راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برای اکثر ما کوله پشتی یک بخش ضروری از سفر به خصوص سفرهای طولانی مدت است و خرید آن یکی از نقاط اصلی تهیه لوازم سفر است. بسیاری از افراد، هنگام مقایسه کوله پشتی با چمدان، ترجیح می دهند که کوله پشتی را برای سفر خود انتخاب کنند. در این مقاله، فرآیند خرید یک کوله پشتی مناسب را به پنج مرحله ساده تقسیم کرده ایم. علاوه بر آن، ملاحظات اضافی نیز آورده ایم که به شما کمک می کنند کوله پشتی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

۱) مقصد(های) خود را در نظر بگیرید.

موقعیت مکانی، اغلب اندازه کوله شما را دیکته می کند. قبل از خرید بلیط هواپیما، باید مقصد خود را از نظر آب و هوایی به طور کامل بررسی کنید. آب و هوای سرد به طور کلی نیاز به ملاحظات بیشتر در خصوص لباس و تجهیزات دارد؛ بنابراین نیاز به یک کوله بزرگ تر خواهید داشت. برعکس، شما اغلب می توانید با یک کوله پشتی کوچک تر در آب و هوای گرم به سفر بروید. لازم است از خود بپرسید: “چند بار می توانم این کوله پشتی را حمل کنم؟” اگر قصد انجام پیاده روی های طولانی را دارید و لازم است که کوله پشتی خود را در هر زمانی به همراه داشته باشید، در این صورت مطمئناً یک کوله کوچک لازم خواهید داشت.

راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

۲) مدت زمان سفر

مدت زمان سفر شما به طرز حیرت انگیزی “کمتر” از آنچه تصور می کنید، مهم است. در نهایت، بین بسته بندی لوازم سفر برای مدت یک هفته و بسته بندی برای یک ماه (یا یک سال!) تفاوت چندانی وجود ندارد؛ زیرا یک بار که به زمان پنج تا هفت روز رسیدید، می توانید لباس های خود را شسته و دوباره استفاده کنید. این که خودتان لباس ها را بشویید یا آن ها را به جایی بسپارید که برای شما بشویند، انتخاب شماست؛ فقط فرض نکنید سفر طولانی تر به یک کوله بزرگ تر نیاز دارد، مگر اینکه بخواهید آن را پر از سوغاتی کنید.

۳) تست حضوری

هنگامی که آب و هوای مقصد(های) خود، مدت زمان سفر و دفعاتی که مجبور به حمل کوله پشتی هستید را در نظر گرفتید، به یک فروشگاه سر بزنید. به طور معمول، شما با توجه به نیازهای ویژه خود، باید به دنبال کوله پشتی هایی با حجم بین ۳۰ تا ۶۵ لیتر باشید. تمام کوله پشتی هایی که در محدوده نیازهای شما قرار دارند را امتحان کنید تا اندازه مناسب خود را پیدا کنید. اگر لوازم کمی برای سفر خود نیاز دارید، حجمی بین ۳۰ تا ۴۵ لیتر برای شما مناسب خواهد بود. در صورتی که “مجبور” به بسته بندی لوازم بیشتری هستید، حجم بین ۴۵ تا ۶۰ لیتر را امتحان کنید.

بعد از پیدا کردن برخی کوله های بالقوه و امتحان کردن آنها، پیشنهاد می کنیم فروشگاه را ترک کرده و به منزل خود برگردید. هر آنچه را که قصد دارید در سفر خود به همراه داشته باشید، با خود به فروشگاه برده و ببینید که به چه سایزی نیاز دارید. این کار ممکن است خسته کننده باشد اما برای انتخاب کوله پشتی، یک طرح کلی بسیار دقیق به شما می دهد. هر فروشگاه مسافرتی قابل احترامی به شما اجازه این کار را خواهد داد و در واقع باید آن را تشویق کند. بنابراین از انجام دادن این کار خجالت نکشید.

راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

خرید کوله پشتی های مسافرتی یک سرمایه گذاری است که برای سفرهای خود در چندین سال آینده انجام می دهید؛ بنابراین نباید در خرید آن ها احساس عجله و فشار داشته باشید. برای انتخاب کوله پشتی به اندازه کافی وقت گذاشته و براساس نیازهای خود، دقیقاً بدانید که چه محدوده ای از اندازه را جستجو می کنید.

کوله ای را که خریداری می کنید باید متناسب با اندازه بدن، فعالیت های شما و دارای جیب و فضای ذخیره کافی باشد. جنس آن نیز بسیار مهم است، زیرا نمی خواهید کوله سفرتان را در وسط سفر جایگزین کنید.

۴) تحقیق: طی کردن راه اضافی را بیاموزید!

پس از امتحان برخی کوله پشتی های خاص در فروشگاه، به سراغ  فروشگاه های آنلاین بروید. وقت خود را صرف بررسی کوله پشتی هایی کنید که پیش از این در فروشگاه امتحان کرده اید. وبلاگ ها و فروشگاه های آنلاین زیادی در مورد سفر وجود دارد که نقدهای مناسبی برای انواع کوله پشتی ها دارند. برخی از شرکت ها حتی نسخه های ویدئویی خود را در YouTube یا وب سایت خود به نمایش می گذارند، بنابراین می توانید به راحتی نقد و بررسی انواع مختلف کوله ها را پیدا کنید. هنگامی که لیستی از مزایا و منافع مختلف برای کوله های بالقوه خود پیدا کردید، به فروشگاه (های) مسافرتی بروید و هر گزینه را به طور کامل بررسی کنید.

راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

۵) خرید!

اکنون که اندازه مناسب خود را پیدا کرده و برخی از بررسی ها را مطالعه کرده اید، می توانید کوله مناسب برای خود را پیدا کنید. با این حال، توصیه می کنیم کوله پشتی مورد نظر خود را از فروشگاه آنلاین خریداری نکنید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، شما قطعاً باید برگردید و کوله مخصوص خود را به صورت حضوری امتحان کنید. چرا که آنچه برای اکثر افراد مناسب است ممکن است مناسب شما نباشد. در صورت لزوم از فروشگاه های مختلف بازدید کنید، اما اطمینان حاصل کنید که واقعاً کوله پشتی مناسبی را خریداری می کنید. به یاد داشته باشید در سفرهای طولانی، شما قرار است با این کوله پشتی زندگی کنید.

اما اگر میزان هزینه مسئله مهمی برای شما است، اغلب می توانید کوله ایده آل خود را به صورت آنلاین با قیمت مناسب پیدا کنید. معمولا فروشگاه های آنلاین قیمت کمتری را ارائه می دهند.

ملاحظات اضافی

بهتر است که یه کوله پشتی ضدآب را انتخاب کنید؛ خصوصا اگر لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ یا تبلت به همراه دارید. در مناطق پرباران خصوصا در قسمت های شمالی کشور، کوله پشتی ضدآب یکی از ضروریات سفر است. بنابراین پیش از خرید بلیط هواپیما رشت یا سایر شهرهای شمالی، این نکته را در نظر بگیرید.

برخی از افراد یک کوله پشتی روزانه کوچکتر نیز خریداری می کنند تا مجبور نباشند کوله پشتی اصلی خود را در گشت و گذارهای روزانه به همراه داشته باشند. کوله هایی با حجم بین ۱۸ تا ۲۵ لیتر می توانند برای این منظور مناسب باشند.

بدون نظر

ورود