جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹؛ چه تیمی بیشترین شانس را برای بالا بردن کاپ قهرمانی دارد؟

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹؛ چه تیمی بیشترین شانس را برای بالا بردن کاپ قهرمانی دارد؟

جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ در فرانسه آغاز شده است. در طی ۴ هفته آینده، ۲۴ تیم از سراسر جهان برای بدست آوردن عنوان قهرمانی این مسابقات با یکدیگر رقابت خواهند کرد. تاکنون تنها ۴ کشور- نروژ، ایالات متحده، آلمان و ژاپن- توانسته اند در تاریخ برگزاری این مسابقات برنده عنوان قهرمانی شوند که نشان می دهد مسابقات جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ می تواند عرصه ای برای تاریخ سازی های متفاوت باشد. برای برخی از کشورها، حضور در مسابقه فینال نهایت هدف است و برخی دیگر تنها به صعود به دورهای بالاتر فکر می کنند. در ادامه این مطلب می خواهیم ۲۴ کشور شرکت کننده در این مسابقات را بر اساس قدرت و شانسی که برای قهرمانی در این مسابقات دارند رتبه بندی کنیم.

۲۴- تایلند

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۳۴

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۲۹ درصد

تیم فوتبال زنان تایلند برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ و با بردن تیم ساحل عاج توانست به مسابقات جام جهانی فوتبال زنان راه یابد. امسال اما این تیم در دومین تجربه حضور خود در این تورنمنت بزرگ جهانی به دنبال اثبات خود هستند و حضور در مرحله پلی آف می تواند برای آن ها راضی کننده باشد.

۲۳- جامائیکا

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۵۳

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۲۶ درصد

تیم جامائیکا اولین تیم فوتبال زنان منطقه کارائیب است که در جام جهانی زنان رقابت می کند و به شکلی دراماتیک و با برد در ضربات پنالتی و قرار گرفتن در رتبه سوم در جریان قهرمانی کونکاکاف در اکتبر گذشته برگزار شد توانست جواز حضور در این رقابت ها را بدست آورد. این تیم در سال ۲۰۱۶ به دلیل نداشتن منابع مالی کامل تا مرز انحلال نیز پیش رفت اما به لطف کمپین جمع آوری کمک های مالی که توسط کدلا مارلی، دختر بزرگ باب مارلی، انجام شد، شرایط مالی برای حضور زنان فوتبالیست جامائیکایی در این تورنمنت بزرگ فراهم گردید.

۲۲- کامرون

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۴۶

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۲۳ درصد

کامرون یکی از شگفتی های جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۵ بود که به لطف پیروزی بزرگشان بر سوییس، در نهایت در گروه خود دوم شدند. اگر آن ها بتوانند عملکرد خود در دوره گذشته را تکرار کنند و به مرحله پلی آف برسند، سفر به فرانسه برای آن ها سفر موفقی تلقی خواهد شد.

۲۱- آفریقای جنوبی

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۴۹

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۲۷ درصد

تمبای گاتلانا، مهاجم تیم ملی فوتبال زنان کامورن در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین فوتبالیست زن آفریقا انتخاب شد و می تواند مهره کلیدی تیم کشورش در مسابقات جام جهانی برای رسیدن به مرحله پلی آف باشد.

۲۰- آرژانتین

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۳۷

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۱۵ درصد

استفانیا بانینی، بازیکن خط میانی تیم ملی فوتبال زنان آرژانتین موتور محرک این تیم به حساب می آید و همانند لیونل مسی، شماره ۱۰ این تیم را به تن می کند.

۱۹- شیلی

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۳۹

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۲۷ درصد

تیم ملی شیلی برای اولین بار در جام جهانی فوتبال زنان حضور می یابد و در سخت ترین گروه این مسابقات نیز جای گرفته است. اگر آن ها تنها یک برد در فرانسه نیز بدست آورند می توان حضور آن ها در این مسابقات را موفقیت آمیز برآورد کرد.

۱۸- نیجریه

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۳۸

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۴۰ درصد

نیجریه همواره قوی ترین تیم فوتبال در آفریقا بوده اما پس از همگروه شدن با تیم های قدرتمند ایالات متحده، سوئد و استرالیا، مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ را بدون برد ترک کرد. این تیم اما اکنون آسیسات اوشوالا را به عنوان بهترین فوتبالیست زن امسال قاره آفریقا در اختیار دارد که می تواند خطری برای تیم های هم گروه باشد.

۱۷- اسکاتلند

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۲۰

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۳۹ درصد

اسکاتلند نیز از جمله تیم هایی است که امسال برای اولین بار موفق به رسیدن به مرحله پایانی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان می شود. این موفقیت در شرایطی است که تیم مردان این کشور از سال ۱۹۹۸ تاکنون موفق نشده در جام جهانی فوتبال حضور یابد و به همین دلیل انتظار می رود که مردم اسکاتلند دلایل زیادی برای حمایت پرشور از تیم فوتبال زنان خود در رقابت های جام جهانی زنان در فرانسه داشته باشند.

۱۶- نیوزیلند

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۹

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۶۹ درصد

نیوزیلند تاکنون ۴ بار در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان حضور یافته اما هرگز موفق به کسب برد در این تورنمنت نشده است. به نظر می رسد که این تیم امسال شانس بسیار بیشتری برای کسب اولین برد خود در مسابقه اول گروه با کامرون داشته باشند که ضعیف ترین تیم گروه شناخته می شود.

۱۵- کره جنوبی

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۴

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۶۳ درصد

کره جنوبی یکی از تیم هایی بود که در اتفاقی حیرت انگیز توانست به مرحله حذفی جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۵ راه یابد اما برای تکرار این موفقیت به نمایشی خارق العاده از جانب بازیکنان این تیم نیاز است. آن ها در اولین مسابقه خود بازی را به فرانسه واگذار کردند و به همین دلیل نیاز دارند که در بازی با نیجریه و نروژ این شکست را جبران کرده و نتایج بهتری بگیرند.

۱۴- ایتالیا

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۵

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۵۹ درصد

روزی که تیم ملی فوتبال زنان ایتالیا رو در روی تیم استرالیا قرار گیرد، اولین تجربه حضور خود در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان پس از ۲۰ سال را تجربه خواهد کرد. ایتالیایی ها یا باید جایگاهی بهتر از استرالیا و برزیل در گروه خود پیدا کرده و یا با داشتن امتیاز خوب و قرار گرفتن در جایگاه سوم، شانسی برای صعود به مرحله پلی آف داشته باشند.

بیشتر بخوانید: کولیندا گرابار کیتاروویچ ؛ رییس جمهور، زبانشناس و فوتبالدوست کرواتی که محبوب جهانیان شد

۱۳- چین

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۶

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۷۲ درصد

وانگ شوانگ، مهاجم تیم ملی زنان چین، چنان در گل زدن ماهر است که رسانه ها و طرفداران چینی به او لقب «خانم مسی» داده اند و امید می رود که او نسبت به لیونل مسی،  افتخار بیشتر و بهتری برای تیم ملی کشورش کسب نماید.

۱۲- نروژ

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۲

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۷۲ درصد

نروژ در حالی وارد این تورنمنت مهم می شود که بهترین بازیکن فوتبال زنان جهان را در ترکیب ابتدایی خود ندارد. آدا هژربرگ، برنده توپ طلای ۲۰۱۸، تصمیم گرفته که در اعتراض به نابرابری ها در مقایسه با فوتبال مردان، در این مسابقات شرکت نکند. اگر هژربرگ در این مسابقات حضور می یافت مطمئناً نروژ می توانست یکی از دو فینالیست باشد اما با در اختیار نداشتن این بازیکن بزرگ، دیگر هم تیمی ها باید تلاش بیشتری برای گل زنی و موفقیت کل تیم داشته باشند.

۱۱- سوئد

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۹

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۷ درصد

سوئد در سال های گذشته یکی از سرسخت ترین و موفق ترین تیم های فوتبال زنان در مقیاس جهان بوده و در مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۱۶ نیز با شکست ایالات متحده، شانس کسب مدال را برای زنان آمریکایی منتفی کرد. امسال نیز دو تیم در مرحله گروهی روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت و در صورت رسیدن به مراحل بعدی، امکان رویارویی مجدد آن ها نیز وجود دارد.

۱۰- برزیل

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۰

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۳ درصد

با ۳۳ سال سن، بدون شک امسال آخرین سال حضور مارتا، بازیکن زن افسانه ای تیم ملی فوتبال برزیل خواهد بود. مارتا را عموماً بهترین بازیکن تاریخ فوتبال زنان جان می شناسند که البته تاکنون موفق به بالا بردن جام قهرمانی در این مسابقات نشده و در بهترین تلاش خود برای رسیدن به این موفقیت در سال ۲۰۰۷ به مسابقه فینال راه یافت اما در نهایت با باخت برابر آلمان ناکام ماند.

۹- اسپانیا

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱۳

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۷۸ درصد

تیم فوتبال زنان اسپانیا در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال زنان تمامی ۸ مسابقه خود را با برد به پایان رساند و قدرت هایی مانند انگلستان و آلمان را در این مسیر شکست داد. اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا زنان اسپانیایی می توانند قدرت خود را به فراتر از اروپا بکشانند یا خیر.

۸- کانادا

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۵

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۱ درصد

تیم فوتبال زنان کانادا دیگر مانند دور قبلی این مسابقات نمی توانند از امتیاز میزبانی برخوردار باشند اما انتظار دارند که مانند دور قبلی که در کشورشان برگزار شد به مرحله یک چهارم نهایی برسند.

۷- استرالیا

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۶

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۷ درصد

در شرایطی که آدا هژربرگ نروژی در مسابقات امسال جام جهانی فوتبال زنان حضور ندارد، سم کر، مهاجم تیم ملی استرالیا را می توان خطرناک ترین بازیکن این تورنمنت بزرگ دانست. کاپتیان ۲۵ ساله استرالیایی ها می خواهد برای کسب کفش طلایی بهترین گلزن این مسابقات رقابت کند و می تواند نقش مهمی در راهیابی تیم کشورش به مراحل پایانی مسابقات داشته باشد.

۶- ژاپن

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۷

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۹ درصد

ژاپن یکی از تنها ۴ کشوری است که تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان شده اند و در دور گذشته نیز علیرغم رسیدن به مسابقه نهایی اما با شکست مقابل ایالات متحده نتوانستند بار دیگر جام قهرمانی را در دستان خود ببینند.

۵- هلند

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۸

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۳ درصد

هلندی ها ۴ سال پیش برای اولین بار در مسابقات جام جهانی فوتبال زنان حضور یافته و با حضور در مرحله پلی آف شگفتی ساز شدند. از آن زمان به بعد آن ها عملکرد قابل توجهی دشته و به کمک خط حمله قدرتمند خود توانسته اند رتبه هشتم قدرتمندترین تیم های فوتبال زنان جهان را به دست آورند.

۴- انگلیس

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۳

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۹ درصد

تیم زنان انگلیس در تورنمنت های گذشته خود همواره در حال پیشرفت بوده و رفته رفته به قهرمانی در این مسابقات بزرگ نزدیک و نزدیک تر می شوند و کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات می توان تکمیل کننده مسیر رو به رشد زنان انگلیسی در سال های اخیر باشد.

۳- آلمان

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۲

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۵ درصد

ژنیفر ماروژان، بازیکن خط میانی تیم آلمان که در تیم باشگاهی لیون فرانسه با آدا هژربرگ نروژی همبازی است با بازی های مهم غریبه نیست و همراه با تیم خود سه بار پیاپی برنده مسابقات لیگ قهرمانان اروپا شده است. بازی در عرصه ملی و جام جهانی می تواند ماروژان را به یک مرحله بالاتر از موفقیت برساند.

۲- ایالات متحده

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۱

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۹ درصد

قهرمانان فعلی جام جهانی فوتبال زنان، امسال قوی ترین تیم تاریخ خود را به این تورنمنت آورده اند، با نسلی از بازیکنان که در اوج توانایی های فوتبالی خود قرار داشته و می خواهند قهرمانی ۴ سال پیش خود را تکرار کنند.

۱- فرانسه

جام جهانی فوتبال زنان

رتبه جهانی: ۴

شانس رسیدن به مرحله پلی آف: ۹۷ درصد

اگر چه تیم فوتبال زنان ایالات متحده پرقدرت ترین تیم فعلی فوتبال جهان در بخش زنان به شمار آمده و عنوان قهرمان گذشته این مسابقات را یدک می کشد اما به نظر می رسد که تیم ملی زنان فرانسه بیشترین شانس را برای بردن جام قهرمانی امسال داشته باشد. بعد از آنکه تیم ملی مردان کشور سال گذشته توانست قهرمان جام جهانی شود، اکنون فشار زیادی روی زنان این کشور بوده و از آن ها انتظار می رود که موفقیت مردان فرانسوی را تکرار کنند. اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند، پاریس غرق در جشن و شادی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بیبیانا استینهاوس؛ داور زن بوندسلیگا و پلیسی که سقف مردانه فوتبال را خرد کرد

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود