۱۰ ترفند برای مرتب کردن کمد لباس‌ها؛ کم اما هوشمندانه خرید کنید

۱۰ ترفند برای مرتب کردن کمد لباس‌ها؛ کم اما هوشمندانه خرید کنید

هر فصل که عوض می‌شود، کمد لباس‌ها را باید یک بار بیرون ریخت و لباس‌های زمستانی و تابستانی را از هم جدا کرد. اما سازمان بخشیدن به کمد همیشه هم آسان نیست زیرا گاهی این بخش از اتاق با اقلام گوناگونی که بعضا استفاده‌ای هم ندارند پر می‌شوند و فرد را دچار سردرگمی می‌کنند. به همین خاطر در ادامه این مطلب برخی ترفندهای کاربردی برای مرتب نگه داشتن کمد لباس‌ها را به شما آموزش داده‌ایم که امیدواریم موردتوجهتان قرار بگیرد.

۱- لباس را برای «فقط» یک بار پوشیدن خریداری نکنید

برخی از مردم هستند که فقط برای یکشب عروسی یا مهمانی رفتن، چندین میلیون تومان پول لباس می‌دهند و سپس آن را در کمد گذاشته و دیگر هرگز استفاده نمی‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم که هرگز این کار را انجام ندهید. در عوض، لباس‌ یا لباس‌های چندمنظوره‌ای خریداری کنید که بتوانید از قطعات مختلف آن در موقعیت‌ها و مراسم مختلف استفاده کنید. مثلا اگر خانم هستید، می‌توانید نیم‌تنه با دامن بخرید که تناسب کامل با هم دارند و در عین حال می‌توان هر کدام از آنها را جداگانه با لباس‌های دیگری نیز ست و استفاده کرد.

به این ترتیب، علاوه بر اینکه لباس نو و خاص دارید، مطمئن هستید که پول زیادی فقط برای یک بار استفاده هزینه نمی‌کنید.

این را نیز در نظر داشته باشید که با تنوع بخشیدن به اکسسوری‌ها می‌توانید همیشه تیپ تازه و جدیدی داشته باشید.

۲- لباسی که اندازه شما نیست را نخرید و نگه ندارید

10 ترفند برای سازمان‌دهی کردن کمد لباس‌ها؛ کم اما هوشمندانه خرید کنید

به ندرت پیش می‌آید کسی لباسی خارج از اندازه خود خریداری کند، اما گاهی ممکن است فرد با تخفیف‌های بزرگ مواجه شود و پیش خود فکر کند لباسی که کوچک‌تر/بزرگ‌تر است را می‌خرد و بعد سایز خود را تغییر خواهد داد. یا برخی از ما دچار کاهش یا افزایش سایز می‌شویم و به همین خاطر لباس‌های قدیمی را در کمد نگه می‌داریم تا شاید دوباره اندازه‌ بشوند و بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

اما انبار کردن لباس به امید روزی که دوباره اندازه شوند به هیچ عنوان ایده خوبی نیست. با خودتان صادق باشید و با نگاهی واقع‌گرایانه ببینید که آیا واقعا به لباس‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد یا خیر! اگر پاسختان منفی است، پیشنهاد می‌کنیم آنها را به خیریه ببخشید تا فردی که به آن نیاز دارد بتواند از لباس استفاده کند.

۳- بر اساس مد خرید نکنید

اگر لباسی مد می‌شود لازم نیست حتما شما هم آن را خریداری کنید. خوش‌پوشی و خوش‌تیپ بودن یعنی پوشاکی که به تن دارید ظاهری زیبا برای شما بسازد. پس اگر مد جدید با تیپ، چهره یا حتی سبک زندگی شما همخوانی ندارد، سراغ خرید آن نروید زیرا پس از پوشیدن احساس راحتی نخواهید داشت و احتمالا بسیار معذب خواهید شد.

۴- اجازه ندهید تخفیف‌های بزرگ شما را وسوسه کند

درست است که خرید کردن در تخفیف‌های فصلی یکی از بهترین روش‌ها برای صرفه‌جویی مالی است اما صرف اینکه برند محبوب شما تخفیف زده دلیل نمی‌شود پول‌های خود را خرج کنید. اگر به لباس یا اکسسوری خاصی نیاز ندارید، فقط برای اینکه تصور می‌کنید بُرد خواهید کرد، این کار را انجام ندهید زیرا فقط کمد لباس پر می‌شود و ممکن است اصلا آن کالا را استفاده نکنید.

10 ترفند برای سازمان‌دهی کردن کمد لباس‌ها؛ کم اما هوشمندانه خرید کنید

۵- وقتی لباس نویی خریداری می‌کنید، لباس‌های قدیمی را رد کنید

برای سازمان‌دهی به کمد لباس‌ها بهتر است از قانون «یکی بخر-یکی رو رد کن» استفاده کنید. می‌توانید لباس‌های قدیمی را در سایت‌های فروش لباس دست دوم به فروش برسانید یا در صورت تمایل آن را به خیریه یا افراد نیازمند اهدا کنید. این کار باعث می‌شود تا کمدی خلوت داشته باشید که همه اقلام موجود در آن موردنیازتان است.

هرگز تا وقتی عاشق یک لباس نشده‌اید آن را خریداری نکنید. اگر حس خاصی به خریدتان نداشته باشید، ممکن است همیشه گوشه کمد خاک بخورد.

۶- کم اما مفید خرید کنید

به فروشگاه‌های بزرگ نروید. در این مراکز خرید انواع و اقسام پوشاک و اکسسوری وجود دارد و ممکن است حتی محصولی که موردنیاز نباشد را خریداری کنید. برای پیشگیری از اصراف توصیه می‌کنیم از رفتن به این مجموعه‌های بزرگ خودداری کنید. در عوض، اقلام موردنیاز خود را یادداشت کنید و ماهی یک بار هرآنچه که می‌خواهید را از مغازه مربوطه بخرید. به این صورت می‌توانید کمد لباس‌ها را در منظم‌ترین حالت ممکن حفظ کنید.

10 ترفند برای سازمان‌دهی کردن کمد لباس‌ها؛ کم اما هوشمندانه خرید کنید

۷- برندهای جدید را امتحان کنید

اگر جزو کسانی هستید که از مغازه‌ها و برندهای مشخص و محدودی خرید می‌کنید، شاید بد نباشد در این کار تجدیدنظر کنید و سراغ برندهای جدید بروید. سر زدن به فروشگاه‌های متنوع این مزیت را دارد که ممکن است گزینه‌های شیک‌تر و متناسب‌تری پیدا کنید و از خریدهای اضافه شما پیشگیری شود.

۸- لباس‌هایی که بیشتر از ۶ ماه استفاده نکرده‌اید را رد کنید

در کمد لباس بسیاری از ما لباس‌هایی وجود دارند که چندین ماه است سراغشان نرفته‌ایم. بهتر است این گزینه‌ها را رد کنید.

۹- کم اما هوشمندانه خرید کنید

برای شیک‌پوش بودن لازم نیست به اندازه یک اتاق بزرگ کمد و لباس داشته باشید. همین که چند دست لباس شیک و متناسب داشته باشید کافیست. مهم این است که هنگام خرید به داشته‌های خود توجه داشته باشید. یعنی متناسب با لباس‌هایتان، لباس نو بخرید که بتوانید مدل‌های قدیمی و جدید را با هم ست و استفاده کنید.

۱۰- لباس و کفش‌هایتان را تعمیر و نوسازی کنید

گاهی واقعا لازم نیست سراغ خرید لباس‌های نو بروید. اگر جنسی آسیب جزئی دیده و قابل ترمیم شدن است، حتما آن را نزد متخصص ببرید تا تعمیرات لازم را انجام دهد. به این صورت نه تنها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد، بلکه کمدی خلوت و سازمان‌دهی شده نیز خواهید داشت.

منبع: harpersbazaar
دیجیاتو
بدون نظر

ورود