پورشه ۹۱۱ کررا ، نماد بهترین عملکرد در خودروهای اسپرت

پورشه ۹۱۱ کررا ، نماد بهترین عملکرد در خودروهای اسپرت

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

وقتی‌که در بازار خریدوفروش پورشه ایران چرخی می‌زنید یا حتی خودروهای سایت دیوار را می‌بینید، خودرو پورشه ۹۱۱ کررا به‌عنوان یک خودرو با بهترین عملکرد شناخته می‌شود. البته ما در این مطلب قصد اغراق در مورد این خودرو نداریم و بیشتر می‌خواهیم در مورد واقعیات فنی آن صحبت کنیم. اما به‌هرحال باید بپذیریم که قیمت پورشه ۹۱۱ کررا نسبت به کارایی آن توجیه دارد و بسیاری از خریداران به هوای همین موضوع به سراغ آن می‌روند.

در این مطلب ابتدا مشخصات فنی پورشه ۹۱۱ کاررا را ذکر خواهیم کرد و در ادامه در مورد ویژگی‌های ظاهری و کارایی آن هم صحبت خواهیم کرد.

 مشخصات فنی پورشه ۹۱۱ کررا

پورشه ۹۱۱ کررا یک خودروی اسپرت دوست‌داشتنی و زیبا است که طراحی آن جالب و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد. شاید اگر فردیناند پورشه می‌دانست که برنامه‌ریزی او به ساخت چنین خودروهایی خواهد انجامید، برای سکته کردن این‌قدر عجله نمی‌کرد! در پوشه کاررا شاهد استفاده از یک موتور با حجم ۳۸۰۰ سی‌سی هستیم که در آن ۶ سیلندر تخت و ۲۴ سوپاپ استفاده‌شده است. این ویژگی موتور باعث می‌شود که قدرت آن ۴۰۰ اسب بخار در ۷۴۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور آن ۴۴۰ نیوتون متر در ۵۶۰۰ دور در دقیقه باشد.

اگر به سراغ بخش حرکتی پورشه ۹۱۱ کررا برویم، محور متحرک آن از نوع دیفرانسیل عقب بوده و گیربکس آن ۷ دنده اتوماتیک PDK است. این خودروی اسپرت دوست‌داشتنی می‌تواند حداکثر سرعت ۳۰۲ کیلومتر در ساعت را به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه را ظرف ۴.۱ ثانیه پر کند. در این خودرو از یک مخزن با حجم ۶۴ لیتر استفاده‌شده و مصرف ترکیبی آن ۸.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. بنابراین می‌بینیم که بین توانایی موتور و طراحی آن هماهنگی خاصی وجود دارد و این در کنترل خودرو نقش مهمی دارد.

 امکانات و قابلیتهای پورشه ۹۱۱ کاررا

اگر به دنبال بهانه برای پرداخت قیمت پورشه ۹۱۱ کررا هستید، اول در مورد ایمنی آن صحبت خواهیم کرد. در این خودرو هم برای راننده و هم برای سرنشین از جهات مختلف کیسه هوا در نظر گرفته‌شده است. ریموت کنترل و ایموبیلایزر به‌عنوان سیستم‌های امنیتی و سیستم ترمز جلو و عقب دیسکی خنک شونده از نوع ABS و ASR به‌عنوان سیستم ترمز و پایداری در این خودرو استفاده شده است.

در پورشه ۹۱۱ کررا سنسور سرعت و گرمایش غربیلک فرمان استفاده‌شده و همچنین سیستم تهویه مطبوع آن به‌صورت اتوماتیک است. برخورداری از سیستم صوتی فوق‌العاده و نمایشگر لمسی و همچنین تنظیم برقی صندلی‌ها با حافظه از دیگر ویژگی‌های مدرن این خودرو است. تنظیم برقی آینه‌ها با گرمکن و روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها و همچنین سیستم شستشوی چراغ‌های جلو امکاناتی هستند که شمارا بیشتر برای خرید پورشه ۹۱۱ کررا راغب می‌کنند.

 پورشه ۹۱۱ کررا ، نماد بهترین عملکرد در خودروهای اسپرت

مشخصات ظاهری پورشه ۹۱۱ کاررا

در ابتدای متن هم پورشه کررا را به‌عنوان یک خودروی اسپرت معرفی کردیم. این خودرو هم ازلحاظ سرعت‌بالا و هم ازلحاظ طراحی بدنه به شکلی است که کمترین مقاومت در برابر جریان هوا ایجاد می‌کند. طراحی شیشه جلو و شیب تند آن با بدنه آیرودینامیک آن همراه شده که سرعت ۳۰۰ کیلومتر آن را توجیه می‌کند.در بدنه پورشه ۹۱۱ کررا خبری از استفاده از طرح‌های جزئی نیست و یک بدنه ملایم با فرورفتگی‌های ساده و معمولی دیده می‌شود. طراحی اتاقک خودرو شاید به شکلی باشد که سرنشینان در آن فضای کافی نداشته باشند، اما طراحی صندلی‌ها و سیستم آن به شکلی است که فرد احساس راحتی مضاعفی در داخل خودرو دارد. نحوه قرار گرفتن کلیدها و امکانات در اختیار راننده به شکلی است که نیازی به گشتن برای گزینه‌های مختلف نیست. این یکی از معدود خودروهای با آپشن زیاد است که به‌راحتی می‌توان از هرکدام از این آپشن‎ها استفاده کرد و محدودیتی در پیدا کردن آن وجود ندارد.

به عنوان آخرین نکته باید به قیمت پورشه ۹۱۱ کررا اشاره کنیم که در وب‎سایت‌ها و در بازار قیمت‌های مختلفی برای آن ذکر می‌شود. معمولاً با توجه به مدل این خودرو باید مبلغی بین ۱ تا ۲ میلیارد تومان برای خرید آن کنار بگذارید. این قیمت باعث می‌شود که بازار خرید و فروش پورشه ۹۱۱ کررا تا حدود زیادی تحت تأثیر قرار گرفته و تعداد افراد فعال در آن نسبتاً کم باشد.

منبع: ویرلن
بدون نظر

ورود