ترفندهای پیدا کردن هتل مناسب برای اقامت طولانی

ترفندهای پیدا کردن هتل مناسب برای اقامت طولانی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

سفرهای تفریحی به طور معمول یک هفته یا کمتر به طول می انجامند. اما هستند کسانی که به دلایل مختلف باید زمان طولانی تری را در سفر باشند. شاید تعجب کنید اما نحوه انتخاب هتل برای یک اقامت طولانی اندکی با رزرو هتل برای یک اقامت معمولی تفاوت دارد. البته نگران نباشید! قرار نیست کار شما سخت تر شود. تنها کافیست چند نکته را مد نظر قرار دهید. در این مطلب از ترفندهایی می گوییم که شما را در انتخاب هتل برای یک اقامت بلندمدت یاری می کنند.

هتل اقامت طولانی چیست؟

قبل از هر چیز باید این نکته را به شما بگوییم که یکی از دسته بندی های مرسوم هتل در دنیا هتل اقامت طولانی یا Extended Stay Hotel است. این نوع هتل ها مناسب افرادی هستند که اقامتشان بیشتر از یک هفته طول می کشد، اما سرویس هتل ها چندان برایشان اهمیتی ندارد. به عبارت دگر نمی خواهند هزینه زیادی بابت اقامت خود پرداخت کنند. در ایران هتل هایی با این عنوان تعریف نشده اند؛ اما برخی هتل ها برای اقامت های طولانی مدت مسافران فرم های جداگانه ای تعیین کرده اند که با پر کردن آنها می توان نرخ اقامت را دریافت کرد. نمونه زیر متعلق به هتل اسپیناس، از آن جمله است.

ترفندهای پیدا کردن هتل مناسب برای اقامت طولانی1

هرچند که در ایران هتل های مختص اقامت های طولانی مدت وجود ندارد، اما شما با رعایت ترفندهای پیدا کردن هتل مناسب برای یک اقامت طولانی، می توانید اقامت طولانی خود را آسان تر کنید.

سوئیت را به اتاق ترجیح دهید

سوئیت ها معمولا از امکانات بیشتری نسبت به اتاق ها برخوردارند. ضمن اینکه ظرفیت این واحدها در مقایسه با اتاقها بیشتر بوده و در صورتی که مجبور به اقامت طولانی باشید، فضای کوچک شما را کلافه نمی کند. این نکته را هم باید بدانید که سوئیت عبارت است از اتاقی با یک تختخواب کینگ سایز (متوسط ۱.۸ در ۲ متر) یا دو تختخواب کویین سایز (متوسط ۱.۶ در ۲ متر). بنابراین می توان گفت سوئیت یک اتاق بسیار بزرگ یا چند اتاق کوچک متصل به هم است. به علاوه برخی سوئیت ها آشپزخانه هم دارند و از این رو برای اقامت طولانی گزینه بهتری به شمار می روند.

هتل ها یا اقامتگاه های سنتی گزینه بهتری هستند

اگرچه امکانات هتل های سنتی با امکانات هتل ها قابل مقایسه نیست، اما برخی از آنها سوئیت، آشپزخانه های کوچک یا بوفه صبحانه هم دارند. ضمن اینکه فضای واحدها در این گونه هتل ها شباهت زیادی به فضای خانه داشته و این حس را به ما القا می کند که گویی در خانه خودمان هستیم. برای مثال اگر قرار است یکی از هتل های کاشان را برای اقامتی بیشتر از ۵ روز انتخاب کنید، می توانید هتل سرای عامری ها را که یک هتل سنتی است، امتحان کنید. مثلا یکی از واحدهای این هتل که شاه نشین نام دارد، ظرفیت چهار نفر را داشته و از یک اتاق بزرگ سراسری با امکانات کامل برخوردار است.

از وبسایت های رزرو اینترنتی هتل کمک بگیرید

چرا سایت های رزرو اینترنتی هتل مانند رزرو هتل جااینجاس را به شما پیشنهاد می کنیم؟ به طور معمول این سایت ها شما را از تخفیف های خوبی برخوردار می کنند. بنابراین اگر قرار است برای مدت طولانی تری در یک هتل اقامت داشته باشید، هزینه های شما کاهش پیدا خواهند کرد. اما فراموش نکنید که سایت های مختلف را با هم مقایسه کنید تا در نهایت ارزان ترین هتل نصیب شما شود.

ترفندهای پیدا کردن هتل مناسب برای اقامت طولانی1

از توصیه های دوستان یا آشنایان بهره مند شوید

اگر دوست یا آشنایی در شهری دارید که قرار است چند روزی در آنجا اقامت کنید، با آنها در مورد بهترین جا برای یک اقامت طولانی مشورت کنید. ممکن است این افراد ایده هایی داشته باشند که تا به حال به گوش شما نخورده باشد. به ویژه اینکه افراد در انتخاب هتل بیشتر از هر شیوه دیگری به نظرات شخصی اتکا می کنند.

امکانات هتل را مورد بررسی قرار دهید

وجود برخی امکانات و تسهیلات برای یک اقامت طولانی مدت ضروری به نظر می رسد. بنابراین اگر قرار است اقامت تان در هتل طولانی شود، موقع رزرو هتل از وجود این امکانات اطمینان حاصل کنید:

  • خشکشویی یکی از مواردی است که باید در هتل باشد تا خیال شما از بابت تمیز بودن لباس هایتان راحت شود. در این صورت دیگر نیازی نیست وقت خود را صرف پیدا کردن خشکشویی در یک شهر غریب بکنید.
  • وعده های غذایی کامل که قیمت آنها روی هزینه اتاق محاسبه شده باشد. برخی از هتل ها هم صبحانه و هم شام را در لیست خدمات اتاق قرار می دهند و برخی دیگر علاوه بر شام، میان وعده هم در اختیار مسافران قرار می دهند.
  • آشپزخانه یکی از آن امکاناتی است که شما را از هزینه های اضافی مانند رستوران معاف می کند. ضمن اینکه می توانید غذای دلخواه خود را درست کرده و بیشتر احساس کنید که در خانه خود هستید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود