وقت سفارت ایتالیا و انواع آن

وقت سفارت ایتالیا و انواع آن

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تهران ویزا سعی دارد در این مقاله شما را با نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا و انواع آن آشنا کند. اگر شما نیز به هر دلیلی متقاضی سفر به این کشور هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

سالانه میلیون ها سفر از سراسر جهان به مقصد کشور ایتالیا انجام می شود. اکثر سفرهای صورت گرفته توریستی و برخی شغلی، تجاری و تحصیلی هستند. لازمه سفر به ایتالیا، اخذ ویزای مخصوص به این کشور است که بر اساس هدف سفر، انواع مختلفی دارد.

برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه اخذ ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت ایتالیا میتوانید با کارشناسان ما از طریق شماره های موجود در وبسایت تهران ویزا تماس حاصل نمایید.

انواع ویزای کشور ایتالیا

ویزای توریستی  کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای جهان به شمار می رود. بخشی از شهرت این کشور به واسطه جاذبه های باستانی، تاریخی و هنری موجود در آن است. برج کج پیزا، شهر پمپئی، کلوسئوم، رومن فروم و بسیاری موارد دیگر از جمله معروف ترین آثار تاریخی این کشور هستند. البته این پایان کار نیست و بخش دیگری از سفرهای گردشگری با هدف دیدن جاذبه های طبیعی ایتالیا انجام می شود. شهر ونیز، دریاچه کومو، سواحل آمالفی و … از جمله اماکن دیدنی و طبیعی این کشور هستند.

به این موارد می توان غذاهای معروف ایتالیایی مثل لازانیا، پاستا، پیتزا، تیرامیسو و … را نیز اضافه کرد که شهرت جهانی دارند. ایتالیا از لحاظ گردشگری، سالانه ۶۰ میلیون مسافر را به خود جذب می کند و از این نظر مقام پنجم جهان را به خود اختصاص داده است. ویزای توریستی ایتالیا به گردشگران اجازه می دهد تا به مدت چند روز الی سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند .

ویزای تحصیلی کشور ایتالیا

بسیاری از دانشگاه های کشور ایتالیا از لحاظ اعتبار، جایگاه ویژه ای در سطح بین المللی دارند. به همین دلیل سالانه بسیاری از دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. بررسی درخواست ویزای تحصیلی کشور ایتالیا به سادگی انجام شده و دارنده این ویزا حق مسافرت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را نیز خواهد داشت. یکی دیگر از مزیت های دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، کسب اقامت این کشور بعد از فراغت از تحصیل است .

ویزای تجاری کشور ایتالیا

بسیاری از افراد با هدف ارتقاء وضعیت شغلی، تجارت و یا سرمایه گذاری عازم این کشور می سوند. لازمه این سفر اخذ ویزای تجاری کشور ایتالیاست. ویزای شغلی ایتالیا در صورتی صادر می شود که فرد دعوت نامه تجاری معتبر داشته باشد.

برای کسب اطلاعات کامل و دقیق تر میتوانید مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

انواع تعیین وقت سفارت ایتالیا

اولین و مهم ترین قدم در دریافت ویزای این کشور، تعیین وقت سفارت ایتالیا و کامل کردن فرم تقاضای ویزا است. نحوه تعیین وقت سفارت و مدت زمان لازم برای بررسی آن با توجه به هدف سفر متفاوت خواهد بود. انواع تعیین وقت سفارت ایتالیا عبارتند از:

 • تعیین وقت توریستی سفارت ایتالیا
 • تعیین وقت تجاری سفارت ایتالیا
 • تعیین وقت تحصیلی سفارت ایتالیا

با انجام تعیین وقت سفارت، تاریخ مشخصی برای تحویل مدارک، پرداخت هزینه و انگشت نگاری انجام شده و در نهایت بر اساس تصمیم مامور کنسولگری، ویزای فرد صادر می شود. ویزای صادر شده تاریخ اعتبار مشخصی دارد و با پیوست شدن به گذرنامه همیشه همراه مسافر خواهد بود .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا

از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای ایتالیا لازم دارید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گذرنامه ای که از تاریخ سفر، حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • عکس پرسنلی
 • نسخه اصل و ترجمه شده کارت شناسایی
 • نسخه اصل و ترجمه شده مدارک تحصیلی
 • نسخه اصل و ترجمه شده مدارک شغلی
 • نسخه اصل و ترجمه شده سند ازدواج در صورت تاهل
 • مدارک مالی شامل کارت اعتباری بین المللی، پرینت گردش حساب، سند املاک فرد و…
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط رزرو هواپیما
 • بلیط رزرو هتل

نحوه اخذ وقت سفارت ایتالیا

برای اخذ وقت سفارت ایتالیا می توانید به سایت های معرفی شده توسط این سفارت خانه مراجعه و فرآیند مربوطه را پیگیری کنید. توجه داشته باشید که این کار به صورت آنلاین انجام شده و نیازی به مراجعه حضوری نیست. سفارت ایتالیا در تهران برای دریافت وقت، دو سایت را معرفی و در اختیار متقاضیان قرار داده است که عبارتند از:

 • وب سایت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور؛ متقاضیان پس از مراجعه به این سایت و پر کردن فرم های مربوطه، مدارک خود را در تاریخ تعیین شده به شرکتی با این عنوان تحویل می دهند. شرکت کاکس اند کینگز در تهران، ولنجک، خیابان ۳، پاساژ گالریا مال و طبقه ۴ واقع شده است.
 • وب سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران؛ بیشتر اتباع ایرانی از این روش برای دریافت ویزا اقدام کرده و به همین دلیل شلوغ تر از روش اول است. در این روش متقاضیان پس از پر کردن فرم های مربوطه، اسناد و مدارک خود را به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا که در بلوار نلسون ماندلا (پلاک ۱۵) واقع شده تحویل می دهند .

مهم ترین نکات در اخذ ویزای کشور ایتالیا    

 • در زمان مراجعه به وب سایت های معرفی شده جهت تعیین وقت، به دقت فرم های مربوطه را تکمیل کنید. هیچ گونه مشکل یا نقصی در فرم ها پذیرفتنی نیست و ممکن است درخواست شما رد یا به تعویق آن بیانجامد .
 • فرآیند صدور ویزا ممکن است زمان بر باشد. به همین دلیل دو ماه قبل از سفر برای دریافت ویزای خود اقدام کرده تا لطمه ای به سفر شما وارد نشود.
 • تمامی مدارک خود را به صورت کامل در زمان مراجعه همراه داشته باشید. در غیر اینصورت وقت شما سوخته و تلاش های شما بی ثمر خواهد شد.
 • هزینه های مربوط به بررسی درخواست خود را به صورت کامل پرداخت کرده و رسید آن را نزد خود نگه دارید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود