۷ دلیل اصلی خرابی لوازم خانگی ال جی، سامسونگ و بوش

۷ دلیل اصلی خرابی لوازم خانگی ال جی، سامسونگ و بوش

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

زندگی امروزه ما با استفاده از وسایل و دستگاه های مختلفی که کارهای روزمره ما را انجام می دهند به طور کلی با گذشته متفاوت شده است. با استفاده از اجاق گاز، ماکروفر یا مایکروویو، غذاساز، پلوپز و… غذاهای روزانه خود را آماده و پخت می کنیم. لباسها، روتختی و دیگر الیاف پارچه ای خود را در ماشین لباسشویی گذاشته و به سرعت و سهولت می شوییم. مواد خوراکی، میوه ها و نوشیدنی ها را در یخچال و فریزر قرار داده و روزها از آنها استفاده می کنیم. ظروف کثیف را پس از هر وعده در ماشین ظرفشویی قرار داده و بدون هیچ زحمتی تمیز تحویل می گیریم. برای سرمایش و گرمایش منزل از انواع کولر گازی، پکیج و غیره استفاده می کنیم و در تمام مدتی که این وسایل تنها با فشار دادن چند دکمه در حال خدمت رسانی و انجام کارهای ما هستند، با خیال راحت در جلوی تلویزیون به تماشای برنامه مورد علاقه خود می پردازیم.

مسلما رفاه و آسایشی که لوازم خانگی امروزی برای ما فراهم کرده اند را نمی توان نادیده گرفت. اما همانطور که می دانیم، این وسایل الکتریکی یا مکانیکی هم عمر مفیدی دارند و پس از مدت ها کارکرد صحیح خود، نهایتا دچار استهلاک شده و ممکن است با مشکل مواجه شوند و یا حتی از کار بایستند. این امر در صورتی که مراقبت صحیح از آنها صورت نگیرد هم بسیار زودتر اتفاق خواهد افتاد. بنابراین رفاه و آسایش ما ممکن است براحتی سلب شده و با دردسر و گرفتاری جایگزین شود.

طبیعتا انتخاب بسیاری از افراد در هنگام خرید لوازم خانگی، برندهای باکیفیت خارجی همچون ال جی، سامسونگ، بوش و… است؛ اما نباید این امر را ساده تلقی کرد. صرف نظر از هزینه اولیه گزاف این برندهای خارجی، مواردی از قبیل خدمات پس از فروش، وجود تعمیرکار متخصص برند، وجود قطعات یدکی در بازار و… را نیز باید مدنظر قرار داد. زیرا با وجودی که کیفیت بالای این محصولات می تواند در عمر مفید آنها تاثیر گذار باشد، اما خرابی و یا بروز مشکل در آنها را به هیچ وجه غیر ممکن نمی سازد. البته خرابی لوازم خانگی ال جی، سامسونگ و بوش شما به عوامل مختلفی مربوط است، که در این مطلب که به کمک متخصصین کاراباما گردآوری شده به تمام آنها خواهیم پرداخت.

کاراباما مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگیست که بسیاری از لوازم خانگی از جمله یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، پکیج، تلویزیون، اجاق گاز و… را توسط بیش از ۱۱۰۰ متخصص باتجربه از انواع برندهای مختلف ایرانی و خارجی، در سریعترین زمان و در منزل شما نصب، سرویس و تعمیر می نماید. تنها با یک تماس تلفنی و یا ثبت درخواست در سایت کاراباما، می توانید از خدمات متخصصین برند دستگاه خود بهره مند شده و برای تمامی خدمات انجام شده گارانتی معتبر ۶ماهه دریافت نمایید.

  1. استهلاک

بزرگترین و مهمترین عاملی که موجب بروز مشکل در لوازم خانگی سامسونگ، ال جی و بوش می گردد، استهلاک این وسایل به دلیل کارکرد هر روزه و مداوم آنهاست. یخچال ۲۴ ساعته در حال کار است، لباسشویی حداقل هر هفته چندین کیلو لباس را می شوید، کولر گازی در طول روز بیش از ۱۵ ساعت روشن می شود و…؛ تمامی این موارد نشان از پرکار بودن لوازم خانگی ما دارند و این کارکرد بی وقفه سبب فرسایش قطعات و استهلاک آنها می گردد، که نهایتا به بوجود آمدن ایراد و در ادامه خراب شدن لوازم خانگی ما می انجامد.

کاراباما خدمات تعمیرات سامسونگ، ال جی و بوش را توسط متخصصین سامسونگ، ال جی و بوش ارائه می نماید تا از اصولی بودن خدمات و رفع بدون بازگشت مشکل دستگاه شما اطمینان حاصل گردد.

  1. عدم سرویس و تعمیر

دومین عامل مهمی که موجب خرابی و بروز مشکل در لوازم خانگی می شود، عدم مراقبت و سرویس و تعمیر به موقع دستگاه است. به طور معمول، هر ساله باید لوازم خانگی خود را سرویس نمایید. برای برخی دستگاه ها نیز این زمان ۶ ماه است. سرویس به موقع و منظم دستگاه سبب می شود تا ایرادات جزئی شناسایی و رفع شده و موجب بروز مشکلات جدی و بزرگتر نشوند. همچنین عملکرد بیشینه و راندمان دستگاه حفظ شده و عمر مفید آن افزایش می یابد.

  1. استفاده نامناسب

عامل دیگری که در بروز مشکل در لوازم خانگی بوش، ال جی و سامسونگ شما موثر است، نحوه استفاده از دستگاه است. استفاده نامناسب می تواند استهلاک دستگاه را افزایش دهد و یا به قطعات دستگاه آسیب برساند و موجب بروز مشکل گردد و حتی در مواردی از کار افتادن آن را موجب شود. به طور مثال، بارگذاری بیش از اندازه لباس در لباسشویی می تواند منجر به پاره شدن تسمه، فشار به موتور و… گردد، یا قرار دادن ظروف بسیار زیاد در داخل ظرفشویی می تواند به شکستن بازوها و خرابی زودهنگام دستگاه بیانجامد.

متخصصین کاراباما خدمات تعمیرات ال جی، سامسونگ و بوش را در سرتاسر تهران، البرز، گیلان و اصفهان در سریعترین زمان ممکن به صورت گارانتی شده ارائه می نمایند.

  1. نوسان الکتریکی

نوسانات الکتریکی عامل دیگریست که در بروز مشکل و خرابی لوازم خانگی موثر است. برد الکترونیکی لباسشویی، ظرفشویی، کولر گازی، تلویزیون و بسیاری دیگر از وسایل منزل که وظیفه کنترل دستگاه و عملکرد آن را برعهده دارد، قطعه ای حساس و آسیب پذیر است و معمولا در نوسانات الکتریکی این قطعه دچار آسیب می شود. علاوه بر برد، سایر بخش های الکتریکی دستگاه شما نیز می تواند در اثر عبور جریان بسیار بالا و یا تنش الکتریکی به وجود آمده در داخل دستگاه، دچار مشکل شده و به کارکرد معیوب و یا حتی از کار افتادن وسیله شما بیانجامد.

  1. ضربه و فشار

ضربه به بدنه دستگاه و تحت فشار قرار گرفتن و اعمال نیروی زیاد به آن می تواند مشکلاتی را در دستگاه شما به وجود آورد. این نیرو می تواند به دلیل ضربه ناخواسته، صدمات ناشی از حمل و نقل، افتادن ناگهانی و… به دستگاه اعمال شود. کلیدها و دکمه های لوازم خانگی در معرض خطر بیشتری هستند. ضربه و فشار به کلیدهای لباسشویی و ظرفشویی، محکم بستن درب یخچال، لباسشویی و ظرفشویی، برخورد اشیاء به پنل خارجی کولر گازی، ضربه به صفحه تلویزیون و… از نمونه هایی هستند که منجر به بروز مشکلات در دستگاه می شوند.

  1. تعمیرکار غیر متخصص

یکی از مهمترین عواملی که موجب بروز مشکل در لوازم خانگی بخصوص برندهای خارجی همچون ال جی، سامسونگ و بوش می باشد، واگذاری دستگاه به تعمیرکاریست که دارای تخصص و تسلط کافی برای انجام تعمیرات نمی باشد. بسیاری از تعمیرات لوازم خانگی همچون تعمیر تلویزیون، پکیج، لباسشویی، یخچال و… کاری تخصصی بوده و در رابطه با برندهای خارجی، به دلیل تکنولوژی ها و پیچیدگی های ساختاری آنان، این امر دشوارتر و تخصصی تر نیز می باشد. لذا تعمیرکارانی که با انواع مدل های برند دستگاه شما آشنایی نداشته و تجربه کافی نداشته باشند، اصول تعمیرات و استانداردهای لازم را ندانسته و تنها به صورت موقت مشکل دستگاه را رفع می نمایند و بروز مشکلات آتی و یا تکرار همان موارد بسیار محتمل خواهد بود.

خدمات تعمیرات بوش مرکز کاراباما توسط متخصصین باتجربه بوش با میانگین ۱۱ سال سابقه ارائه می گردد. آشنایی کامل با تمامی مدل ها و بروز بودن اطلاعات فنی متخصصین کاراباما تسلط لازم برای انجام هر گونه تعمیرات و رفع هر مشکلی در دستگاه را تضمین می نماید و جای هیچ نگرانی را برای شما باقی نمی گذارد.

  1. نفوذ آب و مایعات

از دیگر دلایل بروز خطا و مشکل در لوازم خانگی بالاخص وسایل الکترونیکی و برقی، نفوذ آب و سایر مایعات به داخل آنها و بخش های الکتریکی دستگاه است. وسایلی همچون تلویزیون، مایکروویو، جاروبرقی و… بسیار حساس بوده و نفوذ هرگونه مایعات در داخل آنها به طور اتفاقی و یا در هنگام تمیز کردن آنها می تواند عواقبی همچون از کار افتادن دستگاه و یا مشکلات عدیده ای را به دنبال داشته باشد.

بدون نظر

ورود