور خانواده های هیتفیلد و مک کوی در قرن نوزدهم می پردازد. این دو خانواده که در دو طرف رودخانه ای که مرز بین ویرجینیا و کنتاکی بود زندگی می کردند که دشمنی خونین و طولانی آن ها باعث شد از نام این دو خانواده به عنوان نمادی از دشمنی عمیق استفاده شود. کوین کاستنر که علاقه ویژه ای به داستان های وسترن دارد علاوه بر بازی در این سریال، کارگردانی و تهیه کنندگی آن را نیز بر عهده دارد و بخشی از موسیقی فیلم را نیز خود ساخته است.

رفته رفته دوستی سرپرستان این دو خانواده در دوران جنگ داخلی به یک دشمنی خانوادگی عمیق تبدیل می شود و با هر عمل تحریک آمیزی از طرف یک خانواده، طرف دیگر از سر تلافی و انتقام برمی آید. در «هیتفیلدها و مک کوی ها» شخصیت مثبت وجود ندارد و همه خاکستری رو به منفی هستند. از این رو بیننده از اتفاقات ناخوشایندی که برای هر کدام از آن ها رخ می دهد ناراحت نخواهد شد. شاید تماشای این سریال تاریخی شبه وسترن کمی خسته کننده باشد و از دست کارهای احمقانه این دو خانواده به ستوه بیایید اما برای پی بردن به عمق دشمنی واقعی این دو خانواده توصیه می کنیم آن را تماشا کنید.

۸- جنگ های جهانی

مدت انتشار: ۲۰۱۴ (۱ فصل)

سریال خارجی

سریال مستندگونه و تاریخی «جنگ های جهانی» (The World Wars) در واقع به بررسی سال به سال جنگ جهانی اول و خشونت محض موجود در آن، معاهده ورسای که به این نبرد پایان داد و سپس جنگ جهانی دوم می پردازد. هدف از ساخت این سریال مستندگونه در واقع زنده کردن تاریخ است که با بازسازی برخی از رویدادها، استفاده از تصاویر و فیلم های مستند و مصاحبه با تاریخ دانان و شخصیت های سیاسی امروزی انجام می شود.

«جنگ های جهانی» در واقع اتفاق هایی که در مدت ۳۰ سال از شروع جنگ جهانی اول تا پایان جنگ جهانی دوم رخ داده را در قالب سه اپیزود طولانی به تصویر می کشد و در آن به شخصیت های اصلی این نبردها و کشورهای متخاصم می پردازد و در بخش هایی نیز زندگی آن ها در دوران نوجوانی و اتفاقاتی که باعث ورود آن ها به جنگ جهانی اول و دوم شد به تصویر کشیده می شود.

۷- ریشه ها

مدت انتشار: ۲۰۱۶ (۱ فصل)

سریال خارجی

مینی سریال «ریشه ها» (Roots) در واقع بازسازی سریالی با همین نام ساخته سال ۱۹۷۷ است و داستان یک سیاهپوست به نام کونتا کینته در قرن هجدهم را روایت می کند که از روستای خود در گامبیا ربوده شده و به عنوان برده در ایالات متحده فروخته می شود. مالاچی کیربی با توجه به فیزیک مناسب خود توانسته شخصیت کینته را با خشم فرو خورده ی خاصی که در چهره اش وجود دارد به تصویر بکشد.

وی در تمام طول سریال این خشم فرو خورده را به خوبی به نمایش می گذارد بدون این که این خشم سرریز شود. سریال «ریشه ها» به طور کلی زندگی سخت و غیرانسانی و البته پر از شکنجه و آزار و اذیت سیاهان در دوران برده داری ایالات متحده را به تصویر می کشد. «ریشه ها» با استفاده از بازیگرانی بااستعداد و مشهور از جمله مالاچی کیربی و فارست ویتاکر یک داستان ترسناک و گیرا است که با تراژدی ها، اتفاقات دردناک و امیدواری های خود به شدت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۶- خیزش تگزاس

مدت انتشار: ۲۰۱۵ (ا فصل)

سریال خارجی

مینی سریال پنج قسمتی «خیزش تگزاس» (Texas Rising) داستان واقعی تعدادی اندک از رنجرهای تگزاسی در سال ۱۸۳۶ را روایت می کند که قصد دارند به رهبری ژنرال سم هیوستون (بیل پکستون) نبردی تاکتیکی را علیه ارتش بزرگ سانتا آنا (اولیور مارتینز) که یک فرمانده نظامی مکزیکی است راه بیندازد. این سریال از تیم تولید بسیار شناخته شده و حرفه ای سود می برد و از آنجایی که بیشتر صحنه های سریال در هنگام ابری بودن آسمان و روزهای گردوخاک و از پشت پنجره ها تصویربرداری شده دارای تاریکی و غم خاصی است که خیلی زود بیننده را می گیرد. این سریال یک داستان واقعی را به شیوه ای جاه طلبانه و عجیب و غریب به تصویر می کشد.

طرفداران سریال های وسترن از اسب سواری های «خیزش تگزاس» در دشت های وسیع، درگیری های نظامی با استفاده از اسلحه و کمان و قواعد اخلاقی که گروهی از رنجرهای تگزاسی را در کنار هم حفظ می کند لذت خواهند برد. در این سریال هیچ شخصیت بی نقص و سفیدی وجود ندارد اما علیرغم استفاده از تیمی از بازیگران سرشناس و حرفه ای، سناریو «خیزش تگزاس» به همان اندازه عالی نیست اما برای طرفداران سریال های وسترن مناسب خواهد بود.

۵- روم باستان: پیدایش و سقوط یک امپراطوری

مدت انتشار: ۲۰۰۸ (تاکنون)

سریال خارجی

این سریال مستند تلویزیونی داستان انتقال جمهوری روم به امپراطوری روم را در قرن دوم قبل از میلاد مسیح روایت می کند و تا آخرین امپراطوری روم در قرن پنجم بعد از میلاد مسیح ادامه پیدا می کند. سریال «روم باستان: پیدایش و سقوط یک امپراطوری» (Rome: Rise and Fall of an Empire) برای کسانی مناسب است که به سریال های تاریخی و تاریخ روم باستان علاقه دارند. این سریال با صحنه های خشن و نبردهای خونینی که دارد و عشق هایی که در این میان شکل می گیرد یکی از بهترین مجموعه های تلویزیونی اورجینال شبکه هیستوری به شمار می آید.

۴- نفرین جزیره اوک آیلند

مدت انتشار: ۲۰۱۴ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

سریال «نفرین جزیره اوک آیلند» (The Curse of Oak Island) داستان واقعی دو برادر اهل میشیگان را روایت می کند که قصد دارند راز جزیره اوک آیلند را کشف کنند. این دو با استفاده از تکنولوژی های مدرن و کمک گرفتن از محققان مستقل سعی دارند گنجی که گفته می شود در این جزیره در کانادا پنهان شده را بیابند. این سریال در ابتدا به تاریخچه این جزیره، کشفیات امروزی، تئوری ها و تلاش های گذشته برای بررسی این مکان و پیدا کردن گنج مذکور می پردازد. «نفرین جزیره اوک آیلند» در واقع یک سریال مستندگونه است که سبک اصلی برنامه هایی است که در شبکه هیستوری ساخته می شود.

۳- شش

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

سریال خارجی

تریلر جنگی «شش» (Six) در واقع ترکیبی غریب از واقعیت و داستان است که برخی اوقات خط بین میهن پرستی راستین و متعصبانه را در می نوردد. این سریال داستان یک تیم شش نفره از نیروهای ویژه نیروی دریایی ایالات متحده را روایت می کند که برای یک عملیات سری در افغانستان دست به کار می شوند. سال ها بعد وی در حالی که در نیجریه به سر می برد توسط گروه تروریستی بوکوحرام به گروگان گرفته می شود. ادامه داستان تلاش های وی برای فرار از دست این گروه را به تصویر می کشد. هنگامی که تیم نیروهای ویژه در حال آماده سازی و آموزش های سخت هستند یا زمان هایی که در حال مبارزه و انجام عملیات به سر می برند، تماشای «شش» جذاب خواهد بود اما وقتی که داستان به خارج از میدان نبرد و آموزش می رود به شدت افت می کند.

نقطه قوت «شش» به تصویر کشیدن داستان زندگی روزانه این افراد است بدون این که در این کار اغراقی صورت بگیرد. در این سریال به هیچ عنوان سیاست های نظامی ایالات متحده مانند برخی از سریال های دیگر در مقابله با تروریسم در بوته انتقاد قرار نمی گیرد. در به تصویر کشیدن شخصیت های منفی و شرور نیز سریال «شش» همان داستان های تکراری و کلیشه ای را روایت می کند که بسیار قابل پیش بینی است. سازندگان سریال قصد دارند با استفاده از یک شخصیت زن در مرکز داستان کمی به سریال هیجان داده و از بار خشونت و مردانگی مطلق فیلم کاسته شود. در نهایت باید گفت که علیرغم اشکالاتی که مجموعه تلویزیونی«شش» دارد دستکم در اپیزودهایی نیز تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود.

۲- سقوط شوالیه

مدت انتشار: ۲۰۱۷ تاکنون (۱ فصل)

سریال خارجی

سریال تاریخی «سقوط شوالیه» (Knightfall) سومین سریال درام اورجینال شبکه هیستوری است که بر روی داستان گروهی از شوالیه ها متمرکز است که در دوران اوج جنگ های صلیبی در آخرین پناهگاه خود در بیت المقدس شکست می خورند. اتفاقات سریال در مورد این گروه از شوالیه ها در پاریس متمرکز است که شاه فیلیپ در تلاش برای افزایش و تحکیم قدرت خود قصد استفاده از آن ها به شکل های متفاوتی را دارد. این سریال قصد دارد پا جای پای سریال هایی مانند «وایکینگ ها» و «بازی تاج و تخت» بگذارد اما نمی تواند به اندازه آن ها موفق عمل کند. در این سریال خون های زیادی ریخته می شود و صحنه های نبرد آن نیز کم نیست اما نمی توان آن را از این لحاظ با «وایکینگ ها» مقایسه کرد.

«سقوط شوالیه» دارای داستان هایی از خیانت و دسیسه چینی است که بر جذابیت داستان که بخش عمده ای از آن در اطراف شهر پاریس می گذرد می افزاید. یکی از نقاط ضعف این سریال این است که به جای تمرکز بر روی تشریح و شناساندن شخصیت ها، بر روی پیش بردن داستان و موضوع خود متمرکز شده است. از این رو در چندین اپیزود اول این سریال چندان دلچسب پیش نمی رود اما رفته رفته با پیچیدگی هایی که در داستان و موضوع رخ می دهد بیننده را با خود همراه می سازد. این سریال شاید جذابیت های دیگر سریال های تلویزیونی تاریخی تلویزیون را نداشته باشد اما انتظار می رود در فصل های بعدی تغییرات خوبی در آن رخ دهد.

۱- وایکینگ ها

مدت انتشار: ۲۰۱۳ تاکنون (۵ فصل)

سریال خارجی

شبکه History شبکه ای است که بیشتر به خاطر برنامه های ادامه دار مستند و تاریخی خود شناخته می شود اما چندین سریال داستانی تاریخی جذاب نیز با الهام از حوادث واقعی توسط این شبکه ساخته شده که از بهترین و پرطرفدارترین سریال های تلویزیونی به شمار می آیند. در صدر فهرست ما در این مطلب سریال تاریخی «وایکنیگ ها» (Vikings) قرار دارد. اگر اهل تماشای سریال های خارجی باشید بدون شک این سریال را دیده اید زیرا «وایکینگ ها» یکی از پرطرفدارترین سریال های تلویزیونی سال های اخیر بوده است. بسیاری این سریال را با «بازی تاج و تخت» مقایسه می کنند اما نباید این دو را بسیار شبیه هم دانست زیرا برخلاف داستان های چند خانواده تنها بر روی زندگی خانواده یک نفر متمرکز است اما به همان اندازه جذاب و نفسگیر به روایت داستان می پردازد.

«وایکنیگ ها» در مورد یک جنگجوی وایکینگ به نام رگنار لاثبروک است که از زندگی در محیط خشن و سرد منطقه خود خسته شده و به فکر سفر به دیگر نقاط جهان می اندیشد که تاکنون کسی نتوانسته خود را به آن ها برساند. ولی لاثبروک پس از رسیدن به قدرت در قبیله خود دست به این سفر ماجراجویانه می زند. اگر چه بخشی از اتفاقات «وایکنیگ ها» بر اساس واقعیت و اسناد تاریخی بازسازی شده اما جزییات زیادی نیز به ماجرا افزوده شده است. عقاید کافرمآبانه و روحانی وایکینگ ها و مراسمی شبه مذهبی که دارند بر جذابیت سریال می افزاید اما جالب ترین وجهه سریال را می توان به تصویر کشیدن نبردهای خونین نامید که به زیبایی هر چه تمام تر به نمایش در می آیند.

سریال خارجی

تراویس فیمل به خوبی در نقش رگنار لاثبروک فرو رفته و کاترین وینینک نیز در نقش همسر او بازی خیره کننده ای دارد. لاثبروک بسیار کم حرف است اما تمامی صحبت هایش از عمق معنایی بالایی برخوردار است. اگر چه گاهی کارهای ناخوشایندی از او می بینیم اما کاریزما و دوست داشتنی بودنش باعث می شود گناهانش را نادیده بگیریم. هیچ یک از صحنه های «وایکنیگ ها» خسته کننده نیست و هر چه پیش می روید داستان سریال جذاب تر می شود. این سریال تاریخی را نیز حتما در فهرست اولویت های خود برای تماشا کردن در ایام تعطیلات نوروز قرار دهید.

شبکه هیستوری بیشتر به خاطر ساخت مجموعه های مستندگونه و تاریخی شناخته می شود و بدین ترتیب درام های تلویزیونی کمتری در این شبکه ساخته می شوند هر چند در سال های اخیر این شبکه با ساخت مجموعه های تاریخی سعی کرده از علاقه مخاطبان به این گونه سریال ها استفاده کند. در این مطلب سعی شد به تعدادی از بهترین مجموعه های عمدتاً درام این شبکه پرداخته شود اما سریال هایی نیز ناگزیر نادیده گرفته شدند که مطمئناً ارزش تماشا کردن خواهند داشت. از میان این مجموعه های تلویزیونی می توان به سریال هایی مانند « Cowboys & Outlaws»، «Alone»، «Banned from the Bible»، «WWII in HD»، « America: The Story of Us» و تعدادی دیگر از مجموعه های شبه مستند که به بررسی یک واقعه تاریخی می پردازند اشاره کرد.

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه Showtime

برنامه سریال های نوروزی: از «پایتخت ۵» تا «تعطیلات رویایی»

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه Starz

بهترین سریال های تلویزیونی خارجی برای تماشا در ایام نوروز: شبکه AMC

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود