ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس را میشناسید؟

این ۳ مقاله را ویرلن به شما توصیه می کند

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس را میشناسید؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس ثروتمند ترین و موفق ترین کارآفرینان دنیا هستند که به عنوان سلبریتی های دنیای تجارت طرفداران بسیاری دارند.

در واقع این سه نفر هرکدام شخصا به یک برند و اینفلوئنسر در دنیای کسب و کار و تجارت تبدیل شده اند و مدیران استارت آپ ها و برند ها زندگی آنان را به عنوان الگو دنبال میکنند.

در این بخش ۳ مقاله جذاب که سایت virlan.com درمورد این سه کارآفرین منتشر کرده است را بصورت خلاصه مرور میکنیم و از شما دعوت می کنیم برای مطالعه محتوای کامل مقالات از طریق هایپرلینک های داخل مطلب به این وب سایت معتبر مراجعه کنید.

ریسک پذیری به روش بیل گیتس و وارن بافت

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس

بیل گیتس

بیل گیتس همیشه در زندگی اش شخصیت ریسک پذیری داشته است و ریسک های زیادی را انجام داده است که افراد کمی در دنیا حاضر به انجام آن ها هستند. یکی از معروف ترین ریسک هایی که او در زندگی اش انجام داده است، ترک تحصیل از دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۷۵، برای تاسیس مایکروسافت است. ریسک بزرگ بعدی او، در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، زمانی که مایکروسافت را ترک کرد تا به طور تمام وقت در بنیاد Bill & Melinda Gates فعالیت کند.

در سال ۲۰۱۳، یک بار دیگر ریسک بزرگی انجام داد و بنیاد او مبلغ ۵٫۵ میلیارد دلار برای مقابله با ریشه کن کردن فلج اطفال سرمایه گذاری کرد.

این ریسک ها، پاسخ خوبی گرفته اند و با وجود اینکه فلج اطفال هنوز هم در برخی از نقاط جهان به عنوان یک مشکل بزرگ است، اما از زمان ورود گیتس به این موضوع، پیشرفت های چشمگیری در خصوص واکسیناسیون فلج اطفال صورت گرفته است. این امر ثابت می کند که ریسک های بزرگ می توانند باعث موفقیت های بزرگ شوند.

سوال مهمی که در اینجا به ذهن می رسد، این است که: چگونه یک نفر می تواند تشخیص دهد که برخی ریسک ها ارزش امتحان کردن را دارند، و کدام مورد، این ارزش را ندارد…

عقیده عجیب وارن بافت و بیل گیتس درباره زندگی!

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس

وارن بافت

وارن بافت در سال ۲۰۱۹ وارد ۸۹ سالگی شد. او به عنوان یکی از ثروتمندترین انسان‌های دنیا، روشی برای ارزیابی کیفیت زندگی بیان کرد. بیل گیتس در این روش با او هم عقیده است.

وارن بافت یکی از ثروتمندترین انسان‌های دنیا محسوب می‌شود. با این حال، حین ارزیابی کیفیت زندگی وی، پول یک فاکتور نیست. در سال ۲۰۱۷، وارن بافت به همراه بیل گیتس، یکی دیگر از ثروتمندترین مردان دنیا، در دانشگاه کلمبیا اقدام به سخرانی کردند. یکی از دانشجویان، سوالی چالش‌ برانگیز از آن‌ها پرسید:

آیا در تجربه شخصی شما درباره روابط، درس بزرگی از زندگی وجود دارد؟

وارن بافت در پاسخ به وی گفت:

این سوال بسیار مهمی است. شما در مسیر افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید حرکت خواهید کرد. به همین دلیل باید افرادی را برای ارتباط انتخاب کنید که از خودتان بهتر هستند.

ارزیابی کیفیت زندگی به تکنیک وارن بافت

وارن بافت حدود دو هفته پیش تولد ۸۹ سالگی خود را جشن گرفت. او به این مناسب، همان توصیه‌ای که در سال ۲۰۰۱ در جریان سخنرانی در دانشگاه جورجیا بیان کرده بود را تکرار کرد.

آقای بافت عقیده دارد وقتی به سنین بالا می‌رسیم، فاکتور متفاوتی برای ارزیابی میزان موفقیت خود در طول زندگی خواهیم داشت؛ چقدر افرادی که خواسته‌ایم ما را دوست داشته باشند، واقعا ما را دوست دارند؟

مقایسه تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی از نظر ایلان ماسک

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس

ایلان ماسک

تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید. البته برخلاف انتظار، منظور قویتر بودن ذهن انسان نیست، چرا که ایلان ماسک عقیده‌ای کاملا مخالف این موضوع دارد!

ایلان ماسک: تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی مثل تفاوت مغز شامپانزه با انسان است!

وقتی عبارت «هوش مصنوعی» را می‌شنوید، چه چیزی به ذهنتان خطور می‌کند؟ شاید به دستیار مجازی آیفون و آیپد یعنی اپل سیری فکر کرده یا ربات‌های سخنگو را به یاد می‌آورید. به عقیده ایلان ماسک، نگاه به هوش مصنوعی به این شیوه کاملا اشتباه بوده و تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بیشتر از حد انتظار است.

به عقیده موسس شرکت اسپیس ایکس و تسلا موتورز (به علاوه چندین استارتاپ موفق دیگر)، انسان‌ها توانایی‌ها و قابلیت‌های هوش مصنوعی را دست کم گرفته‌اند. آن‌ها هوش مصنوعی را نوعی انسان هوشمند تلقی می‌کنند، در حالی که باید آن را از باهوش‌ترین انسان‌ها نیز بسیار بالاتر دانست.

تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بسیار بالاست

به عقیده ایلان ماسک، مقایسه مغز انسان و هوش مصنوعی همانند مقایسه مغز شامپانزه با انسان است؛ شامپانزه به عنوان یکی از باهوش‌ترین حیوانات طبیعت، در مقایسه با انسان چقدر هوشمند محسوب می‌شود؟ انسان‌ها نیز در مقایسه با هوش مصنوعی، همین اندازه باهوش به شمار می‌روند!

در انتها توصیه می کنیم برای مطالعه سایر مقالات مرتبط با کارآفرینی و تجارت به وب سایت virlan.com مراجعه کنید.

همچنین جالب است بدانید مقالات آموزشی بسیاری در مورد داستان موفقیت کارآفرینان و برند ها در این وب سایت منتشر شده است.

ایلان ماسک ، وارن بافت و بیل گیتس را میشناسید5

بدون نظر

ورود