کمبود جهانی کاندوم به خاطر شیوع کووید ۱۹

بزرگترین تولید کننده کاندوم در دنیا تنها برای دو ماه اندوخته دارد و اعلام کرده کمبود جهانی کاندوم در راه است

کمبود جهانی کاندوم به خاطر شیوع کووید ۱۹

بزرگترین تولید کننده کاندوم در دنیا اعلام کرده که بعد از تعطیلی کارخانجاتش به خاطر شیوع کرونا ویروس، انبارهای آن به تدریج در حال خالی شدن هستند و به زودی جهان شاهد کمبود کاندوم خواهد بود.

شرکت Karex Bhd در مالزی که یک پنجم کاندوم مصرفی دنیا را تولید می کند در بیانیه خود اعلام کرده که اندوخته جهانی کاندوم در دوران قرنطینه کرونا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و مقدار باقیمانده در انبارها نیز صرفا کفاف دو ماه را می دهد.

حالا بیشتر از یک هفته است که هیچکدام از سه کارخانه اصلی Karex در مالزی به خاطر تدابیر شدید دولت این کشور در فاصله گذاری اجتماعی و وضع قوانین منع آمد و شد (برای پیشگیری از شیوع کرونا) حتی یک عدد کاندوم نیز تولید نکرده اند.

کمبود کاندوم

همین حالا که این مطلب را میخوانید کمبود صد میلیون کاندوم که در شرایط عادی توسط برندهایی نظیر Durex تولید می شدند و در اختیار سیستم های بهداشتی دنیا یا سازمان ملل قرار می گرفتند احساس می شود. در واقع موسسات بهداشتی خیریه دنیا اکنون به صد میلیون کاندوم نیاز دارند.

البته شرکت مالزیایی Karex Bhd اجازه گرفته که از روز جمعه این هفته تولید خود را از سر بگیرد اما تنها با کمک ۵۰ درصد از نیروهای کاری اش. این در واقع امتیازی است که دولت مالزی برای صنایع حساس و پیشگیری از بروز پیامدهای احتمالی عدم فعالیت آنها (برای مثال افزایش یکباره جمعیت) در نظر گرفته است.

Goh Miah Kiat مدیر اجرایی شرکت Karex Bhd در این باره به رویترز گفت:

از سرگیری کار کارخانجات تولیدی نیازمند زمان است و ما قطعا برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان آن هم با نصف نیروهای کاری مان به مشکل بر خواهیم خورد.

او در ادامه گفت:

روشن است که در سراسر جهان به زودی کمبود کاندوم احساس خواهد شد و این مساله وحشتناک است. نگرانی من این است که بسیاری برنامه های بشردوستانه در آفریقا به این خاطر به مشکل بر بخورند چراکه کمبود کاندوم صرفا دو هفته یا یک ماه احساس نمی شود و انتظار می رود که برای چندین ماه چنین مشکلی در سراسر دنیا به وجود بیاید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود