نکات جالب جدیدترین تریلر فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» که باید بدانید [قسمت دوم]

نکات جالب جدیدترین تریلر فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» که باید بدانید [قسمت دوم]

بعد از ماه ها صبر و گمانه زنی، تریلر کامل فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) منتشر شد که خبر از پخش اپیزود اول فصل نهایی سریال در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین ۹۸ می دهد). از زمانی که فصل هفتم سریال در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید، طرفداران بیشمار آن با اطلاع از هر گونه نکته جدیدی در مورد فصل پایانی و اتفاقات آن هیجانی تر شده و غیر از تیزرهای کوتاه و تریلرهای تبلیغاتی مبهم، سازندگان و بازیگران سریال در مورد اتفاقاتی که ممکن است در فصل نهایی «بازی تاج و تخت» رخ دهد به شدت رازدار بوده اند تا کسی از طرفداران نداند که در ۶ اپیزود پایانی حماسی ترین سریال تاریخ چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

اگر چه تریلر جدید این سریال نیز نکات مبهم زیادی را همچنان مخفی نگه داشته اما جزییات کمی از اتفاقات فصل پایانی و بازگشت برخی از شخصیت های محبوب به داستان و نگاهی کوتاه به آغاز نبرد پایانی داستان در این تریلر فاش شده اند. از حضور اژدهایان در وینترفل تا درختان مرموز در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با نکات جالبی که در تریلر فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» برملا شده اند آشنا کنیم.

هشدار اسپویل: از آنجایی که در این مطلب اطلاعاتی ارائه می شود که ممکن است باعث اسپویل شدن اتفاقات فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» شود، پیش از مطالعه مطلب این موضوع را مد نظر قرار دهید.

گندری بار دیگر مشغول کار شده است

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

در تمام طول داستان سریال «بازی تاج و تخت» گندری یک شخصیت مبهم و رازآلود بود و طرفداران به این فکر می کردند که او چه نقشی می تواند در نبرد نهایی برای بدست آوردن آیرون ثرون داشته باشد. به عنوان یکی از معدود حرامزاده های باقیمانده از شاه رابرت برثیون، او در تمام طول داستان در حال تعقیب و گریز بوده و اگر چه علاقه ای به نشستن بر آیرون ثرون نداشته اما می تواند نقش مهمی در پیروزی جبهه جان اسنو داشته باشد زیرا او اکنون یک آهنگر کارکشته و خلاق است که می تواند ارتش اسنو را به مرگبارترین سلاح ها مسلح سازد. غیبت طولانی گندری که پس از فرارش از وستروس با کمک سر داووس سی وورث و با قایق آغاز شده و سه سال به طول انجامیدف در فصل هفتم «بازی تاج و تخت» به پایان رسید.

بازگشت گندری بار دیگر با کار او به عنوان آهنگر دیده می شود و در تریلر فصل هشتم نیز او را در حال ساختن شمشیر می بینیم که یکی از مهم ترین چیزهایی است که می تواند برگ برنده اسنو در نبرد وینترفل باشد. در شرایطی که وایت واکرها از دیوار گذشته و هر لحظه به وینترفل نزدیک می شوند، وستروس بیش از هر زمان دیگری به فولاد والرینی نیاز دارد و به نظر می رسد که گندری بهترین گزینه برای تحقق این امر باشد.

بیشتر بخوانید: سکانس‌های آزار‌ دهنده‌ای که بازیگران سریال «بازی تاج و تخت» را درمانده کردند [قسمت دوم]

سرسی در سفری عاطفی

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

سرسی لنیستر ملکه بیرحم و سنگدل سریال که در حال حاضر بر آیرون ثرون تکیه زده، وقتی که به دو برادر خود گفت که بار دیگر باردار است، همه را شوکه کرد. در اولین برخوردش با تیریون و پس از ملاقات دسته جمعی با دینریس و همراهانش، سرسی نوشیدنی که تیریون برای او ریخته بود را نخورد هر چند وی هنگامی که در خشم و استرس فرو می رفت بیش از هر زمان دیگری میگساری می کرد. در تریلر فصل هشتم «بازی تاج و تخت» در دو صحنه با سرسی روبرو می شویم که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. در اولین سکانس او را با ژستی پیروزمندانه در سواحل کینگز لندینگ می بینیم در حالی که در کنار او کوهستان و کیبورن مشاهده می شوند.

