چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برنامه ریزی برای دکور و چیدمان خانه جدید به آسانی آن چیزی که فکر می‌کنید نیست و سختی‌های خودش را دارد. حتی آن دسته از افراد که زمان زیادی را به تماشای ویدیوهای چیدمان خانه می‌گذارند نیز در هنگام مواجهه با دیوارهای سفید و اتاق‌های خالی به راحتی دچار سرخوردگی می‌شوند، به ویژه هنگامی که هنوز از وضعیت مالی خرید خانه نیز مطمئن نباشند. اما آن اتاق‌ها و دیوارها نمی‌توانند خودشان دست به کار شوند، به همین دلیل وقتی می‌توانید بودجه چیدمان و دکور خانه خود را تا آنجایی که ممکن است افزایش دهید، می‌توانید خلاقیت بیشتری پیدا کنید.

جابجایی و کرایه اتوبار برای انتقال وسایل به خانه جدید علاوه بر هزینه‌های خرید و اجاره خانه هزینه‌بر هستند و باید در هنگام فکر کردن به چیدمان خانه جدید خود به این نکات در بودجه نیز توجه کنید. اما اگر از پس هزینه زیاد برای دکور خانه برنمی‌آیید، در این مقاله ده نکته برای چیدمان و دکور خانه وجود دارد که با استفاده از این نکات می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد خانه خود را به بهترین شکل تزیین کنید.

۱- برنامه ریزی و اولویت بندی کنید

کار دکوراسیون خانه کاری است سنگین، که برنامه ریزی برای آن کمک می‌کند تا با یک نقشه وارد مراحل آن شوید. علاوه بر این زمانی که محدودیت‌های بودجه‌ای را به آن اضافه می‌کنید، برنامه و طرح شما باید به وضوح اولویت بندی شود و در آن مشخص شود که کدام کار در چیدمان خانه در اولویت قرار دارد و می‌توانید برای کدام کار صبر کنید.

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

لازم است بدانید که در کار چیدمان خانه لازم نیست همه کارها را به یک‌باره انجام دهید. بسیاری از صاحب‌خانه‌های جدید روند دکوراسیون خانه جدید خود را به صورت بخش بخش انجام می‌دهند و این کار را از وسایل و اتاق‌هایی که می‌دانند بیشترین استفاده را خواهند کرد، شروع می‌کنند.

علاوه بر اولویت بندی بر اساس نیاز و دلخواه، برنامه شما باید هزینه را نیز در نظر بگیرد. به عنوان مثال، یک تختخواب جدید یا تعویض پنجره‌ها، هزینه بیشتری را نسبت به مواردی مانند خرید چراغ‌های آویز برای آشپزخانه یا چاپ عکس برای دیوار اتاق، خواهند داشت. وسایل گران قیمت را باید به طور متناوب خریداری کنید تا هزینه آنها را به یک‌باره پرداخت نکنید و در ضمن برای خرید لوازم خانه به دنبال گزینه‌های ارزان‌تری باشید تا در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

علاوه بر دکوراسیون خانه جدید باید موارد هزینه‌بر مانند اسباب کشی به خانه جدید را نیز در نظر داشته باشید و آن را در برنامه ریزی خود بگنجانید. اسباب کشی منزل در تهران یکی از مواردی است که می‌تواند بخشی از بودجه را به خود اختصاص دهد و برای یافتن اتوبار حرفه‌ای و مقرون به صرفه نیز باید زمان بگذارید.

۲- از وسایل قدیم خود با کارایی جدید استفاده کنید

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

برای دکور و چیدمان خانه جدید خود نیازی نیست تمام بودجه و پول خود را هزینه کنید. به احتمال زیاد بسیاری از اقلام و وسایلی که قبلاً داشتید، به فضای جدید شما می‌خورند و حتی اگر برای فضای جدید شما مناسب نیستند، می‌توانید با کمی تغییر کاربری آن را برای چیدمان آماده کنید.

از انجام کارهای خلاقانه بر روی وسایل قدیمی نترسید و وسایل قدیمی خود را به گنج‌های جدید تبدیل کنید. یک وسیله قدیمی بدون نیاز به صرف هزینه بسیار با رنگ کردن و تغییر کاربری، به سادگی می‌تواند برای خانه جدید شما یک وسیله دکوری و شیک شود.

۳- با وسایل ارزان شروع کنید، سپس بعداً آنها را با وسایل دیگر جایگزین کنید

هیچ دلیلی وجود ندارد که شما فوراً بعد از خرید خانه بهترین وسایل را داشته باشید. اگر مجبور هستید تا خانه جدید خود را با بودجه محدود دکور کنید، این کار را با خرید وسایل ازران‌تر و حتی از فروشگاه‌های دست دوم و عمده فروش، آغاز کنید و سپس در ماه‌ها و سال‌های آینده با در آوردن پول بیشتر آنها را به روز کنید.

در انتخاب وسایل بسیار گران قیمت مانند مبلمان و میز ناهار خوری شما آزادی و انعطاف پذیری دارید تا در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. در مورد موارد کم‌تر گران نیز همین روند را پیش بگیرید و به جای خرید اقلام بسیار گران به دنبال وسایلی ارزان‌تر و کاربردی‌تر بروید. به عنوان مثال می‌توانید از یک پرده ساده به جای یک پرده گران استفاده کنید و هزینه اضافی آن را برای خرید وسایل دیگر صرف کنید.

۴- از سمساری و فروشگاه‌هایی که اجناس دسته دوم دارند خرید کنید

سمساری‌ها و فروشگاه‌هایی که اجناس دسته دوم دارند هر دو بهترین گزینه برای خرید وسایل و لوازم مورد نیاز برای دکوراسیون خانه شما هستند، به خصوص هنگامی که قصد داشته باشید تا مواردی مانند تابلوهای هنری، گلدان، قاب و وسایل آشپزخانه را در این فروشگاه‌ها پیدا کنید. حتی می‌توانید وسایل بزرگ‌تری مانند مبلمان و آینه را نیز در این فروشگاه‌ها پیدا کنید.

امروزه علاوه بر فروشگاه‌های فیزیکی که کار همان سمساری‌ها را انجام می‌دهند، فروشگاه‌های آنلاین نیز وجود دارند که کار آنها فروش اجناس دسته دوم است که با جستجو در این وب‌سایت‌ها می‌توانید وسایلی را پیدا کنید که برای چیدمان و دکور خانه شما مناسب باشد.

قبل از خرید وسایل جدید، کار خود را با بسته بندی اثاثیه منزل قدیم خود آغاز کنید تا متوجه شوید که برای خانه جدید خود چه وسیله‌ای کم دارید. هنگام بسته بندی همچنین متوجه می‌شوید که چه وسیله‌ای را باید دور اندازید و جایگزینی برای آن پیدا کنید.

۵- اتاق‌ها را با رنگ زیبا کنید

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

رنگ کردن اتاق‌ها می‌تواند آن را به شکلی زیبا کند. چه به رنگ‌های خنثی و طیف رنگی خاکستری و بژ علاقه داشته باشید و چه به رنگ‌های روشن و جسورانه، نقاشی دیوارهای اتاق برای شما فرصتی است که می‌توانید سبک خود را به خانه جدید خود تزریق کنید و زمینه‌ای برای باقی دکوراسیون به وجود بیاورید.

اگر می‌خواهید در کار نقاشی دیوارها خلاقیت بیشتری داشته باشید، می‌توانید برخی از ایده‌های خلاقانه در زمینه نقاشی داخلی، مانند استفاده از چند رنگ در ایجاد تضاد، استفاده از شابلون و همچنین پتینه را امتحان کنید.

۶- از گل و گیاه استفاده کنید

گیاهان یکی از مقرون به صرفه ترین راه‌ها برای تزئین خانه هستند. گیاهان فوراً فضا را روشن می‌کنند و باعث می‌شوند فضا بیشتر طبیعی به نظر برسد، و به عنوان یک امتیاز بیشتر برای شما، داشتن گل و گیاه در آپارتمان و خانه همچنین برای سلامتی بدن و روان شما مفید است. می‌توانید برای اینکه در هزینه خرید گلدان صرفه جویی کنید از شیشه‌ها و گلدان‌ها شکسته خود و بعد از انجام تغییر روی آنها، استفاده کنید.

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

گیاهان مصنوعی نیز برای دکوراسیون مناسب هستند، بنابراین حتی افرادی که در مراقبت از گیاهان طبیعی ضعیف هستند و زمان برای مراقبت از آنها ندارند، می‌توانند برای چیدمان منزل خود از گیاهان مصنوعی شیک استفاده کنند و خانه را سبزتر کنند.

۷- با تابلوهای هنری دیواری، خلاقیت را به خانه خود بیاورید

یکی از سخت‌ترین بخش‌ها هنگام چیدمان خانه، تصمیم گیری در مورد دیوارها است و این بخش به داد بودجه نمی‌رسد، زیرا تابلوهای دیواری اغلب گران هستند. یک کار خوب در این زمینه این است که تابلوهای هنری را از مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها هنری و گالری‌های دانشجویی ارزان بخرید. یک قاب دور یک کارت پستال زیبا، کارت تبریک، عکس پولاروید یا نقشه و لوکیشن بچسبانید و با این کار یک اثر هنری زیبا آماده کنید تا به هر کجا که می‌خواهید آن را آویزان کنید.

راز ساخت اثر هنری ارزان برای خانه جدید شما این است که فقط چیزهایی را که دوست دارید، از دیوار آویزان کنید. چه برای آن تابلو یا اثر هنری هزینه کرده باشید و چه آن را در کارهای هنری خود پیدا کرده باشید، همیشه مهم این است که این تابلو به شما حس خوب بدهد و هر زمان به آن نگاه می‌کنید لبخند بر روی لب‌های شما بیاورد.

۸- وسایل روشنایی قدیمی را تعویض کنید

یک لامپ قدیمی می‌تواند فضای اتاق را کاملا خراب کند. خوشبختانه، می‌توانید وسایل جدید و مدرن را از طریق وب‌سایت‌های فروش آنلاین ارزان پیدا کنید و با این خرید حتی می‌توانید یک وسیله تزیینی زیبا به اتاق خانه خود اضافه کنید.

به این‌گونه وسایل فراتر از قطعاتی برای روشنایی نگاه کنید و به آنها مانند یک اثر هنری فکر کنید. با یک نگاه خوب، در یافتن وسایل جدید برای خانه خود که در چیدمان مهم هستند، مشکلی نخواهید داشت.

۹- فضا را جذاب کنید

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

با جذاب کردن فضا، حتی اقلام ارزان نیز مانند وسایلی گران قیمت به نظر می‌رسند. چگونه باید این کار را انجام دهید؟ بزرگ فکر کنید. به عنوان مثال میله‌های پرده را نزدیک به سقف آویزان کرده و از قابی استفاده کنید که از کارهای هنری شما بزرگ‌تر و شیک‌تر باشد. استراتژی‌های ساده مانند این موارد باعث می‌شود که وسایل بسیار گران‌تر از آنچه در واقع هستند، به نظر برسند و از فضای اتاق به شکلی بهینه استفاده کنید.

۱۰- چون فکر می‌کنید باید چیزی بخرید، وسیله نخرید

یکی از بهترین توصیه‌ها وقتی در مورد دکور و چیدمان خانه با بودجه محدود حرف می‌زنیم این است که، به جیب خود نگاه کنید. دکوراسیون و چیدمان خانه سرمایه گذاری نه تنها در خانه بلکه در فضای شخصی شما است.

چگونه خانه خود را با بودجه محدود چیدمان و تزیین کنیم؟

تمام وسایلی که برای چیدمان استفاده می‌کنید و برای آنها هزینه می‌کنید برای شما هستند و هرگز نباید یک ریال برای وسیله‌ای هزینه کنید که در زندگی شما جایگاهی ندارد. بنابراین اگر مادر شما عقیده بسیاری به رانر و گلدان کریستال دارد، این بدان معنی نیست که این چیزها برای خانه شما ضروری است.

با توجه به سلیقه و سبک خود، کار چیدمان خانه جدید خود را پیش ببرید و به یاد بیاورید که شما تنها کسی هستید که باید ظاهر خانه جدید خود را دوست داشته باشید. این امر نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد بلکه به شما اطمینان می‌دهد که از نتیجه نهایی تلاش‌های خود برای چیدمان و دکور خانه جدید خود راضی خواهید شد.

برای آنکه روند انتقال به خانه جدید خود را آسان کنید و همچنین در بودجه‌ای که برای چیدمان در نظر گرفتید کمکی بکنید باید بتوانید اتوباری پیدا کنید که کار اسباب کشی را با قیمتی مناسب انجام دهد و در عین حال خیال شما از بابت سالم رسیدن و به موقع انجام شدن اسباب کشی راحت باشد. سایت نوبار به آدرس ‌www.nobaar.com با ارائه صفر تا صد خدمات اسباب کشی، می‌تواند کاری کند که شما با خیال آسوده به کارهای مربوط به چیدمان و دکوراسیون خانه جدید خود فکر کنید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود