چگونه لکه قهوه و چای را از روی لباس پاک کنیم؟

چگونه لکه قهوه و چای را از روی لباس پاک کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

لکه چای و قهوه از مرسوم‌ترین لکه‌های روی لباس است و هنگامی که به رنگ قهوه‌ای روی لباس نگاه می‌کنیم، به نظرمان هرگز این نوع لکه از روی لباس رنگی و سفید پاک نخواهد شد. اما در این مقاله به شما مژده این را می‌دهیم که پاک کردن لکه چای و قهوه از پاک کردن لکه شکلات و روغن یا چربی ساده‌تر است.

به یاد داشته باشید، هنگامی که لکه خیس و تازه است می‌توانید آن را به سادگی پاک کنید. اما در صورتی که لکه خشک و کهنه شود، به سادگی لحظات اول پاک نمی‌‌شود و باید روش‌هایی را امتحان کنید تا لباس تمیز شود.

با این حال پیش از آن‌ که اقدامی به منظور پاک کردن لکه چای و قهوه انجام دهید، باید تمام مراحل را به درستی انجام دهید، چرا که ممکن است لکه قهوه و چای روی لباس‌تان ماندگار شود. توصیه می‌کنیم در صورتی که از پاک کردن لکه روی لباس اطمینان ندارید، لباس‌تان را به یک خشکشویی اینترنتی یا آفلاین ماهر و قابل اطمینان بسپارید. این روزها خشکشویی آنلاین خدمات و سرویس‌دهی مناسب و قابل توجهی در راستای شستشوی لباس و لکه‌بری انجام می‌دهند و کارشما را راحت می‌کنند. از این رو می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کنید. خشکشویی‌های مکانیزه و جدید امروزه علاوه بر خدمات ابتدایی مانند خشکشویی پرده، پتو، لباس عروس، کت و شلوار خدمات به روز تری شامل خشکشویی تشک تخت، خشکشویی آباژور، کالسکه کودک و بسیاری موارد دیگر را جز خدمات نوین خود ارائه می دهند.

پاک کردن لکه چای یا قهوه از روی لباس

اگر چای یا قهوه روی لباس‌تان ریخت، اولین اقدامی که باید انجام دهید، خشک کردن آن به کمک یک حوله یا دستمال کاغذی حوله‌ای است. همچنین در صورت امکان می‌توانید یک اسفنج را با آب سرد خیس کنید و آن را روی لکه قرار دهید. در نهایت، در اسرع وقت لباس را با شوینده لباس و آب ولرم بشویید. با این حال توصیه می‌کنیم پیش از هر کاری تَگ روی لباس را بخوانید.

در ادامه مقاله روش‌های دیگر لکه‌گیری چای و قهوه قرار دارد که در صورت ثابت ماندن لکه می‌توانید از این موارد نیز بهره‌مند شوید.

سرکه

سرکه سفید یکی از پاک‌کننده‌های قوی برای لکه قهوه و چای است. ترکیبات سرکه شامل اسید‌هایی است که این گونه لکه را به خوبی پاک می‌کند. در گذشته یکی از پاک‌کننده‌های اصلی لباس‌ها سرکه بوده است. همچنین می‌توانید سرکه را با آب ترکیب کنید و لکه را با یک حوله‌ی تمیز، پاک کنید.

کرم اصلاح

چگونه لکه قهوه و چای را از روی لباس پاک کنیم

کمتر کسی در شستن لکه چای و قهوه معجزه کرم اصلاح را می‌داند. کرم اصلاح حاوی ترکیبات فعالی است که می‌تواند این نوع لکه‌ها را به خوبی از بین ببرد. به منظور پاک کردن لکه قهوه و چای می‌توانید مقداری کرم اصلاح روی لکه لباس بریزید و آن را با یک دستمال یا حوله مرطوب پاک کنید.

خمیردندان

همان‌طور که می‌دانید، خمیردندان لکه چای و قهوه را از روی دندان پاک می‌کند. از این روی یکی از پاک‌کننده‌های لکه قهوه و چای، خمیردندان است. شما می‌توانید خمیردندان را روی یک مسواک قدیمی و تمیز بریزید و لکه را از روی لباس پاک کنید.

پودر بچه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پودر بچه خاصیت پاک‌کنندگی لکه دارد. از این رو مقداری پودر بچه را روی لکه چای یا قهوه بریزید و چند دقیقه صبر کنید. در نهایت با یک پارچه نخی و مرطوب، لکه را پاک کنید.

زرده تخم مرغ

یکی از عجیب‌ترین پاک‌کننده‌های لکه چای و قهوه، زرده تخم مرغ است. ابتدا زرده تخم مرغ را هم بزنید و سپس به مدت چند دقیقه زرده را روی لکه قرار دهید. در آخر محتویات زرده تخم مرغ را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و لباس را کاملا بشویید.

جوش شیرین

چگونه لکه قهوه و چای را از روی لباس پاک کنیم

جوش شیرین همچون خمیردندان عمل می‌کند. از این رو می‌توانید مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و یک ترکیب خمیری بسازید. این ترکیب را به مدت چند دقیقه روی لکه قهوه یا چای قرار دهید و در نهایت لباس را با آب و صابون بشویید.

آب و صابون

یکی از قدیمی و ساده‌ترین روش‌های پاک کردن لکه چای و قهوه، آب و صابون است. با این حال این روش تنها برای لکه‌های رقیق و تازه عملی می‌شود. از این رو یک کاسه را پر از آب کنید و قسمت لکه لباس را درون آن قرار دهید. سپس روی لکه صابون بزنید و اجازه دهید لکه از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت درون آب و صابون قرار بگیرد و در نهایت لباس را کاملا بشویید. در صورتی که لکه پاک نشد، خشکشویی اینترنتی یا خشکشویی آفلاین قابل اعتماد یک گزینه ساده و قابل توجه است تا لباس خود را نجات دهید!

دیجیاتو
بدون نظر

ورود