چگونه همیشه خوش تیپ و مرتب باشیم؟

چگونه همیشه خوش تیپ و مرتب باشیم؟

همه می‌دانید که اولین برخورد بسیار مهم است. به همین خاطر است که بیشتر مردم جهان سعی می‌کنند در اولین قرارهای ملاقات خود بهترین لباس و عطر و ظاهر را داشته باشند.

علاوه بر انتخاب لباس و اینکه چه رنگی بپوشید و چه عطر و اکسسوری‌هایی استفاده کنید، لازم است با برخی از قواعد مرتب بودن هم آشنا شوید. برای این منظور از شما دعوت می‌کنیم تا این مطلب روزیاتو را تا انتها مطالعه کنید. همراهمان باشید.

۱- یقه لباسی که انتخاب می‌کنید باید متناسب فرم صورت شما باشد

اصول خوش تیپ بودن

اشتباه اغلب مردم دنیا این است که هنگام انتخاب بلوز یا پیراهن به طرح یقه آن توجه خاصی ندارند. این اشتباه غیرقابل بخششی نیست اما اگر هنگام خرید یقه لباس را نیز مدنظر داشته باشید، بدون شک گزینه مناسب‌تری را انتخاب خواهید کرد.

  • یقه‌های باریک برای افرادی مناسب است که صورت پهن دارند زیرا این فرم از یقه باعث می‌شود تا صورت این افراد کشیده‌تر و لاغرتر به نظر برسد.
  • اشخاصی که صورت بیضی دارند، بهتر است سراغ یقه‌های کلاسیک بروند.
  • کسانی که صورت باریک و کشیده دارند نیز بهتر است سراغ یقه‌های گرد بروند.

۲- قبل از خرید حتما به سرشانه و سرآستین لباس توجه کنید

اصول خوش تیپ بودن

اگر قصد دارید لباس به بهترین شکل روی بدن شما قرار بگیرد باید حتما به سرشانه و سرآستین آن توجه داشته باشید. سرشانه باید دقیقا روی خط شانه و شروع بازوی دست باشد و آستین‌ها هم باید تا لبه‌ی مچ دست باشند، نه کوتاه‌تر و نه بلندتر.

بیشتر بخوانید: با ۶ ایده شیک و زیبا برای تیپ مردان در فصل پاییز آشنا شوید

۳- به آستین‌های تا شده‌ی لباس توجه داشته باشید

اصول خوش تیپ بودن

بسیاری از مردم جهان عادت دارند آستین پیراهن یا بلوز خود را به سمت بالا تا می‌کنند. اما پس از چند ساعت که این تا را باز کنید، پارچه لباس حتما چروک شده است. برای پیشگیری از این امر توصیه می‌کنیم هر چند ساعت یک بار تای آستین لباس را باز کنید و اگر لازم بود، پس از چند دقیقه دوباره آن را تا کنید. این کار از چروک شدن آستین پیشگیری خواهد کرد.

۴- باید بدانید کدام دکمه‌های کت را ببندید و کدام یک را باز نگه دارید

اصول خوش تیپ بودن

شاید به نظرتان این نکته چندان قابل توجه نباشد اما همین جزئیات ریز و کوچک است که تیپ و استایل شما را زیبا یا زشت می‌کند. بنابراین، اگر دوست دارید همیشه مرتب و شیک به‌نظر برسید  توصیه می‌کنیم به همه این موارد توجه داشته باشید.

باید بدانید که دکمه بالای کت یا اورکت را می‌توانید ببنید یا باز نگه دارید، اما دکمه(های) میانی همیشه باید بسته باشد. دکمه پایینی هم همیشه باید باز باشد.

۵- برای خرید کفش خساست به خرج ندهید

اصول خوش تیپ بودن

همه می‌دانیم که کفشی که کیفیت و جنس خوبی داشته باشد برای زمان طولانی‌تری سالم و نو باقی خواهد ماند. بعلاوه برای سلامت پاها نیز بسیار مناسب‌تر است. البته باید توجه داشته باشید که کفش‌ها گران و باکیفیت هم به نگهداری و مراقبت نیاز دارند. توصیه ما این است که هنگام خرید کفش فقط به قیمت آن توجه نکنید و این را بدانید که وقتی کفش گرانی را خریداری می‌کنید مطمئن خواهید بود که تا مدت‌های طولانی به کفش جدید نیازی ندارید.

بیشتر بخوانید: ۲۰ ترکیب رنگ جذاب برای داشتن تیپ زیبا در فصل پاییز

۶- برای آویختن لباس‌های خود سراغ چوب‌رختی‌های چوبی بروید

اصول خوش تیپ بودن

چوبی بودن چوب‌رختی این مزیت را دارد که رطوبت اضافه لباس و پارچه را به خود می‌گیرد. یعنی عمر لباس‌هایی که از جنس الیاف طبیعی دوخته شده‌اند بیشتر می‌شود و لباس برای مدت زمان طولانی‌تری سالم و نو خواهد ماند.

۷- هرگز استفاده از کمربند را نادیده نگیرید!

اصول خوش تیپ بودن

اگر شلواری که می‌پوشید جای کمربند دارد حتما از این اکسسوری استفاده کنید. چنین لباس‌هایی بدون کمربند ناقص دیده می‌شوند. برخلاف تصور عموم که کمربند باید حتما با کفش ست شود، توصیه ما این است که چندین رنگ کمربند ساده خریداری کنید تا بتوانید آنها را با لباس‌های متنوع ست و استفاده کنید.

۸- تی‌شرت و زیرپوش نباید از زیر پیراهن دیده شود

اصول خوش تیپ بودن

اگر می‌خواهید کاملا مرتب و منظم به نظر برسید توصیه می‌کنیم هنگام پوشیدن پیراهن مردانه، زیرپوش یا تی‌شرتی که زیر آن پوشیده‌اید را کاملا مخفی کنید. برای این منظور لازم است همه دکمه‌های پیراهن را ببندید یا اصلا چنین لباسی را زیر پیراهن نپوشید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای خوش‌تیپ بودن؛ چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

۹- جوراب باید با فرم و رنگ کفش تناسب داشته باشد

اصول خوش تیپ بودن

برای زمان‌هایی که می‌خواهید تیپ خاص داشته باشید خیلی مهم نیست از چه رنگ و شکل جورابی استفاده می‌کنید. اما در مراسم رسمی و مواقعی که می‌خواهید شیک و مرتب به نظر برسید حتما باید جورابی انتخاب کنید که همرنگ کفش شماست. مردها می‌توانند جوراب‌های خود را با رنگ کرواتشان هم ست کنند.

۱۰-لباس‌های بافت را حتما تا کنید

اصول خوش تیپ بودن

همه می‌دانیم که لباس‌های بافت، پلیور و سوئیشرت‌ها به مرور زمان شکل خود را از دست می‌دهند. اما باید بدانید وقتی این لباس‌ها را از چوب‌رختی آویزان می‌کنید، روند دفرمه شدن آنها سریع‌تر پیش می‌رود زیرا لباس در اثر آویزان بودن کش می‌آید. بنابراین، برای حفظ فرم و شکل لباس‌های پشمی بهتر است آنها را تا کنید و در کمد قرار دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ست کردن کفش و شلوار؛ چگونه همیشه خوش‌تیپ باشیم

بدون نظر

ورود