بین ۵۰ تا ۸۰ میلیون، چه هاچ بکی از سایت دیوار بخریم؟

بین ۵۰ تا ۸۰ میلیون، چه هاچ بکی از سایت دیوار بخریم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هاچ بک‌ها به خاطر ظاهر جوان پسند و به روزی که دارند مورد توجه افراد زیادی هستند. اما فقط طراحی هاچ بک‌ها نیست که افراد را ترغیب به خرید این خودروها می‌کند. به نسبت خودروهای بزرگ، برای پارک کردن هاچ بک‌ها با دردسر کمتری مواجه می‌شویم و قیمت و مصرف سوخت برخی از آنها هم در مقایسه با خودروهای سدان کمتر است. در بین خودروهای هاچ بک، خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و برلیانس h220 به دلیل قیمت آنها پرونق است و این دو خودرو رقیبی جدی برای هم محسوب می‌شوند.

کدام خودرو قوی‌تر است؟

در حال حاضر در بین تیپ‌های مختلف پژو ۲۰۶، تنها ۲ تیپ ۲ و ۵ تولید می‌شوند. تیپ ۵ کم مصرف‌ترین و پرآپشنال‌ترین تیپ ۲۰۶ است. از طراحی به روزتر برلیانس که بگذریم، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، از موتور معروف تی یو فایو ۱۶۰۰ سی سی، ۱۶ سوپاپ با حداکثر قدرت ۱۱۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتون بر متر و گیربکس ۵ سرعته دستی بهره می‌برد. این پیشرانه از لحاظ آلایندگی استاندارد یورو ۴ را گرفته و در سیکل ترکیبی ۶/۶ لیتر بر صد کیلومتر مصرف دارد.

در میدان مقابل، کوچکترین عضو مونتاژی برلیانس در ایران ، H220 قرار دارد. این خودرو که با همکاری سایپا و شرکت چینی برلیانس تولید می‌شود، از موتوری ۵۰۰ سی سی با ۱۶ سوپات و حداکثر قدرت ۱۰۳ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۳۸ نیوتن بر متر بهره می‌برد. این مدل برلیانس با دو گیربکس دستی و اتومات در بازار موجود است و مصرف سوخت ترکیبی آن ۶.۴ لیتر است.  بنابراین از نظر قدرت موتور و وضعیت سرعت، ۲۰۶ تیپ ۵ از وضعیت بهتری در مقابل برلیانس برخوردار است.

اگر قصد خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را دارید، باید بدانید که در هر چهار چرخ این خودرو، از سیستم ترمز دیسکی استفاده شده‌است. ترمزگیری تیپ ۵ این خودرو از بدو ورود، زبان زد خودرو دوستان بوده است. در برلیانس H220 در چرخ‌های جلو از ترمز دیسکی و در چرخ‌های عقب از ترمزها کاسه‌ای استفاده شده است. بنابراین ۲۰۶ تیپ ۵ از نظر ترمزگیری هم یک سرو گردن از برلیانس بالاتر است.

امکانات کدام خودرو بهتر است؟

خودرو ۲۰۶ تیپ ۵ دارای امکانات سیستم ترمز  ABS  و EBD ‌و EBA، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک کاری، ترمز عقب دیسکی، کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه اتوماتیک، تیوتر جلو، پخش CD با کنترل پشت فرمان، بلندگوی درهای جلو و عقب، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو، چراغ همراهی تا درب منزل در محیط تاریک، آینه‌های جانبی برقی، دارای حسگر دماسنج و قاب رنگی، شیشه بالابر برقی درب جلو و عقب، ایموبیلایزر, قفل مرکزی با ریموت رادیویی، کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، پشت سری جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، صندلی عقب ۲ تکه با قابلیت تاشوندگی، پشت سری صندلی عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع و دماسنج روی داشبورد است.

در مقابل خودرو برلیانس H220 در مدل گیربکس دستی دارای امکانات ایربگ راننده و سرنشین، کامپیوتر اطلاعات سفر، صندلی راننده و سرنشین جلو قابل تنظیم در ۴ جهت، صندلی عقب تاشونده، مجهز به سیستم پیشرفته ترمز EBDوABS‌، هشدار دهنده بسته نبودن کمربند ایمنی، قفل شدن اتوماتیک دربها در سرعت، چراغهای جلو هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم ضد سرقت، قفل مرکزی، شیشه بالابر برقی جلو و عقب، مجهز به سیستم تهویه مطبوع دستی، آینه‌ها جانبی برقی، نگهدارنده فنجان جلو و عقب، سیستم صوتی و تصویری مجهز به ۴ بلندگو، رادیو، پورت USB، چراغ مطالعه و هم‌چنین فرمان برقی است. در زمینه امکانات تقریبا دو خودرو پا به پا یکدیگر پیش می‌آیند اما فرمان برقی برلیانس برای استفاده در شهر شلوغ می‌تواند امتیاز این خودرو در مقابل ۲۰۶ تیپ ۵ باشد.

خودروی برلیانس توسط شرکت سایپا و خودروی ۲۰۶ توسط ایران خودرو تولید می‌شود. پس از نظر تعمیر و فراوانی لوازم یدکی هر دو خودرو در وضعیت مشابهی به سر می‌برند.

اما اگر بخواهیم از قیمت دو خودرو باخبر شویم، ساده‌ترین راه مراجعه به سایت‌های آنلاینی مثل دیوار است که امکان جستجوی انواع خودرو در آن وجود دارد. در این سایت قیمت خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ صفر کیلومتر ۷۲ میلیون تومان و قیمت خرید برلیانس  H220، ۶۹ میلیون تومان است.

منبع: ویرلن
بدون نظر

ورود