ساعات طرح ترافیک در سال ۹۹ چگونه است؟

ساعات طرح ترافیک در سال ۹۹ چگونه است؟

علیرغم توصیه های وزارت بهداشت و شیوع گسترده کووید ۱۹ در کشور از ۱۶ فروردین ماه یعنی شنبه همین هفته کسب و کارها در شهرهای مختلف از جمله پایتخت از سر گرفته شد و طرح ترافیک سال ۹۹ نیز آغاز گردید که در ادامه جزئیات ساعت طرح ترافیک در سال ۹۹ را با شما در میان می گذاریم. طبق اعلام عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی و محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران، طرح ترافیک سال ۹۹ از روز شنبه ۱۶ فروردین آغاز شده و مردم حتما باید روزهای تردد خود را در وبسایت تهران من ثبت کنند. به گفته آقای سعیدیان فر نرخ طرح ترافیک امسال بر اساس مصوبات جدید اعمال می شود و برای تردد در نقاط ممنوعه دارندگان خودروها حتما باید از قبل طرح ترافیک خود را رزرو کنند.

ساعت طرح ترافیک در سال  ۹۹ از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر است که سه ساعت نسبت به سال قبل کمتر شده و علت نیز مصوبه ستاد ملی کروناست. همانطور که می دانید ساعت طرح ترافیک در سال ۹۸ از ۶:۳۰ صبح آغاز می شد و تا ۷ بعد از ظهر ادامه داشت.

طرح ترافیک برای خبرنگاران

طرح ترافیک ۹۹

عمار سعیدیان فر

آقای سعیدیان فر در رابطه با تمدید زمان ثبت نام طرح ترافیک برای خبرنگاران که ۲۰ فروردین اعلام شده نیز گفت باید آمار تعداد ثبت نامی ها مشخص شود و بعد در مورد تمدید این زمان تصمیم می گیریم. او ادامه داد در وهله نخست باید هر چه سریع تر این آمار جمع آوری شوند تا مراحل تخصیص سهمیه آغاز شود و تا زمانی که سهمیه های سال ۹۹ اختصاص داده نشده سهمیه های سال قبل اعتبار دارند. به گفته او افرادی که شامل حال سهمیه سالیانه می‌شوند از جمله خبرنگاران نیاز به رزرو ندارند.

مدیر مدیر واحد ساماندهی و محدوده ها و طرح های ترافیکی شهرداری تهران در ادامه از دارندگان سهمیه ها درخواست کرد که حساب شهروندی شان را شارژ کنند تا از تخفیف های پیش بینی شده استفاده نمایند چراکه ظاهرا امسال برخلاف سال قبل اگر حساب شهروندی شارژ نشده باشد و خودرو در محدوده طرح تردد کند نمی تواند از تخفیف ها استفاده کند.

نحوه محاسبه مبلغ طرح ترافیک

به گزارش روزیاتو امسال سقف ورود به محدوده طرح ترافیک ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو است و قیمت پایه برای خرید طرح ترافیک سال ۹۹ ۲۸ هزار تومان اعلام شده که البته ضریب های دیگری مثل زمان تردد، نوع معاینه فنی، شارژ بودن حساب شهروندی و نظایر آن در قیمت نهایی نقش ایفا می کنند.

ساعت پیک ترافیک در محدوده طرح ترافیک نیز قبل از ۱۰ صبح و بعد از ۴ بعد از ظهر اعلام شده و تخفیف در نظر گرفته شده برای معاینه فنی برتر ۳۰ درصد اعلام گردیده است. براساس اعلام شهرداری تهران چنانچه خودرویی در ساعاتی غیر از پیک ترافیک وارد محدوده طرح شود و دارای معاینه فنی برتر باشد قیمت ۱۶ هزار و ۴۶۴ تومان در نظر گرفته می‌شود و اگر در ساعات پیک وارد محدوده طرح‌ ترافیک شود قیمت ۳۵ هزار و ۲۸۰ تومان برای ورود در نظر گرفته شده است.

اگر خودرویی فاقد معاینه فنی برتر باشد و در ساعت غیر پیک وارد محدوده شود حداقل ۲۳ هزار و ۵۲۰ تومان باید پرداخت کند و اگر همین خودروی فاقد معاینه برتر در ساعت پیک وارد شود حداکثر مبلغ ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان پرداخت می‌کند. همچنین خودروهای هیبریدی و برقی از ۹۰ درصد تخفیف بهره مند هستند. ساکنین محدوده‌های اجرای طرح‌های ترافیکی نیز تخفیفی ۵۰ درصدی دارند و خروج قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود قبل از ۱۷:۰۰ رایگان است اما تردد بین ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ با تخفیف ۵۰ درصدی لحاظ می‌شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود