روش های اخذ اقامت استرالیا

روش های اخذ اقامت استرالیا

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر به فکر زندگی در مکانی پیشرفته، مدرن و به دور از هیاهو هستید، کشور استرالیا می‌تواند مقصد مورد نظر شما باشد. وجود فرصت‌های شغلی بسیار، امکانات رفاهی و تحصیلی فوق‌العاده، ثبات اقتصادی و در نهایت سطح و کیفیت بالای زندگی، این کشور را به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی برای مهاجرت بدل کرده است.

در صورتی که در فکر گرفتن اقامت استرالیا هستید، ابتدا با روش‌های اخذ اقامت دائم و موقت استرالیا آشنا شوید.

روش‌های اخذ اقامت استرالیا را به صورت دو دسته تقسیم‌بندی می‌کنیم:

  • اقامت دائم
  • اقامت موقت

در برخی از ویزاهای موقت این کشور امکان اقدام برای اقامت دائم استرالیا نیز مهیا است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اقامت استرالیا

اقامت گرفتن از استرالیا در سال‌های دور‌ کار دشواری بود. اما در زمان حال انجام آن سختی گذشته را ندارد و راحت‌تر شده است. اما چرا باید اقامت استرالیا را دریافت کنیم؟

در ادامه به بررسی این سوال و پاسخ آن می‌پردازیم که چرا باید استرالیا را انتخاب کنیم و این‌که چرا افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب کرده‌اند. همچنین شما را با ویژگی‌های کشور استرالیا آشنا می‌کنیم تا اطلاعاتی را در این مورد داشته باشید.

آموزش و امکانات تحصیلی فوق‌العاده

سیستم آموزشی پیاده شده در کشور استرالیا، جزو ده سیستم برتر آموزشی در جهان است. استرالیا دانشمندان، هنرمندان، مهندسان و در کل افراد برجسته بسیاری را در سطح اول جهان داراست. در واقع دلیل این موضوع سیستم بی نقص آموزشی آن است.

با توجه با نظرسنجی صورت گرفته در سال ۲۰۱۲ در کشور استرالیا با این مضمون که:  “تجربه زندگی خود را در استرالیا بیان کنید؟” حدود ۸۷% از دانشجویان خارجی، امکانات تحصیلی فوق‌العاده را دلیل این تجربه عنوان کرده بودند‌.

موقعیت شغلی بالا

فاکتور دیگری که محرک اخذ اقامت استرالیا است، موقعیت‌های شغلی زیادی است که در این کشور وجود دارد. دلیل تعداد بالای موقعیت شغلی، اقتصاد قوی و مستحکم این کشور است. به همین دلیل افراد بسیاری در پی اخذ ویزای کاری استرالیا هستند.

این مسئله در حالی قابل بررسی است که بسیاری از کشورهای جهان در رکود اقتصادی شدیدی هستند اما کشور استرالیا با برنامه‌ریزی و تدبیر خاص، شرایط خوبی را برای کار مهیا نموده است. همچنین استرالیا را می‌توان یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری نام برد.

نرخ بیکاری در استرالیا تقریبا زیر ۱۰ درصد است، این عدد نیز صحت این موضوع را می‌رساند. حداقل حقوق پرداختی برای کار تمام وقت در استرالیا حدود ۳۵۰۰ دلار در ماه است. با توجه به هزینه‌های جاری که حدود ۱۵۰۰ دلار در ماه است، کیفیت بالای زندگی را تجربه خواهید کرد.

امنیت

نرخ ارتکاب جرم در کشور‌های مثل استرالیا درصدی بسیار پایین و زیر ۱۰ درصد است. همین فاکتور نشان‌دهنده امنیت بالای زندگی در کشور استرالیا است.

موضوع قابل بررسی دیگر در این مورد این است که استرالیا برای افراد دیگری که در کشور خود امنیت ندارند، پناهندگی می‌دهد.

کیفیت زندگی در استرالیا

متوسط عمر شهروندان استرالیا به طور میانگین حدود ۸۲ سال است. این کشور جزو شادترین کشورهای جهان است. این موضوعات نمایانگر کیفیت بالای زندگی در استرالیا است.

پذیرش مهاجران از کشورهای مختلف توسط کشور استرالیا باعث شده در این کشور فرهنگ‌های مختلف و متفاوت شکل بگیرد و شرایط زندگی برای افراد جدید بسیار آسان باشد.

مهاجرت به استرالیا

وقتی به لیست کشورهای مهاجران نگاه کنید، مطمئنا استرالیا را جزو چند کشور اول این لیست خواهید دید. دلایل بسیاری برای این مسئله وجود دارد که در بخش قبل به آن‌ها اشاره کردیم. علاوه بر آن‌ دلایل زبان انگلیسی مردم این کشور است که باعث برقراری ارتباط راحت‌تر می‌شود. آب و هوای مناسب استرالیا نیز دلیل دیگری برای این تصمیم است.

روش‌ اخذ اقامت و مهاجرت به استرالیا تقریبا مثل دیگر کشورها است. البته تغییرات کوچکی در این روش‌ها از سوی دولت استرالیا به وجود آمده است که قابل بررسی است. مهاجرت به کشور استرالیا روش‌های متعددی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

به صورت کلی برای گرفتن اقامت موقت و سپس اقامت دائم چند راه وجود دارد. هر فردی به توجه به شرایط خود نیاز است روش مناسب را برگزیند.

۱.سرمایه گذاری

یکی از مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت موقت و سپس اقامت دائم سرمایه‌گذاری کردن در استرالیا است. برای توضیحات بیشتر این قسمت بخش بعد را مطالعه کنید.

۲. اقامت تحصیلی

نوع دیگر اقامت موقت رفتن به دانشگاه‌های استرالیا است. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در بازه زمانی تحصیل می‌توانید اقامت موقت خود را داشته باشید و بعد از آن در صورتی که کار پیدا کنید و اقامت کاری داشته باشید مدت زمان اقامت موقت شما تمدید می‌شود و در نهایت بعد از چند سال کار و با توجه به قوانین کشور استرالیا جهت دریافت اقامت دائم آن‌جا اقدام کنید.

۳.اقامت کاری

شرایط اقتصادی مناسب و نیاز به مهارت و متخصصان باعث شده که افرادی که دارای مهارت لازم برای کار هستند فرصت استفاده از این شرایط را در کشور استرالیا داشته باشند. با تحقیقی ساده می‌توانید لیست این مشاغل و دستمزد و شرایط کاری آن‌ها را بررسی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

دریافت ویزا برای اقامت موقت از طریق سرمایه‌گذاری در استرالیا یکی از راه‌های مطمئن برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم است. با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری شما و خانواده‌تان برای مدت ۴ سال و ۳ ماه می‌توانید در استرالیا اقامت داشته باشید. بعد از این مدت می‌توانید اقامت دائم نیز دریافت کنید. مزایای ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا:

  • اقامت ۴ ساله برای شما و خانواده‌تان
  • امکان کار و تحصیل در این مدت
  • استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور
  • اجازه رفت و آمد از این کشور و برگشت با آن
  • امکان اقدام برای اقامت دائم

برای گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا چهار روش وجود دارد. این راه‌ها را با توجه به موقعیت، شرایط و میزان سرمایه خود می‌توانید انتخاب کنید:

۱. ویزای کارآفرینی ( (Business Innovation Stream

در صورتی که ایده‌های مناسب با شرایط استرالیا برای ایجاد شغل دارید، این نوع ویزا برای شما مناسب است. میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزا و اقامت حدود ۲۰۰ هزار دلار استرالیا است.

۲. ویزای سرمایه‌گذاری معمولی (Investor Stream)

برای گرفتن این نوع ویزا نیاز است که مطابق روش معمول اقدامات لازم را انجام دهید و در هنگام تعیین این روش را انتخاب کنید. میزان سرمایه مناسب برای ویزای سرمایه‌گذاری معمولی حدود یک و نیم میلیون دلار استرالیا است.

۳. ویزای سرمایه‌گذاری ویژه (Significant Investor Stream)

این روش سختی کمتری دارد زیرا نیاز به نمره آزمون زبان ندارد. همچنین شرط سنی خاصی برای آن مطرح نیست. میزان سرمایه‌ برای دریافت این ویزا حدود ۵ میلییو دلار است که نیاز به تایید دولت کشور استرلیا نیز دارد.

۴. ویزای سرمایه‌گذاری عمده (Premium Investor Stream)

سرمایه‌گذاری عمده میزان سرمایه بسیاری را می‌طلبد، شما باید مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه داشته باشید تا بتوانید از این طریق اقدام کنید.

بدون نظر

ورود