دفعه بعد که سرسی در تریلر نشان داده می شود، او در اتاق آیرون ثرون که بسیار ساکت و خالی است دیده می شود که جام شرابی در دست داشته و اشک در چشمانش حلقه زده است. آخرین باری که او را جام بدست نشسته بر آیرون ثرون دیدیم در اپیزود «بلک واتر» در فصل دوم سریال بود که کینگز لندینگ در آستانه سقوط قرار داشت. از این رو تکرار چنین صحنه ای در فصل پایانی بسیار مهم به نظر می رسد. اینکه کدام یک از این سکانس ها زودتر در  داستان رخ خواهند داد و چه چیزی در انتظار سرسی لنیستر است را هنوز نمی دانیم و باید یک ماه دیگر نیز منتظر بمانیم.

جان اسنو به جنگل خدایان می رود

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

در دنیای «بازی تاج و تخت»، «جنگل خدایان» (godswood) به یک منطقه کوچک جنگلی اطلاق می شود که یک مکان ساکت و مقدس برای عبادت خدایان قدیم به شمار می رود و اگر چه تعدادی از این نقاط را می توان در سراسر وستروس یافت، اما مهم ترین آن ها جنگل خدایانی است که در وینترفل قرار دارد و خانه یک درخت خاص به نام «weirwood » است که بسیار قدیمی بوده و صورتکی انسانی روی تنه آن نقش بسته است. صحنه ها و سکانس های بسیار مهمی در تمام طول سریال در پای این درخت به تصویر کشیده شده اند. اینجا همان جایی است که ند استارک در فصل اول خبر یک مرگ مهم در کینگز لندینگ را دریافت کرد و همانجایی است که سانسا و برن در فصل هفتم بار دیگر به هم رسیدند.

در تریلر جدید، جا را پشت به دوربین در کنار این درخت در جنگل خدایان وینترفل دیده می شود و با توجه به این که او هنوز چیزهای زیادی در مورد دودمان خود نمی داند، انتظار می رفت که سکانسی از فصل پایانی به وی در پای این درخت اختصاص یابد. برخلاف دیگر لحظات به تصویر کشیده شده از جان اسنو در تریلر جدید فصل هشتم، در این سکانس خبری از دینریس در کنار او نیست که ممکن است بدین معنا باشد که جان اسنو پس از مطلع شدن از رابطه خویشاوندی اش با دینریس، تصمیم بگیرد که به تنهایی به مسیر خود ادامه دهد.

قول جیمی لنیستر

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

یکی از طولانی ترین همراهی های داستان ظاهراً در پایان فصل هفتم به انتهای خود رسید وقتی که جیمی لنیستر، برادر دوقلو و معشوق سرسی لنیستر (و شاید پدر نوزادی که ظاهراً سرسی در شکم دارد)، برای کمک به محافظت از قلمرو وستروس در مقابل وایت واکرها او را ترک می کند و رفتن را به ماندن در کنار خواهر و تماشای سقوط وستروس ترجیح می دهد. علیرغم علاقه شدید جیمی به سرسی و سرسپردگی او در تمام طول سریال به خواهرش، او از اینکه می شنود سرسی قصد خیانت به دینریس و جان اسنو را داشته و به جای کمک به این دو برای شکست دادن وایت واکرها تنها به فکر حفظ خاندان لنیستر است شوکه شده و کینگز لندینگ را ظاهراً به مقصد وینترفل و پیوستن به برادرش، تیریون، ترک می کند.

اگر چه هنوز هم برای بازگشتن نزد خواهرش وقت دارد، به نظر می رسد که جیمی در حال آماده کردن سلاح هایش است و اگر چه مکان حضور او را نمی توان با قاطعیت گفت اما بسیاری بر این باورند که این سکانس او را در وینترفل نشان می دهد. در این صحنه، جیمی به کسی که در تصویر نیست چنین می گوید: «قول داده بودم که برای زندگان بجنگم و می خواهم بر سر قولم بمانم».در یکی دیگر از سکانس های تریلر، جیمی را غرق در خون در حال مبارزه بر روی یکی از باروهای یک قصر نامشخص می بینیم که شاید نشان دهنده این باشد که وی در نهایت برای نجات بشریت علیه خواهرش وارد نبرد می شود و برخی از گناهان گذشته اش را جبران می کند.

وایت واکرها وارد وینترفل می شوند

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

شاید ورود وایت واکرها به وینترفل را نتوان جزییاتی کوچک دانست اما در اولین تصاویر از باشکوه ترین و حماسی ترین نبرد تاریخ تلویزیون نیز هنوز جزییات کوچکی برای مورد توجه قرار گرفتن وجود دارد. در سراسر تریلر جدید فصل هشتم «بازی تاج و تخت» شاهد سکانس هایی از نبرد هستیم اما به لطف آتش و دود هنوز نمی توان با اطمینان گفت که این نبردها در چه مکانی رخ می دهند. با این وجود، در آخرین سکانس این تریلر به وضوح ارتش اخته شدگان دینریس را در کنار برین اهل تارث و دستیار وفادارش، پادریک پین، و سر جوراه مورمونت، نزدیک ترین مشاور به دینریس، می بینیم که در برابر قلعه وینترفل ایستاده اند در حالی که اسب پادشاه شب به سمت آن ها قدم بر می دارد.

تعجب برانگیز است که چرا تنها این شخصیت ها در برابر وایت واکرها قرار دارند زیرا انتظار می رود که جان اسنو، دینریس و تورموند نیز از اولین کسانی باشند که با پادشاه شب و لشکر وایت واکرهایش روبرو شوند اما هیچ نشانی از آن ها، دستکم در این سکانس، نیست. علاوه بر این، در سکانس پایانی تریلر هیچ اژدهایی از دو طرف دیده نمی شود اما اگر هم این اژدهایان در سکانس مذکور حضور داشتند، هوشمندانه ترین تصمیم این بود که آن ها را خارج از کادر دوربین نگه داشت، همان چیزی که ظاهراً رخ داده است. همچنین هنوز نمی دانیم که این سربازان اخته شده از چه سلاحی استفاده می کنند. تنها شمشیرهای ساخته شده از فولاد والرینی می تواند وایت واکرهای واقعی را از بین ببرد و اگر چه برین اهل تارث از قبل دارای چنین شمشیری بوده اما ممکن است دیگر افراد همراه او برای چنین نبردی آمادگی کامل نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: نبرد وینترفل؛ خونین‌ترین و بزرگ‌ترین نبرد فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت» [قسمت دوم]

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • got fan اسفند ۲۴, ۱۳۹۷

  در مورد جمله آخر، نتیجه گیری کاملا مشخصه:
  جان اسنو به درگون استون رفت تا درگون گلس رو بدست بیاره و موفق شد به معدن بزرگی از اون دست پیدا کنه.
  از قبل هم میدونستن که میشه از درگون گلس برای کشتن وایت ها و مرده ها استفاده کرد. حتی سرنیزه های قدیمی از درگون گلس رو پیدا کرده بودند و با موفقیت استفاده هم کرده بودند.

  نتیجه این میشه که ارتش اخته ها احتمالا به سرنیزه هایی با جنس درگون گلس مجهز هستند.

  در مورد اینکه نوشتید که چرا بسیاری از همپیمانان جان اسنو و ارتش های اونها برای دفاع از وینترفل نیومدن باید بگم که قبلا بارها دیدیم که جان همیشه چیزهای جدید رو از رقیب هاش یاد میگیره و اونا رو به بهترین شکل به کار میگیره. حتی چیزهای ساده ای مثل تف کردن توی چشم طرف مقابل در هنگام شمشیرزنی :)))
  مثل نبرد حرومزاده ها که لیتل فینگر بصورت گازانبری حمله کرد و ارتش در حال شکست جان رو نجات داد و وینترفل رو به سانسا داد، احتمالا جان هم نقشه مشابهی برای نایت کینگ میخواد اجرا کنه، مثلا نایت کینگ بدون فکر به ارتش کوچک اخته ها حمله میکنه تا ارتش خودش رو بزرگتر کنه، اما دنریس از آسمان و بقیه ارتش ها (وحشی ها، سکند سانز، شوالیه های ویل، دوتراکی و شاید حتی بخشی از ارتش لنستر ها و بقیه) بصورت گاز انبری حمله میکنند تا پدر پدر سوخته ی نایت کینگ رو در بیارن.
  به نظر منطقی میاد، نه؟

  • got fan اسفند ۲۵, ۱۳۹۷

   من تریلر رو روز اولی که پخش شد دیدم.
   امروز دوباره نگاه کردم. به نظر میرسه که سرسی هم خوشحاله و هم ناراحت. خوندن احساسش از یه صحنه ۲ ثانیه ای خیلی سخته.

   نمیدونم، شاید جان و دنی در وینترفل شکست میخورن و مثل صحنه انفجار معبد بیلور، سرسی داره نابودی رقباش رو با جام شراب جشن میگیره اما جیمی هم در کنار جان و دنی بوده و احتمالا کشته شده و اشک توی چشماش به همین دلیله.
   یا شاید هم پیشگویی جادوگری که در بچگی بهش گفته که ۳ تا بچه خواهی داشت و مرگ همه رو میبینی و این هم تماما به واقعیت پیوسته، بچه چهارم بدنیا نیومده میمیره و ناراحتیش به همین خاطره. مخصوصا که سرسی همیشه عاشق بچه هاش بوده و همه کاری کرده تا پیشگویی اون جادوگر به واقعیت نپیونده.

   در هر حال سرسی کسی نیست که به این آسونی ها شکست بخوره. تا حالا جون سالم به در برده و الان هم که دوباره اعتماد آیرون بنک رو بدست آورده و احتمالا طبق همین تریلر ارتش بزرگی از بهترین سل سورد ها رو خریده و با کشتی داره به کینگز لندینگ میاره پس اگه سرسی درحال شکست خوردن هست، احتمالا طرف مقابلش جان و دنی نیستند. دنی که نمیخواد با اژدها به کینگز لندینگ حمله کنه، دروازه ها و نگهبانان در کنار وایلد فایر و سل سورد ها هم انقدر قدرت به سرسی میدن که بتونه از کینگز لندینگ حتی در مقابل وایت واکرها و مرده ها مقاومت کنه چون وایت واکرها و مرده ها با آتش معمولی هم نابود میشن چه برسه به وایلد فایری که تنها در اختیار سرسی هست و سالهاست اونها رو میسازه و علیه دشمنانش استفاده میکنه. حتی میتونه ویزریون (اژدهای نایت کینگ) رو با دستگاهی که کایبرن ساخته از پا دربیاره (مخصوصا که میدیونه درگون گلس رو کجا میشه پیدا کرد تا ویزریون رو بکشه و اگه دنی شکست خورده باشه، دیگه کسی جلودارش نیست تا به درگون گلس دست پیدا کنه. کایبرن قبلا گفته بود اگه چیزی بتونه زخمی بشه، حتما میشه اون رو نابود کرد. کایبرن هم کسی نیست که بعد از اولین آزمایش دستگاهش توسط بران و زمینگیر کردن اژدها و موفقیت به این بزرگی، بیخیال بشه و دیگه دستگاه رو بهبود نده.

   بنابراین من با بخشی از این نظریه توی مقاله مخالفم و سرسی رو بسیار قدرتمندتر از این حرف ها میدونم و به نظرم تا وقتی در کینگز لندینگ هست هیچ کس و هیچ ارتشی نمیتونه اونو از بین ببره (البته به جز آریا که احتمالا در این تریلر در جریان کشتن سرسی سر و سینه اش زخمی شده و در حال فرار هست) و شخصا فکر نمیکنم نویسنده های این سریال انقدر به در بسته خورده باشند که مجبور بشن صحنه نبرد بلک واتر در پشت دروازه های کینگز لندینگ رو عینا تکرار کنن مخصوصا که سرسی و اطرافیانش همیشه نقشه های جدیدی در چنته دارند و هربار که به مشکلی خورده، به نوعی تونسته جون سالم به در ببره (حتی اگه شده با کمک اشخاص دیگه). حالا هم که دیگه این فصل آخر سریال هست و اگه نویسنده ها گند بزنن و نتونن به صورت تمام عیار تمومش کنند همه فن ها رو برای همیشه ناراحت میکنند و سالها زحمت به باد میره، و اگه نظر فن ها رو جلب کنند رزومه کاری خیلی خوب و بی نظیری رو میتونن تا آخر عمر داشته باشند.