تجربه شیرین خرید ناموفق بلیط هواپیما برای یک مسافر

تجربه شیرین خرید ناموفق بلیط هواپیما برای یک مسافر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تا به حال هنگام خرید آنلاین بلیط سفر، برایتان پیش آمده که هزینه بلیط را پرداخت ولی بلیط برایتان صادر نشود؟ در مواجهه با چنین اتفاقی حتما با فروشنده بلیط تماس و علت را جویا می‌شوید و به احتمال زیاد، فروشنده به شما اعلام می‌کند که هزینه پرداختی ظرف مدتی مشخص به حسابتان برمی‌گردد.

اما چه اتفاقی می‌افتد اگر هنگام بروز چنین مشکلی، فروشنده بلیط سفر پاسخگوی شما نباشد؟ موضع شما نسبت به فروشنده‌ آنلاین بلیط سفری که خدمات پشتیبانی بابت خدماتش ارائه نمی‌دهد چیست؟ به عنوان مثال، پشتیبانی بابت فروش بلیط اتوبوس، هواپیما، قطار و… ارئه نشود و شما بی‌خبر از همه جا، هزینه خرید بلیط را پرداخت و بلیط سفر را دریافت نکنید.

من به عنوان یک شخص پرسفر، چنین تجربه‌ای را داشتم. داستان از این قرار است که برای خرید بلیط سفر به یکی از وبسایت‌های نه چندان مطرح فروش بلیط سفر مراجعه و پس از پرداخت هزینه خرید بلیط، متوجه شدم که بلیط برای من صادر نشده است. تلاش بسیاری کردم تا مسوولین سایت ارتباط برقرار و مشکل خود را مطرح کنم؛ ولی هیچ شخصی پاسخو نبود!

از آنجا که سفری مهم پیش رو داشتم، تصمیم گرفتم از طریق وبسایتی دیگر برای خرید بلیط سفر اقدام کنم که متاسفانه ظرفیت پروازهای مقصد مورد نظرم پر شده بود. به پیشنهاد دوستانم به وبسایت علی بابا مراجعه کردم؛ ولی ظرفیت پروازها تکمیل بود.

خرید بلیط هواپیما

تصمیم گرفتم با تیم پشتیبانی علی بابا تماس بگیرم. وقتی مشکل خود را با یکی از کارشناسان تیم پشتیبانی علی بابا مطرح کردم با برخوردی متفاوت مواجه شدم. کارشناس بابت اتفاقی که برای من افتاده بود با من همدردی کرد و از من خواست آرامش خود را حفظ کنم و بدون اینکه شماره تماسی از من بگیرد از من خواست منتظر تماس او باشم. تقریبا مطمئن بودم که تماسی با من برقرار نمی‌شود، چون شماره‌ای از من نداشتند؛ اما پس از ۲۰ دقیقه و حدد ساعت یک بامداد، کارشناس پشتیبانی با من تماس گرفت و اعلام کرد که یک بلیط به مقصد مورد نظرم برای خرید آماده است.

این تجربه باعث شد تا من به علی بابا اعتماد کنم و حتی قبل از سفر به مناطق مختلف نظر کارشناسان را در مورد موضعیت آب و هوایی، وضعیت ترافیک و… مقصدم جویا شوم.

این روزها که شاهد تبلیغات علی بابا با تمرکز بر پشتیبانی ۲۴۷ هستم، می‌توانم به عنوان یک مشتری علی بابا بگویم که این برند در عمل به وعده خود که پشتیبانی با کیفیت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته است موفق است. کاش زمانی برسد که تمام فروشندگان بلیط بتوانند خدمات پشتیبانی باکیفیت و شایسته به مسافران ارائه دهند.

یک نظر

ورود

  • بهتره معلوم نباشه شهریور ۱۴, ۱۳۹۸

    متن رو نخوندم، اما مطمئن هستم دروغ هست.
    با ۵۰ صفحه سند و مدرک به شرکت گفتم که هتلی که رزرو کردم اونی نبود که تو سایت بود، و هزاران دلیل آوردن که پیگیری نکنن.
    ۵ میلیون ضرر، صرفا به خاطر عمق دروغگویی این شرکت.