جزییات اکران مستند خاطرات پورن استار آمریکایی در شهرهای ایران

اکران تاریخچه انقلاب جنسی آمریکا در تهران، مشهد و اصفهان از ۲۰ آبان

جزییات اکران مستند خاطرات پورن استار آمریکایی در شهرهای ایران

ایکسونامی نام مستند داستانی است که از ۲۰ آبان ماه در بعضی از شهرهای ایران به صورت همزمان اکران می شود. ایکسونامی، مستندی است که روایت گر زندگی یک پورن استار معروف آمریکایی است که در مدت ۹۰ دقیقه، داستان آزادی های جنسی امروز در ایالات متحده را بیان می کند. ساخت این مستند، بیش از ۲ سال برای عوامل ایرانی و آمریکایی آن زمان برده و ۲۰ آبان ماه ۹۸ اکران خواهد شد.

مشهد، تهران و اصفهان، سه شهری است که بیستم آبان ماه شاهد اکران همزمان مستند ایکسونامی خواهند بود. این برای نخستین بار در ایران است که خاطرات یک شخصیت فیلم های جنسی، به صورت عمومی به نمایش در می آید. طبق اعلام رسانه ها، در مستند ۹۰ دقیقه ای ایکسونامی، شاهد آرشیو های دیده نشده از تاریخ یک صد سال اخیر ایالات متحده خواهیم بود.

این مستند که پرده هایی از متن و حاشیه زندگی پورن استار های آمریکایی را به نمایش می گذارد، توسط موسسه فرهنگی هنری آوش تهیه شده و محمد رضا بورونی ، تهیه کنندگی اثر را بر عهده داشته است. نویسندگی اثر نیز بر عهده کارگردان آن یعنی محسن آقایی است.

به نظر می رسد استقبال عمومی برای این مستند در هفته آینده شاهد باشیم. اکران مستند ایکسونامی می تواند مصداق تابوشکنی درباره یک موضوع و مفهوم جنجالی در ایران باشد که همواره رسانه ها از بیان آن خودداری می کردند. خبر اکران عمومی انتشار مستند خاطرات یک پورن استار آمریکایی به زبان فارسی، بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی فارسی زبان داشته است.

ایکسونامی

این که چرا ۳ شهر مشهد، اصفهان و تهران برای نمایش اولیه این مستند جنجالی تعین شده و شاهد اکران همزمان اثر در دیگر مراکز استان ها نیستیم، خود نخستین پرسشی است که از کلکسیون سوالات درباره این مستند جنجالی مطرح شده است که باید تا زمان نمایش و کنفرانس خبری عوامل ، منتظر بود.

مگی پروانه، از جمله عوامل تولید مستند ایکسونامی است. ایشان گویا مدیریت تولید این اثر را به مدت چند روز بر عهده داشته و از ادامه کار انصراف داده است. اما نامش در پوستر این مستند، به عنوان یکی از عوامل ساخت ذکر شده است. او در گفتگویی اظهارداشته که در جریان محصول نهایی نبوده و دریافت بخشی از مجوزهای فیلمبرداری و اماده سازی لوکیشن در ایران، بر عهده وی بود. مگی  پروانه، دانش آموخته رشته کارشناسی عکاسی از دانشگاه تهران است.

فیلمبردار این مستند ، اندرو بیسونته است که در آمریکا زندگی می کند، روایت گر فعالیت های او و همسرش در عرصه مستندسازی است.

در تصویی که از این مستند منتشر شده است، کارگردان خبر از حضور چهره هایی همچون محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، مرلین مونرو، باراک اوباما و گوگوش در این مستند ۹۰ دقیقه ای می دهد که علت و دلیل آن نامعلوم است و باید منتظر اکران عمومی مستند در تاریخ اعلامی در شهرهای گفته شده باشیم. به هر حال، همه چیز خبر از یک مستند جالب با موضوع کم تر شنیده شده در ایران دارد.

هنوز هیچ اطلاعاتی درباره شیوه اکران و سینماهای منتخب و هم چنین روش رزرو بلیط این مستند ارائه نشده است. اطلاعات جدید در همین گفتار به روز رسانی خواهد شد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود