«شیخ» استقلالی‌ها؛ غایب بازی بزرگ روز پنج‌شنبه

«شیخ» استقلالی‌ها؛ غایب بازی بزرگ روز پنج‌شنبه

شیخ دیاباته (Cheick Diabate) بازیکن باشگاه فوتبال استقلال تهران، متولد ۲۵ آوریل سال ۱۹۸۸ میلادی در شهر باماکو کشور مالی است. مهاجم سیاه پوش اهل مالی استقلال، ۱۹۴ سانتی متر قد دارد و با ۸۸ کیلوگرم وزن، یکی از بهترین بازیکنان استقلال در فصل ۹۸-۹۹ بوده است.

او در ۱۲ بازی تا پایان بهمن ۹۸ برای استقلال به میدان رفته است و ۸ گل به ثمر رساند تا کارنامه موفقی را از خود به جای بگذارد. در پی مصدومیت در بازی استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان در دقیقه ۲۰ مسابقه، بازی مهم استقلال در برابر پرسپولیس که روز ۵ شنبه این هفته برگزار می شود را از دست داد.

نود و یکمین دربی سرخابی های پایتخت، ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود. مصدومیت شیخ استقلالی ها قطعی است و او هیچ شانسی برای بازی ندارد و استقلال یکی از بهترین مهره های خود را از دست داده است. پیش از بازی مهم روز ۵ شنبه این هفته، استقلال با یک بازی کم تر از پرسپولیس، ۱۰ امتیاز از رقیب دیرینه خود فاصله دارد.

شیخ دیاباته، سه گل سرنوشت ساز برای استقلال در جریان پلی آف رقابت های فوتبال آسیا در مقابل الکویت و الریان زد تا استقلال به مرحله گروهی رقابت های جام باشگاه های آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی با رهبری فرهاد مجیدی راه یابد.

شماره هفت باشگاه استقلال که یکی از بازیکنان تاثیرگذار این تیم در لیگ ۹۸-۹۹ است، پیش از حضور در استقلال در باشگاه بوردو توپ می زد. او ۱۲۷ بازی کرد و ۵۰ گل به ثمر رساند. سپس به صورت قرضی به نانسی و آژاکسیو رفت و ۳۲ بازی به میدان رفت و ۱۴ گل به ثمر رساند.

شیخ دیاباته در سال ۲۰۱۸ میلادی، در الامارات ۱۹ بازی انجام داد و ۱۰ گل به ثمر رساند. او در سال ۲۰۰۵ برای تیم زیر ۱۷ سال مالی به میدان رفته بود. شیخ دیاباته ، هیچ صفحه ای در اینستاگرام ندارد و شاید یکی از غایبان بزرگ دربی ۹۱ باشد که جایش در زمین و صفحه مجازی استقلالی ها خالی است. شیخ دیاباته در مدت حضورش در استقلال، یکی از موثر ترین بازیکنان زمین در کنار مهدی قائدی بوده است. فقدانش در بازی بزرگ دربی ۹۸، حتما احساس خواهد شد.

سایت رسمی باشگاه استقلال تهران در نشانی: fcesteghlal.ir و اینستاگرام باشگاه استقلال تهران نیز در این نشانی: instagram.com/Esteghlal.Fc.Official در دسترس است. جزییات متن و حاشیه امادگی استقلالی ها و پرسپولیسی ها را در سایت رسمی این دو باشگاه دنبال کنید.

شیخ دیاباته
صفحه رسمی سایت باشگاه استقلال تهران

در نود دربی که تا کنون برگزار شده است، تقریبا تعداد برد استقلال و برد پرسپولیس برابر بوده است و بیش از ۴۰ درصد مصاف دو تیم نیز به تساوی کشیده شده است. این هفته باید دید که اندیشه های فرهاد مجیدی در برابر مربی خوش فکری چون یحیی گل محمدی، چگونه عمل خواهد کرد.

سایت باشگاه پرسپولیس تهران در نشانی FC-PERSPOLIS.COM قرار دارد. احتمالا بهار سال ۱۳۹۹، زمینه ورود باشگاه استقلال و پرسپولیس به بازار بورس ایران فراهم شود و پس از گذشت نیم قرن، میلیون ها هوادار سرخابی های تهران، سهامدار این دو باشگاه سهامی عام شوند که اتفاق مبارکی در بازار بورس پر رونق ایران در سال های اخیر است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود