خارجی یا ایرانی؛ کدام برند های یخچال فریزر موفق‌تر بوده‌اند؟

خارجی یا ایرانی؛ کدام برند های یخچال فریزر موفق‌تر بوده‌اند؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

چه شرکتی بهترین یخچال فریزر را تولید می‌کند؟ این سوال مهمی است زیرا خرید این وسیله خانگی یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شود. هیچ‌کس نمی‌خواهد برای یخچالی که ناگهان خراب می‌شود، هزینه زیادی پرداخت کند؛ به ویژه اینکه یک سوءعملکرد در طول مدت کوتاهی حتی چند ساعته می‌تواند بسیاری از مواد غذایی را فاسد کند. در این میان اما رقابتی سخت میان یخچال‌های ایرانی و خارجی وجود دارد؛ هیمالیا و امرسان، پارس خزر و پارس از این سو و ال جی، بوش، سامسونگ و دوو از سوی دیگر. در میان آمار خرید یخچال فریزر، کدام یک بیشترین رقم را به خود اختصاص داده‌اند؟

نزدیک به ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی در خانه از یخچال فریزر استفاده می‌کنند و در این میان ۷۰ درصد یخچال‌های دو در و ۱۵ درصد یخچال‌های ساید بای ساید در خانه دارند. ۱۵ درصد دیگر نیز از یخچال‌های دوقلو در منزلشان استفاده می‌کنند. علت استقبال بسیار زیاد از یخچال‌های دو در نیز، قیمت کم آن نسبت به مدل ساید بای ساید و دو قلو و البته فضای کمتری است که در محیط می‌گیرند. اما در رقابت میان یخچال‌های ایرانی و خارجی، باید گفت یخچال‌های خارجی تا به امروز پیروز میدان بوده‌اند. طبق تحقیقات میدانی صورت گرفته، سامسونگ در رتبه اول و ال جی در رتبه دوم قرار گرفته است. پس از این دو به ترتیب امرسان و هیمالیا در پله‌های سوم و چهارم سکوی رقابت ایستاده‌اند.

نگاهی به قیمت‌های یخچال فریزر در بازار

جهت اطلاع از قیمت‌های خرید یخچال فریزر می‌توان به سایت دیوار نگاهی انداخت. مزیت مراجعه به این سایت، آگاهی از آخرین قیمت‌ها، یافتن یخچال فریزر نو، در حد نو یا کارکرده حتی زیر قیمت بازار و تماس مستقیم با فروشنده است. همچنین از این طریق می‌توان انواع برندها و قیمت‌های هر یک را با دیگر برندها مقایسه کرد. به عنوان مثال در این سایت در یک آگهی، یخچال دوقلو سامسونگ با ظرفیت ۴۰ فوت در دو رنگ سفید و مشکی ساخت کره با ضمانت ۱۰ ساله کمپرسور و گارانتی ۲۴ ماهه به قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. فروشنده این یخچال فریزر می‌گوید پرداخت پول بعد از ارسال به منزل نیز امکان دارد. البته در آگهی دیگری، همین یخچال فریزر با همین شرایط به صورت فروش ویژه و با قیمت توافقی به فروش می‌رسد.

چنانچه در جست‌و‌جوی یخچال ساید بای ساید سامسونگ هستید، در دیوار چند آکهی خرید یخچال فریزر در این مدل به قیمت‌های مختلف وجود دارد. مثلا یک یخچال فریزر ساید سامسونگ کارکرده با ظرفیت ۲۳ فوت با بدنه سالم، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین در یک آگهی دیگر یک ساید بای ساید سامسونگ با ظرفیت ۳۱ فوت و بسیار سالم، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حراج گذاشته شده است.

اگر نگاهی به قیمت‌های خرید یخچال فریزر ایرانی مانند امرسان در سایت دیوار بیاندازید، متوجه تفاوت قیمت فاحش آن با مدل‌های خارجی مثل بوش و سامسونگ خواهید شد. مثلا در این سایت نمایندگی فروش امرسان، یخچال فریزر دو قلوی خود را با امکاناتی مانند سه سال گارانتی، ارسال رایگان و نصب توسط نصابان شرکتی، به قیمت ۳ میلیون تومان به فروش می‌رساند. همچنین یخچال فریزر ساید بای ساید امرسان در این نمایندگی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود