انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای داشتن خانه ای زیبا

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای داشتن خانه ای زیبا

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب جزئیات مختلف می تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد. خصوصاً اگر بخواهید این کار را به تنهایی انجام دهید. معمولاً در هر قسمت انتخاب ها و گزینه های زیادی پیش روی شما قرار می گیرند و شما مجبورید تا از بین ده ها مدل مختلف یکی را برگزینید.

حال تصور کنید که در هر قسمت و در تک تک جزئیات دکوراسیون این اتفاق رخ خواهد داد. مثلاً در انتخاب کاغذ دیواری یا انتخاب نوع کابینت آشپزخانه این مسئله می تواند رخ دهد. در رابطه با کاغذ دیواری شما انتخاب های فراوانی پیش روی خود دارید و هر کدام ویژگی های مثبت و منفی خود را دارا هستند.

اما تصمیم گیری به تنهایی سخت خواهد بود. از این روست که ما به شما توصیه می کنیم در این مواقع حتماً از مشورت یک طراح یا گروه طراحی که در این زمینه تخصص لازم را داراست بهره ببرید. به طور مثال گروه طراحی و معماری شیوه، یک گروه طراحی دکوراسیون داخلی است که سال ها در این زمینه تجربه اندوخته. خصوصاً این که به صورت تخصصی در زمینه های کاغذ دیواری و کابینت آشپزخانه و طراحی و ساخت انواع کابینت ممبران و همچنین طراحی ، ساخت و مشاوره در زمینه کابینت های گلاس کار کرده و در این شاخه ها به اعتراف مشتریان عملکرد چشمگیری داشته است.

بحث این نوشتار ما هم در مورد کاغذ دیواری است. این که در انتخاب کاغذ دیواری باید چه ملاک هایی داشته باشیم و چه چیزهایی را در نظر بگیریم. در هنگام انجام این کار اعضای گروه به صورت کامل با شما همکاری خواهند کرد و تک تک مسائل و جزئیات را به شما توضیح خواهند داد. اما بد نیست اگر پیش از آن خودتان مطالعه‌ای در این مورد داشته باشید تا بتوانید با ذهنی آشناتر به مسائل و جزئیات کاغذ دیوار وارد این مقوله شوید. این آشنایی حدودی با جنبه های مختلف کاغذ دیواری در خانه و اتاق ها می تواند به بالا بردن کیفیت بحث ها و صحبت هایتان با طراحان کمک کند و هم چنین این که کمک می کند تا شما زودتر به نتیجه برسید. بنا بر این باعث می شود تا در وقت و زمان شما نیز صرفه جویی شود.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

مزایای استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها امروزه جز جدایی ناپذیری از هر دکوراسیونی هستند و کم تر خانه‌ای را می بینیم که در آن از کاغذ دیواری استفاده نشده باشد. به طوری شاید بتوان گفت تقریباً هیچ خانه‌ی جدید و نوسازی را نمی توان یافت که در آن از کاغذ دیواری استفاده نشده باشد. این فراگیر شدن استفاده از کاغذ دیورای به خاطر مزایای فراوان آن بوده و این موضوع به مرور برای همگان روشن خواهد شد که استفاده از کاغذ دیواری در بسیاری از اوقات می تواند بر استفاده از رنگ ارجحیت داشته باشد. در این جا می خواهیم تعدادی از مزایای فراوان کاغذ دیواری ها را نام ببریم:

  • کاغذ دیواری ها تا حدود ۱۵ سال یا بیشتر عمر می کند، یعنی ۳ برابر رنگ عمر دارند و این به این معنی است که شما تا مدت ها نیاز به تعویض آن ها ندارید و هزینه های شما به صورت چشمگیری کاهش می یابد.
  • نصب و اجرای کاغذ دیواری بسیار ساده و آسان است و بدون هیچ گونه مشکلی صورت می گیرد. حتی اگر نقصی بر روی دیوار وجود داشته باشد، کاغذ دیواری روی آن را خواهد پوشید.
  • کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند و به این طریق می توانند عمق، گرما و استایل تازه‌ای به فضا ببخشند. چیزی که دست یافتنش به وسیله‌ی رنگ کردن دیوارها میسر نیست.
  • طراحی های زیبا، الگوهای فریبنده و چاپ های قشنگ باعث می شود تا کاغذ دیواری ها تأثیر بسزایی بر روی محیط اتاق داشته باشند.
  • از کاغذ دیواری می توان بر روی تمامی دیوارهای یک اتاق استفاده کرد و یا تنها بر روی یک دیوار اتاق از آن استفاده کرد. در هر دو نوع کاغذ دیواری استایل خاصی به فضای اتاق می دهد.
  • طراحی های مختلف کاغذ دیواری ها و وجود طرح های مختلف باعث می شود تا شما در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری دست بازی داشته باشد.

باز هم ذکر این نکته ضروری است که طراحان گروه طراحی و معماری شیوه با داشتن سال ها تجربه بر تمامی جزئیات این مسائل آگاه هستند و در هنگام انتخاب کاغذ دیواری به راحتی می توانند شما را راهنمایی کنند تا بتوانید انتخابی بی نقص و مناسب برای فضای خانه‌ی خود داشته باشید.

انتخاب کاغذ دیواری

وجود کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ های مختلف را جزو مزایای آن مطرح کردیم. اما همین مسئله می تواند کمی دردسرساز نیز شود. به این معنا که وجود تنوع بسیار بالا در مدل های مختلف کاغذ دیواری باعث گیج شدن شما و در نهایت ناتوانی تان در امر انتخاب کاغذ دیواری می شود. بنا بر این لازم است تا در این مورد نکاتی را بدانید و حتماً با طراحان ما در این رابطه مشورت داشته باشید. نکاتی که در ادامه عرض می کنیم می تواند به انتخاب شما کمک کند و به نوعی دایره گزینه ها را محدود تر کند تا انتخاب راحت تر شود. باید این نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید که کاغذ دیواری کارهای زیادی می تواند در محیط انجام دهد. به طور مثال می تواند یک اتاق را بزرگ تر، گرم تر و روشن تر نشان بدهد و یا این که حتی بعضی نقص های اتاق را بپوشاند. با دانستن این نکات باید به دنبال انتخاب کاغذ دیواری مناسب باشید.

تعیین استایل اتاق

پیش از هر چیزی باید استایل اتاقی که می خواهید دیوارهایش را کاغذ کنید مشخص کنید. این استایل ارتباط مستقیمی با کاربری آن اتاق خواهد داشت. مثلاً می توان با استفاده از طرح گل و رنگ های ملایم فضایی رومانتیک را رقم زد. مهم است که پیش از هر کاری، استایلی که برای آن فضا می خواهید را مشخص کرده و بر اساس آن تصمیم های بعدی را بگیرید. به این ترتیب تصمیم های بعدی شما نیز آسان تر خواهد شد و شما راحت تر به گزینه های مد نظر خود خواهید رسید. تمامی این کارها برای این است که دایره‌ی انتخابی شما به مرور کوچک و کوچک تر شود و شما به بهترین انتخاب ممکن برسید.

هم چنین این نکته را در نظر بگیرید که می خواهید چگونه از کاغذ دیواری در اتاق استفاده کنید. به طور مثال می خواهید هر چهار دیوار دور اتاق را کاغذ کنید یا فقط می خواهید یک یا دو دیوار را کاغذ کنید. این مسائل تأثیر بسیار زیادی بر انتخاب شما خواهد گذاشت. به طور مثال اگر بخواهید فقط یک دیوار را کاغذ دیواری کنید، می توانید از طرح های دراماتیک و جسورانه تری استفاده کنید.

تمامی این مسائل را می توانید با کمک و راهنمایی گروه طراحی و معماری شیوه جلو ببرید و برای آن ها توضیح بدهید که دقیقا چه چیزی می خواهید. این کار می تواند کمک بسزایی در انتخاب بی نقص ترین کاغذ دیواری برای خانه‌ی شما بکند.

انتخاب رنگ

رنگ کاغذ دیواری می تواند یکی از اصلی ترین یا اصلی ترین فاکتوری باشد که شما باید در مورد آن تصمیم گیری کنید. اهمیت رنگ کاغذ دیواری بسیار بالاست چرا که تأثیر بسیاری زیادی روی آن دارد. می توان گفت که رنگ کاغذ دیواری به نوعی حال و هوای اتاق را رقم می زند و مهم تر از آن هماهنگی با دیگر اجزای اتاق باید جزو ویژگی های آن باشد. به وسیله‌ی انتخاب رنگ می توان تغییرات زیادی را در اتاق به وجود آورد. به طور مثال می توان طرح و رنگی انتخاب کرد که سقف اتاق بلندتر به نظر بیاید. برای چنین مسئله‌ای معمولاً توصیه می شود که از رنگ های سرد نظیر سبز، آبی یا ارغوانی استفاده شود.

هم چنین برخی رنگ های سرد می تواند باعث ایجاد آرامش در اتاق شود و فضایی تازه و آرام به وجود بیاورد. رنگ های گرم نظیر قرمز، زرد، نارنجی و مشتقات آن ها می تواند باعث شود تا آدم ها در آن اتاق احساس گرمی بیشتری بکنند. در مناطق سردسیر استفاده از رنگ های گرم رایج تر است. موارد بیشتر از این نیز وجود دارد که بعد از مشورت با گروه طراحی ما متوجه خواهید شد.

پنهان کردن نقص ها با طرح کاغد دیواری

همان طور که پیش از این نیز در مورد آن صحبت کردیم، در اتاق می توان با استفاده از طرح های جالب و کم تر دیده شده‌ی کاغذ دیواری، نقص های احتمالی بر روی دیوار را پوشاند و یا نقص های معماری فضای اتاق را کم رنگ تر کرد. کاغذ دیواری ها تنوع بسیار گسترده‌ای دارند و در طرح های مختلفی عرضه می شوند. حتی برخی کاغذ دیواری ها به صورت برجسته تولید می شوند و در آن ها علاوه بر کاغذ از مواد دیگری نظیر چوب، چرم یا پوست استفاده شده است.

این مواد اضافی به صورت برجسته روی کاغذ دیواری قرار می گیرند و باعث عمق دادن به ظاهر دیوارها می گردند. در این بین جنس کاغذ دیواری هم به یکی از فاکتورهای موجود اضافه می شود که شما باید در مورد آن تصمیم بگیرید. البته بیشتر کاغذ دیواری های موجود در بازار از جنس وینیل هستند. اگر مایل باشید می توانید از موارد ترکیبی نیز استفاده کنید. البته موارد ترکیبی ممکن هزینه‌ی بیشتری داشته باشند.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود