پونتیاک transe am ؛ هیولای قدرت و سرعت در قرن ۲۰

پونتیاک transe am ؛ هیولای قدرت و سرعت در قرن ۲۰

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر به دنبال خودرویی هستید که دوست دارید در لحظه آغاز حرکت شاهد دود کردن لاستیک‌های عقب آن باشید، بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها پونتیاک transe am است. این خودروی جذاب و دوست داشتنی توسط شرکت پونتیاک به عنوان پرنده آتشین معرفی شده است و با همین نام توانست که چشم بسیاری از افراد را به خود خیره نگه دارد. بازار خرید و فروش پونتیاک ترنس ام در ایران محدود به طیف خاصی است که علاقه زیادی به ماشین‌های کلاسیک دارند.

پونتیاک transe am در مدل‌ها و با موتورهای متفاوتی به بازار عرضه شد و به همین دلیل گزینه‌های آن بسیار زیاد هستند. از اینجا سعی می‌کنیم از لحاظ فنی یکی از قوی‌ترین آنها را معرفی کنیم.

 مشخصات ظاهری پونتیاک transe am

شاید بهتر باشد که برای آشنایی با این هیولای قدرت و سرعت، بررسی آن را از لحاظ ظاهری انجام دهیم. اگرچه در حال حاضر و در سال ۲۰۱۹ خودروهایی با طراحی فانتزی و با ظرافت‌های خاص تولید می‌شود، اما پونتیاک transe am با طراحی خاص خود نشان می‌دهد که هنوز جذاب است. شاید در نگاه اول این فکر در ذهن شما به وجود آمده که طراح اولیه آن یک کودک بازیگوش بوده که طرح دلخواه خود را بر روی یک برگه سفید پیاده کرده است.

اما وقتی که وارد جزئیات طراحی خودرو می‌شوید، اندازه بزرگ آن به شکل جالبی باعث جذاب شدن خودرو شده است. شاید کمتر خودروی از نسل جدید را بتوانید با این اندازه پیدا کنید. اما طراحی عضلانی آن چیزی است که طرفداران ماشین‎های کلاسیک علاقه دارند. نمای داخلی خودرو بسیار باز و دلنشین است. در این خودرو سرنشینان هیچ‎گونه احساس فشار یا احساس کمبود جا ندارند و انگار در خانه و در کنار بخاری در فصل زمستان نشسته‌اند. طراحی نرم دیفرانسیل و سیستم حرکتی کمک‎فنر آنها به شکلی است که ضربه چندانی به هنگام ناهمواری‎ها به سرنشین خودرو وارد نمی‌شود.

پونتیاک transe am

 رانندگی با پونتیاک transe am

اگر علاقه زیادی به خرید پونتیاک ترنس ام دارید باید به شما بابت این سلیقه تبریک بگوییم. این خودرو یکی از قوی‌ترین خودروهای قدیمی محسوب می‌شود که از هر لحاظی می‌تواند رانندگی شگفت انگیز به شما هدیه دهد. شروع رانندگی شما با این خودرو با غرش موتور ۸ سیلندر آن آغاز می‌شود که تنها عاشقان خودروهای کلاسیک از این حجم صدا لذت می‌برند. در بخش فنی به شتاب خودرو خواهیم پرداخت، اما شتاب آن به شکلی است که در همان لحظه اول عاشق فشار دادن پدال گاز خواهید شد.

طراحی صندلی‌ها و استفاده از کمک فنرها به شکلی است که فرد احساس حضور بر روی یک سیستم معلق دارد. شاید برای کسانی که تجربه رانندگی با خودروهای کلاسیک ندارند، کنترل کردن خودرو کمی سخت باشد و شما را به چالش بکشد. اما تصور کنید که مثل فیلم‌های آمریکایی در لحظه استارت پدال گاز را فشار می‌دهید و دود لاستیک خودرو بلند می‌شود. جذاب نیست؟!

 مشخصات فنی پونتیاک transe am

بدون شک مشخصات فنی تأثیر زیادی بر روی قیمت پونتیاک ترنس ام دارد. سابقه تولید این خودروها بسیار قدیمی است به همین دلیل می‌بینیم که انواع مختلف آن‌ها با موتورهای متفاوت وارد بازار شده‌اند. رایج‌ترین موتورهای این خودروها با هشت سیلندر کار می‌کند که با حجم‌های مختلف در بازار موجود هستند. موتورهای ۶ سیلندر خطی با حجم ۴.۱ و ۶ سیلندر وی شکل با حجم ۳.۸ مدل‌های دیگری از این خودروها هستند.

یکی از مدل‌های جذاب و دوست داشتنی پونتیاک transe am دارای یک موتور با حجم ۶.۶ لیتر و هشت سیلندر خورجینی است. این طراحی موتور باعث می‌شود که حداکثر قدرت آن به ۲۲۰ اسب بخار برسد. شاید در نگاه اول این قدرت به نظر شما کم باشد، اما به خاطر داشته باشید که این قدرت در دور کم موتور به دست می‌آید و مانند خودروهای امروزی یا حداقل مانند خودروهای چینی نیست. بدون شک بخش مهمی از بازار خرید و فروش پونتیاک ترنس ام مربوط به سرعت و شتاب آن است. این خودرو می‌تواند فاصله بین سکون تا سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت را تنها در ۶.۷ ثانیه پر کند که برای یک خودروی قدیمی فوق العاده است.

در انتها اگر در مورد قیمت پونتیاک ترنس ام نگران هستید توصیه می‌کنیم که حتماً سری به سایت دیوار مرجع خریدوفروش خودرو بزنید. در اینجا مدل‌های مختلفی دیده می‌شود که یک نمونه از آنها با قیمت ۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منبع: ویرلن
دیجیاتو
بدون نظر

ورود