چند نکته درباره خرید مایکروفر کارکرده

چند نکته درباره خرید مایکروفر کارکرده

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تصمیم‌گیری برای خرید مایکروفر کارکرده کار سختی است، چرا که هم ممکن است مزایایی داشته باشد و هم معایبی. برخی از مایکروفرهای دست دوم به خوبی کار می‌کنند و قیمت آن شاید تنها در مقایسه با دیگر برندها ارزان‌تر باشد؛ اما در مقابل بعضی از آن‌ها اینگونه نیستند. مزیت خرید مایکروفر دست دوم برای خیلی از ما، قیمت آن است. مثلا در سایت دیوار می‌توان آگهی‌ فروش بسیاری از این وسیله خانگی را با بودجه‌ای کمتر از قیمت واقعی آن مشاهده کرد و تنها دلیل این ارزانی، دست دوم بودن آن است.

می‌گویند اجناس استفاده شده را بهتر است بی‌واسطه بخرید. در این صورت می‌توانید کالا را مستقیما ببینید، با فروشنده صحبت کنید و حتی برای خریدتان شرط بگذارید. مثلا یک روز با آن کار کنید تا از کیفیتش مطمئن شوید. سایت دیوار که مرجع خرید و فروش دست دوم در ایران است، این امکان را برای خریداران و فروشندگان میسر کرده است. اگر به این سایت مراجعه کنید، مایکروفرهای دست دوم زیادی را می‌بینید که بعضا تفاوتی با آکبند ندارند. مثلا ممکن است هر کس به دلایل شخصی حاضر به فروش اجناس خانگی خود که از آن‌ها استفاده زیادی نداشته، شود. در میان آگهی‌های خرید مایکروفر دست دوم در این سایت، یک مایکروفر ال جی به دلیل نبود فضای کافی در آشپزخانه و عدم دقت در خرید اولیه، به قیمت ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت این وسیله در بازار یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

اما با این حال پیش از نهایی کردن خرید خود، به چند نکته توجه کنید. به عنوان مثال اگر مایکروفر قابلیتی مانند گریل یا جوجه‌گردان دارد، از سالم بودن آن مطلع شوید. همچنین دقت کنید گرمای ساطع‌شده از مایکروفر هموار و متعادل باشد و ضعیف نباشد. قاعدتا هر چه مدل آن جدیدتر باشد، کارآیی بیشتری دارد. همچنین چنانچه قطعه‌ای از مایکروفر شکسته یا خراب باشد، پیش از خرید از دسترسی به آن و قیمت بدانید. ممکن است قطعاتی از آن مدل دیگر در بازار یافت نشود یا به قیمتی گران که برای شما صرف نداشته باشد، پیدا شود.

همانطور که گفته شد در سایت دیوار آگهی‌های فروش مایکروفر کارکرده در انواع مختلف به کرات به چشم می‌خورد. مثلا مایکروفر ۴۰ لیتری سامسونگ به رنگ نقره‌ای با صفحه نمایش دیجیتال، قابلیت گریل، جوجه‌گردان، پخت ترکیبی، یخ‌زدایی گوشت و سبزیجات و به همراه سینی بزرگ شیشه‌ای به قیمت ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. فروشنده می‌گوید این وسیله به قدری نو است که می‌توان از آن برای جهیزیه استفاده کرد.

خرید مایکروفر دست دوم فلر ساخت آلمان با امکان گریل و یخ‌زدایی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان از سایت دیوار امکان‌پذیر است. فروشنده در آگهی ذکر کرده این مایکروفر را هدیه گرفته و هنوز در جعبه است و در بازار حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. فلر از مارک‌های کمیابی است که به ندرت اجناس آن خرید و فروش می‌شود اما در این سایت چند آگهی فروش این برند پیدا می‌شود. مثلا در مورد دیگری یک مایکروفر ۳۰ لیتری فلر در حد آکبند بدون خط و خش ۵۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود