آشنایی با شهر جدید پرند

آشنایی با شهر جدید پرند

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

شهر جدید پرند، شهری است که بسیاری از کسانیکه به دنبال خرید خانه با قیمت مناسب و یا خرید مسکن مهر هستند تا از دغدغه‌های شهرهای بزرگ و آلودگی هوا به دور باشند، به این شهرک مراجعه می‌کنند. اما از چه زمانی خرید خانه در پرند شروع شد و این شهرک چه امکاناتی دارد، در این مطلب این موارد توضیح داده می‌شود.

درباره پرند

پرند، شهر تازه تاسیسی در شهرستان رباط کریم در استان تهران است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی پایتخت قرار دارد و در مسیر آزادراه تهران – ساوه واقع شده است. از سال ۱۳۷۳ با هدف خانه‌سازی ارزان، شرکتهای متعدد شروع به ساختن آپارتمان‌های بزرگ و کوچک در کنار خانه‌های ویلایی ساخته شده یا در حال ساخت در این شهرک کرد، گفتنی است که اولین بار در سال ۱۳۷۳ برای اسکان کارکنان فرودگاه امام خمینی اقدام به ساخت ۴۹۰ واحد شد و به تدریج ساخت و ساز در فازهای مختلف این شهرک ادامه پیدا کرد. مساحت تقریبی پرند ۱۷ هزار هکتار است که شامل دو بخش مسکونی در شمال و شهرک صنعتی در جنوب است.

بعد از مدتی شهر جدید پرند به محل سکونت بسیاری از افراد و خانواده‌ها که ترجیح می‌دهند تا در محیطی آرام و امن خانه‌ای با قیمت مناسب خریداری یا اجاره کنند، تبدیل شد. بسیاری از افرادیکه اقدام به اجاره آپارتمان در پرند یا خرید آن کرده‌اند، کارمندانی هستند که هر روز به تهران مراجعه می‌کنند، به همین منظور برای راحتی اهالی پرند، متروی پرند هم بزودی احداث می‌شود تا در کنار اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها، پرند نشینان را به مقصدشان برساند.

ضمن اینکه پرند از ۷ فاز تشکیل شده که طبعا قیمت واحدهای مسکونی آن در فازهای صفر تا سه آن گران‌تر از بقیه فازهاست. ضمن اینکه فاز ۴ تا ۶ آن املاک مسکن مهر هستند. طبق گفته کارشناسان قرار است در آینده تعداد فازهای پرند به ۱۶ فاز گسترش پیدا کند.

پرند به فرودگاه امام خمینی فاصله کمی دارد و دارای مجموعه‌های ورزشی و تفریحی نظیر کارتینگ، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور است، از همین رو بسیاری از اساتید دانشگاه و دانشجویان علاقمند به رهن و اجاره آپارتمان در پرند هستند، پس یکی از راه‌های سرمایه گذاری افرادیکه پس‌اندازی دارند و می‌خواهند آن را تبدیل به ملک کنند، می‌تواند خرید آپارتمان در این شهرک و اجاره آن به متقاضیان باشد.

در شمال پرند، دامنه کوه‌های تخت رستم و در جنوب آن، دست زیبا و جلگه‌ای سبز قرار دارد. برای رفاه ساکنین این شهرک، پاساژهای خرید مثل پرنیان، صدف و فدک احداث شده و بازار میوه و تره‌بار هم برای خرید مایحتاج زندگی تدارک دیده شده است. علاوه بر اینها پرند دارای فروشگاه‌های متعدد مثل کتابفروشی و مغازه‌های خدماتی است تا در کنار رستوران‌ها و فست فودها به ساکنین این شهرک سرویس دهند.

شهرک پرند بنای تاریخی هم دارد. قلعه سنگی از یادگارهای ارزشمند معماری اسلامی ایرانی است که دیوارهای عظیم سنگی آن در پرند قرار دارد. تاریخ دقیقی از زمان احداث قلعه سنگی مشخص نشده اما کارشناسان معتقدند با توجه به معماری و آثار و شواهد تاریخی احتمالا زمان احداث این اثر تاریخی مربوط به دوران آل بویه هست.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود