با جاذبه‌های گردشگری شمال کشور آشنا شوید

با جاذبه‌های گردشگری شمال کشور آشنا شوید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سفری کوتاه همراه با آرامشی زیاد، طبیعتی بکر و ناب می‌خواهید؟ خرید در یک بافت قدیمی، بازاری بزرگ با معماری کهن و جذاب چطور؟

اگر پاسختان مثبت است، بهتر است سری بزنید به استان زیبای گیلان. به روستای ییلاقی «اولسبلانگاه». روستایی در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا.

دریاچه سقالکسار و بازار رشت

روستای ییلاقی «اولسبلانگاه»

در اولسبلانگاه زیبا تا چشم کار می کند خانه‌های چوبیست و بس. اولسبلانگاه برق ندارد؛ اما  موتورهای برقی که در روستا تعبیه شده نیاز گردشگران را رفع می کند. اگر به اولسبلانگاه می‌روید کمی درنگ کنید و تماشای طلوغ و غروب آفتاب را در این منطقه از دست ندهید. اولسبلانگاهیان همان مردمان ماسال هستند که فصل گرما را در  منطقه ییلاقی سپری می‌کنند.

دریاچه سقالکسار و بازار رشت

بازار رشت

 

کمی آنسوتر بهتر است سری هم بزنید به بازار رشت که مرکز اصلی فعالیت‌های بازرگانی این استان است، بازاری در بافت ۲۴ هکتاری با ۱۴ کاروانسرای فوق‌العاده زیبا و دیدنی برجای مانده از معماری دوره قاجاریه و پهلوی. بازاری با عطر و بوی بهارنارنج و سبزیجات محلی که میادین کوچک و بزرگش را در انحصار خود قرار داده است.

دریاچه سقالکسار و بازار رشت

بازار رشت

 

قدم زدن در بازار رشت هم خرید است و هم گردشگری. طاقی‌های بزرگ و کوچک، کاروانسراهای محتشم، چینی چیان، ملک و… . از جاذبه‌های چشم گیر آن هستند. محصولات روستایی، سوغاتی هستند از یکی از آرام بخش‌ترین نقاط ایرانمان، استان گیلان.

دریاچه سقالکسار و بازار رشت

بازار رشت

 

صبر کنید، سفر کوتاه مدت و رویایی شما هنوز به پایان نرسیده است.مگر می‌شود به گیلان سفر کرد و دریاچه سقالکسار را ندید. سقالکسار دراستان گیلان و روستایی به همین نام و از توابع دهستان لاکان قرار است. دریاچه سقالکسار ۱۵ کیلومتری جنوبی شهر رشت بین بقعه آقاسید شریف تا جیرده است .مساحت ۱۵ هکتاری دریاچه سقالکسار این روستا،  ۱۶ دقیقه تا رشت فاصله دارد. دریاچه ای که میان جنگل‌های انبوه احاطه شده و چون بوم نقاشی در هر فصل جلوه ای زیبا و متفاوت به خود می گیرد. سقالکسار سبز، سقالکسار زد و نارنجی، سقالکساری قهوه ای …

دریاچه سقالکسار و بازار رشت

دریاچه سقالکسار

اگر این نوشته باعث شد تا  شما برای سفر به شمال کشور مشتاق‌تر شوید، می‌توانید در وب سایت نابرو مطالب بیشتری را در این باره بخوانید.

بدون نظر

ورود