برای مهاجرت کاری به استرالیا از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت کاری به استرالیا از کجا شروع کنیم

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برای مهاجرت کاری باید برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنید. در صورتی که با اسپانسر مشخصی وارد این کشور نشوید باید برای پیدا کردن کار در استرالیا، اقدام کنید. همانطور که می دانید استرالیا، اقتصادی پویا دارد که بیشتر متمرکز بر خدمات است و صنایع گردشگری و کشاورزی در رتبه‌ های بعدی دیده می شود.

فرصت کار برای ایرانیان در استرالیا بیشتر در شهرهای بزرگ مانند آدلاید، ملبورن، پرت و سیدنی دیده می شود و افراد می توانند با استفاده از برنامه های نیروی کار ماهر (Skilled Worker) در این کشور کار پیدا کنند.

بازار استخدام در استرالیا بسیار فعال است چون این کشور کمبود نیروی متخصص دارد. از جمله شغل های زیر که علاقه مندان به دریافت ویزای کار استرالیا می توانند در نظر بگیرند:

 • دارایی، مالی، سرمایه گذاری
 • ساخت و ساز
 • مهندسی
 • مراقبت های بهداشتی
 • حسابداران
 • رادیوگرافی های تشخیصی
 • مهندسان عمران
 • مهندسان مکانیک
 • مکانیک
 • پرستاران
 • اپتومتریست ها

قوانین کار استرالیا

معمولا قراردادهای کاری در استرالیا تمام وقت است ولی در سال های گذشته، تعداد زیادی از شرکت ها همچنین دنبال نیروی پاره وقت هستند. معمولا چنین شغل هایی در طول هفته زیر ۲۰ ساعت هستند و بیشتر در کارخانه ها، دفاتر، بارها، رستوران ها و فروشگاه ها دیده می شوند.

ساعت کاری

ساعت کاری در این کشور براساس توافق بین متقاضی و کارفرما است و براساس قوانین استرالیا هفته ای ۳۸ ساعت است.

روز کاری از ۸ صبح شروع می شود و ۴.۳۰ بعد از ظهر تمام می شود ولی در بعضی از محیط ها ممکن است یک ساعت پس از مدت زمان اعلام شده باشد.

حقوق و دستمزد

حداقل دستمزد در این کشور هفته ای ۴۹۴ دلار است. متقاضیان ویزای کار استرالیا در صورت تحصیل در این کشور حتی می توانند حقوق بالاتری داشته باشند. حداقل حقوق  برای فارغ التحصیلان هفته ای ۷۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

ویزای کار استرالیا

دولت کانگوروها برای مهاجران علاقه مند به کار دو نوع ویزا کار در نظر گرفته است، ویزای موقت کار و اقامت کاری که در ساب کلاس های گوناگون مشخص شده اند.

ویزای ۴۷۶

دانشجویان دانشگاه های تهران و امیر کبیر می توانند از این ویزا استفاده کنند که پس از احراز شرایط زیر می توانند درخواست کار در استرالیا کنند:

 • سن کمتر از ۳۱ سال
 • نمره آیتلس حداقل ۶
 • ۲ سال از تحصیلات نگذشته باشد.

ویزای ۴۸۵

این ویزا برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر استرالیا است که با دریافت آن شانس بالایی برای پیدا کردن شغل دارند.

ویزای ۴۸۲

افراد متقاضی پس از تایید شرایط ایالت های کم جمعیت یا اسپانسرهای فامیلی در همان ایالت ها می توانند اقدام به ویزای کار استرالیا کنند.

ساب کلاس ۱۸۶

متقاضیان ویزای کار در استرالیا ساب کلاس ۱۸۶ با دریافت دعوت نامه کاری یا اسپانسر شغلی می توانند از مزایای آن استفاده کنند. سفارت باید این دعوت نامه را تایید کند.

ساب کلاس ۱۸۹

متقاضیان این ویزا اشخاصی هستند که از سوی یک کارفرما، ایالت یا اقوام خود حمایت می شوند.

ساب کلاس ۱۹۰

این ویزا برای افرادی است که توسط یکی از ایالت های استرالیا انتخاب شده اند و می توانند در بخش از این کشور زندگی و کار کنند.

شرایط کار برای ایرانیان در استرالیا چطور است؟ چه امتیازهایی باید داشته باشند؟

برای این که بتوانید بهتر و ساده تر ویزای کار استرالیا را بگیرید باید ویژگی های زیر را داشته باشید:

 • سن بین ۱۸ تا ۴۰ سال
 • برخورداری از شغل مرتبط با فهرست مشاغل تنظیم شده به وسیله دولت استرالیا
 • قدرت گفتگو به زبان انگلیسی
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • به دست آوردن ۶۵ امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا
 • شرایط جسمانی مساعد

معایب و مزایای ویزای کار استرالیا

یکی از مواردی که احتمال پیدا کار برای ایرانیان در استرالیا را افزایش می دهد نرخ پایین بیکاری در این کشور است که متقاضیان در زمان کوتاهی قادر به پیدا کردن شغل مورد نظر خود خواهند بود. معمولا ۱ تا ۳ ماه این کار طول می کشد.

امتیاز دیگر کار کردن در این کشور متوسط دستمزد یا حقوق بالاتر از سایر کشورهای جهان است.

مشاغل پر درآمد در استرالیا

استرالیا هر سال فهرستی از شغل های پر درآمد خود در صنایع گوناگون را منتشر می کند. مشاغل پر درآمد استرالیا در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر بودند:

بهترین مشاغل برای کار در استرالیا کدامند؟

استرالیا تعداد زیادی از نقش های خوب و پردرآمد را در صنایع مختلف ارائه می دهد و این یک انتخاب عاقلانه برای حرفه شما نیز محسوب می شود. ۱۰ شغل پردرآمد در استرالیا برای سال ۲۰۱۹ به شرح زیر می باشد.

متخصصین اطلاعات

میانگین حقوق: ۹۹،۵۱۰ دلار استرالیا

برای استخدام در این حرفه باید اطلاعات زیادی از زبان های برنامه نویسی به ویژه پایتون داشته باشید و در یک رشته STEM مانند ریاضیات یا علوم کامپیوتری تحصیل کرده باشید.

پدکتر

میانگین حقوق: ۱۰۳٫۴۰۰ دلار استرالیا

خدمات پزشکی در کشور استرالیا در جهان جزو بهترین ها هستند و با آن که دریافت مدرک پزشکی فرآیند طولانی و سخت است ولی افراد شاغل در این زمینه درآمد بالایی دارند.

مدیر بهزیستی

میانگین حقوق: ۱۱۰،۵۲۰ دلار

مدیر ساخت و ساز

میانگین حقوق: ۱۱۱،۳۹۰ دلار

از جمله مسئولیت های مدیران ساخت و ساز می توانیم به نظارت روی عملکرد پیمانکاران در محل و همچنین تعامل نزدیک با دیگر متخصصان ساخت و ساز و دست اندرکاران مانند معماران و نقشه برداران اشاره کنیم.

مهندس ابر

میانگین حقوق: ۱۱۱،۵۹۰ دلار

مهندس ابر جزو مشاغل با تقاضای بالا در صنعت فناوری اطلاعات است و افراد متخصص در آن باید مهارت بالایی در برنامه های تجاری، ذخیره سازی داده ها و اینترنت اشیاء و مباحث رایانش ابری داشته باشند.

مدیر تحلیلگر

میانگین حقوق: ۱۱۸،۸۲۰ دلار

چنین افرادی می توانند به راحتی در سازمان هایی کار کنند که داده زیادی تولید می کنند و نیاز به نیروهای کاری دارند که داده ها را پردازش کنند.

طراح امنیت فناوری اطلاعات

میانگین حقوق: ۱۲۴،۱۹۰ دلار

یکی از اولویت های روز افزون سازمان ها محافظت از داده ها و زیرساخت هایی است که در حوزه دیجیتال جمع آوری، ذخیره و نگه داری می شوند. کارشناسان امنیت سایبری مستقیما یا به صورت مشاوره می توانند چنین سیستم های را بسازند و به روزرسانی کنند.

مدیر فناوری اطلاعات (IT)

میانگین حقوق: ۱۲۵٫۶۶۰ دلار

مدیران فناوری اطلاعات باید نیازهای یک سازمان را متوجه شوند و بررسی کنند فناوری چطور می تواند مشکل را برطرف کنند.

مدیر مهندسی

میانگین حقوق: ۱۳۲،۳۵۰ دلار استرالیا

مقدار حقوق در رشته مهندسی به نوع رشته بستگی دارد ولی معمولا مهندسان در استرالیا حقوق بالایی دارند که می توانیم در این بین از مهندسان رشته های نفت، گاز و انرژی به عنوان نمونه های شاخص نام ببریم.

معماری سیستم های آی تی (IT Systems Architect)

میانگین حقوق: ۱۳۹،۶۹۰ دلار

این افراد مسئولیت طراحی، ساخت و آزمایش تمامی زیر ساخت ها را به نمایندگی از هر سازمانی دارند که مجهز به یک شبکه داخلی است. معماران سیستم با توجه به تخصص بالای فنی خود می توانند حقوق زیادی دریافت کنند.

بدون نظر

ورود