چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم

زندگی مدرن امروزی باعث شده تا اغلب مردم فرصت کافی برای ورزش کردن و باشگاه رفتن نداشته باشند. البته هزینه ثبت نام کلاس‌های ورزشی نیز در این اهمال و کم‌کاری بی‌تاثیر نیست.

اما یک متخصص کاهش وزن ژاپنی بر این باور است که می‌توان حتی در خانه و با انجام یک‌سری تمرینات ورزشی بسیار ساده، در عرض چند هفته شکم‌های بزرگ، شل و افتاده را کوچک و سفت کرد. تمرکز اصلی این تمرین‌ها بر انقباض و کشش ماهیچه‌ها و عضله‌های شکم و ران‌هاست تا بدین واسطه چربی بیشتری به این بخش از بدن اضافه نشود.

برای بدست آوردن بهترین نتیجه از این تمرینات توصیه می‌کنیم همه مراحل را به ترتیب انجام دهید. مزیت این کارها در این است که علاوه بر سفت کردن شکم، زندگی شادتری خواهید داشت و کمردرهایتان هم برطرف خواهد شد.

مرحله اول: آغاز تمرین

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
در اولین قدم توصیه می‌کنیم حتما کمی نرمش کنید تا بدنتان گرم شود. سپس صاف بایستید، دست‌های خود را روی پهلوها بگذارید. برای آسیب ندیدن پاها بد نیست یک تشک یوگا یا پتو روی زمین پهن کنید.

مرحله دوم: آماده شدن

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
همچنان که دست‌هایتان روی پهلوها قرار دارند، پاهای خود را بیشتر از عرض شانه باز کنید. به یاد داشه باشید که نوک پاها باید به سمت بیرون باشند.

مرحله سوم: خم شدن به سمت پایین 

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
دست‌های خود را روی زانوها بگذارید. در این حالت ران‌ها کشیده می‌شوند و درد می‌گیرند. این حرکت‌ها را آهسته و با دقت انجام دهید و مطمئن شوید که همه ماهیچه‌های پا کشیده می‌شوند و درگیر این تمرین هستند.

مرحله چهارم: چرخیدن افقی

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
در این مرحله تمرینات به بخش اصلی می‌رسد. همان طور که پاها باز هستند و کف دست‌هایتان روی ران در نزدیکی زانوها قرار دارند، باید به سمت جلو خم شوید، شانه سمت راست خود را به سمت چپ و داخل بچرخانید. به این صورت ماهیچه‌های ران‌های پا، کمر و پشت کشیده خواهند شد. به مدت ۳ ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره به پوزیشن قبلی بازگردید.

مرحله پنجم: نفس عمیق

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
در حالی که پاها باز هستند، شما خم شده‌اید و دست‌هایتان روی ران‌هایتان قرار دارد، چند نفس عمیق بکشید.

مرحله ششم: تکرار تمرین‌ها

چگونه از شر شکم شل و افتاده خلاص شویم1
مرحله چهارم این تمرین را در جهت مخالف تکرار کنید. یعنی این بار شانه چپ را به سمت راست و داخل بچرخانید. این تمرین به افزایش انعطاف‌پذیری بدن کمک شایانی می‌کند، سبب از بین رفتن دردهای کمری می‌شود و ماهیچه‌های شکم و ران را سفت می‌کند.

هر روز همه تمرین‌ها را دو بار پشت سر هم تکرار کنید.

باید توجه داشته باشید که ورزش و تغذیه سالم  به تنهایی نتیجه دلخواه را به فرد نمی‌دهند. بنابراین لازم است هر دو این موارد را به موازات یکدیگر انجام دهید. یعنی وقتی ورزش می‌کنید، حتما از یک رژیم غذایی سالم هم پیروی کنید.

به گفته کارشناسان، کلید اصلی داشتن رژیم غذایی سالم این است که از مصرف غذاهای شدیدا فراوری شده پرهیز کنید. زیرا این مواد حدود ۶۰ درصد کالری بدن را تشکیل می دهند و ۹۰ درصد از کالری قندهای غذاهای سالم یا کم فراوری شده را نیز منتشر می کنند.

برای حذف این مواد خوراکی سراسر ضرر می توانید ترفندهای بیان شده در لینک زیر را به کار بگیرید. گفتنی است که این راهکارها را متخصصان سلامت و رژیم غذایی پیشنهاد داده اند.

غذاهای فراوری شده را چگونه از رژیم غذایی خود حذف کنیم؟

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود