۶۰ نظر

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش ۲۹ روز بعد درگذشت». این پیامی است که در روزهای اخیر هزاران بار در اینستاگرام، واتس اپ و دیگر شبکه های اجتماعی بازنشر شده و نشان از بازگشت شخصیت مرموز ترسا فیدالگو (Teresa Fidalgo) دارد. بازگشت ترزا فیدالگو در کنار شخصیت های ترسناک مرموزی مانند مرد باریک اندام و دیگر ارواح خبیثه نشان می دهد که علاقه به اینترنت فرارتر از مرزهای فرهنگ عمومی است.

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

داستان ترسا فیدالگو

همه چیز با یک تصادف اتومبیل در نزدیکی سنترا، پرتغال در سال ۱۹۸۳ آغاز شد، تصادفی که در آن دختری به نام ترسا فیدالگو درگذشت. ۲۰ سال بعد از این حادثه، در ۱۲ جولای ۲۰۰۳ ویدیویی در اینترنت منتشر شده و صدها هزار بار بازنشر شد. در این ویدیو، گروهی سه نفره در حالی رانندگی در شبی تاریک هسته و در مورد ارواح و اینگونه موجودیت ها حرف می زنند که ناگهان متوجه زن جوانی می شوند که در کنار جاده در حال راه رفتن است. آن ها از این زن دعوت می کنند که سوار خودرویشان شود تا او را به مقصد برسانند. زن مورد نظر که چهره جذاب و زیبایی دارد در طول مسیر به نقطه ای از جاده اشاره کرده و می گوید که در این نقطه تصادف کرده و جان باخته است. بلافاصله چهره او پوشیده از خون شده و جیغ می زند، در ادامه خودرو تصادف می کند.

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

بر اساس اطلاعاتی که در زیرنویس این ویدیو وجود دارد، دو مسافر این اتومبیل، یک زن و یک مرد، جان باخته و نفر سوم که دیوید نام دارد به شکل معجزه آسایی زنده می ماند اما هیچگاه در مورد اتفاقاتی که آن شب رخ داده توضیح نمی دهد. نیروهای پلیس دریافتند که دختری به نام ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ در همین نقطه در اثر تصادف خودرو جان باخته است.

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

در ویدیویی که گفته شد صدای شخصی شنیده می شود که چنین می گوید: «این ماجرا واقعی است. دو نفر که می شناسم در همان لحظات در حال عبور از جاده بوده و دختری با لباس بلند سفید را دیده بودند که از جاده عبور کرده یا سعی داشت عبور کند اما یک راننده دیگر با او برخورد می کند. آن ها سپس گفتند که پلیس در محل حضور یافته و برای اینکه ببینند چه بر سر دختر آمده مسیر خود را تغییر دادند و در ادامه شاهد ناپدید شدن راننده و پلیس بودند. اکنون همانطور که آن ها به من و یک دوست دیگر گفته بودند، دوستم ماجرای ویدیو را به آن ها گفته و مشخصات دختر را توضیح داد و آن ها گفتند که دختر خودش است [همان دختری که در کنار جاده دیده بودند]».

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

واقعیت داستان ترسا فیدالگو

اگر چه ویدیو منتشر شده واقعی است اما به نظر می رسد که داستانی که در کنار این ویدیو روایت می شود ساختگی باشد و تنها نتیجه نبوغ یک نویسنده است. این داستان توسط یک نویسنده و فیلمساز به نام دیوید ربوردائو، اهل پرتغال، ساخته و پرداخته شده که نام فیلم خود را A Curva نام نهاده است. در مصاحبه با یک کانال خبری محلی، نویسنده و تهیه کننده این فیلم می گوید که داستان مذکور ساختگی بوده و واقعی نیست. به نظر می رسد که این داستان نیز شبیه افسانه های بانوی سفیدپوش باشد که سال هاست در سراسر جهان شنیده می شود. بدین ترتیب می توان گفت که پیامی که این روزها در اینترنت بازنشر شده، با این محتوا که اگر این پست را برای ۲۰ نفر دیگر نفرستید یا ۲۰ بار بازنشر نکنید برای همیشه در کنار شما خواهم خوابید، کاملاً ساختگی و غیرواقعی بوده و اگر کسی آن را برای شما ارسال کرد می توانید آن را نادیده گرفته و به دوستان و اطرافیانتان نیز نادرست بودن این ادعا را گوشزد کنید.

«من ترسا فیدالگو هستم و اگر این پیام را 20 بار بازنشر نکنید برای همیشه با شما خواهم خوابید، دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش 29 روز بعد درگذشت».

اگر چه ممکن است ماجرای تصادف و مرگ ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ واقعی باشد اما ویدیویی که در هفته های اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده یک داستان واقعی نیست و تنها برای سرگرمی مخاطبان تهیه شده است. هدف سازنده این فیلم این بوده که به ما هشدار دهد هیچگاه یک غریبه را در کنار جاده سوار خودرو خودرو خود نکنیم. جالب این که بعد از موفقیت این ویدیو که به شهرت دیوید ربوردائو منتهی شده وی یک فیلم کوتاه دیگر با نام Teresa Fidalgo ghosts strikes again ساخته و منتشر کرده است. در این ویدیو دختری با لباس بلند سفید به نمایش در می آید که شبیه روح است که به یک مرد حمله کرده و او را به قتل می رساند. همچنین باید به یک شخصیت اینترنتی جدید به نام شاهزاده قجر یا قاجاری اشاره کرده که در روزهای اخیر در اینترنت بسیار بازنشر شده است.

بیشتر بخوانید: داستان «ذهن فریبکار» ما و زود باوری در فضای مجازی

منبع: teresafidalgo
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶۰ نظر

ورود

 • محمد اردیبهشت 17, 1399

  سلام بله من این پیامو تو یکی از کانال های روبیکا دیرم و الان متوجه شدم که الکی هست مرسی و تشگر که مطلع شدم

  • ر اردیبهشت 27, 1399

   من میتونم روحارو ببینم برا همین نترسیدم و فهمیدم الکیه

   • ESHTEAGH خرداد 23, 1399

    واقعا؟؟؟؟

   • امیر تیر 21, 1399

    از کجا میتونی ببینی چجوری؟؟

   • ... آبان 7, 1399

    منم میتونم از پشت گوشی چهره اونایی که باهاشون حرف میزنم رو ببینم :/
    الانم میبینم که تو تاریکی یه نفر پشت سرت نشسته 😐
    دقیقا ملت رو چی فرض کردی عزیزم؟

  • امیر خرداد 14, 1399

   منم همینطور

  • ابوالفضل شهریور 3, 1399

   بچه ها من خیل متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنید نمیتونید از خوندنش دست بکشید.
   سلام اسم من ترسا فیدالگو هست. من ۲۷ سال پیش مردم. اگه تو این پیامو واسه ۲۰ نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم. اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن توی نت “ترسا فیدالگو” پس اینو واسه ۲۰ نفر از دوستات بفرست. یه دختر اینو رد کرد و مامانش ۲۰ روز بعدش مرد. دوباره این پیامو واسه فرستنده ش برنگردونید #از کپی کردنش و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست. اسممو توی گوگل سرچ کنید…

 • محمد اردیبهشت 17, 1399

  سلام مرسی از اطلاع شما

 • لیندا اردیبهشت 19, 1399

  بله منم این پیامو دریافت کردم و خیلی ترسیدم
  ممنون بابات اطلاعاتتون

 • کوروش اردیبهشت 22, 1399

  ممنون که من رو مطلع کردید

  • دهقان خرداد 15, 1399

   من خیلی ترسیدم چون شب نگاه نکردم و همش ب فکر انابل میفتادم لطفا این پیامها یا فیل ها رو شب نگاه نکنین من گ خیلی ترسیدم

  • نیما خرداد 17, 1399

   من این رو در واتساپ دیدم دوست بهم فرستاد من به هیچ کس ن فرستادم و هیچ کس نمرد اینا دروغ های مجازی هستن لطفا باور نکنیدالکی هستن

 • Kimia خرداد 5, 1399

  منم میدونستم الکیه ازاول

  • Ali خرداد 28, 1399

   سلام. اره بابا واقعیت نداره مگه یک روح میتونه برای ما تایپ کنه یا بفرسته. اگه به مرگ هم باشه مرگ دست خدا هست نه دست یک روح . پس نترسید و با ارامش و خوشی به زندگیتون ادامه بدید

  • چرت و پرت اصلا نترسید خرداد 31, 1399

   Fjshsbshshh

  • Farbod تیر 23, 1399

   ما ارتباطات ما بین اینا داریم اصلا ترسی نداره ما همه میتونیم ابنارو ببینیم مطالب دروغ هست ولی واقعیت داره…… از هیچ چیز نترسید..
   ایدی اینستا :sarmetasadi

  • محمدجواد آشفته مرداد 11, 1399

   سلام دوستان بنده خلبان آشفته هستم راننده ایرباس A390موقعی که به ما آموزش دادن از این چیزا زیاد گفتن .
   Hello friends, I am a troubled pilot. Airbus A390 driver when teaching us to say too much.

 • Zahra خرداد 11, 1399

  روح و ارواح همیشه وجود دارن ولی نباید ازشون ترسید چون کسی که میمیره دستش از دنیا کوتاه هست و هیچ کاری ازش بر نمیاد حتی اگر بتونیم ببینیمش پس ترسیدن از این چیزا خیلی بی مورد هست

  • Farbod تیر 23, 1399

   بیا اینستا کارت دارم @sarmetasadi

 • Emad خرداد 13, 1399

  مطمئن باشید که الکیه اصلا چنین چیزی وجود نداره

  • مهرداد مهر 13, 1399

   من این پیام رو برای ۱۸ نفر ارسال کردم هرچی گشتم دونفر دیگه پیدا کنم نتونستم .چشمتون روز بد نبینه الان قاعدتا باید مرده باشم ولی هرروز صبح مادرم با لگد منو بیدار میکنه و میگه این مسخره بازیا رو اینجا در نیار پاشو برو نون بگیر .هرچی میگم من مردم ولی انگار مادرم منو می بینه و دست از سرم بر نمیداره شما آدرسی از این دختر ندارید میخوام ازش شکایت کنم نمیدونم ملت چرا اینجوری شدن بابا سر قولت وایسا و یه خانواده رو از چشم انتظاری در بیار.

 • امیر خرداد 14, 1399

  دستتون درد نکنه

  • parisa خرداد 17, 1399

   نمیدونم چراالان ک خوندم همه جاصدامیده ساعت ۲شبه

   • عرشیل خرداد 27, 1399

    سلام من که اول این پیام رو تو واتساپ دیدم خیلیییییی ترسیده بودم و الان هم میترسم ولی به یک چیزی اعتقاد دارم که مرگ،زندگی و همه چیز دست خداس من سعی میکنم تا پیام رو به۲۰نفر بفرستم باتشکر که من رو مطلع کردین واقعا نمیدونم که چطوری تشکر کنم ????????????????????????????????????????????????????????✋✊✌?

    • سلام خرداد 29, 1399

     نابغه این دروغه وای خدای من?

   • مهدی مهر 27, 1399

    بسم ا… بگو خودشون میرن. نرفتن در اتاقو باز کن داداشت یا خواهرت پشت دره. فقط تا داری کتکش میزنی مراقب باش داد نزنه ساعت ۲ شب

  • الکی?? تیر 23, 1399

   .

 • Abolfaz خرداد 20, 1399

  ما همه میدانیم که مرگ ما انسان ها همه دست خداست . البته اگر خدا بخواهد که انسان های کافر را با چنین روشی ادب کند هیچ چیز غیر ممکن نیست . زیرا که او دانای پنهان است !!
  پس مراقب باشید که نفرین خدا رو با کار های بد ، با اینکه خدا خیلی بخشند به خودتون جذب‌ نکنید که
  همین بلاها ترسناکی سرتون بیاد !! بار ها داشتیم که نفرین خداوند انسان ها را خیلی بدتر از جن زدگی مجازات کرده ککه میتونید سندش رو هم در قرآن بخونید . وظیفه دانستم این ها رو بهتون بگم . نتیجه این مطلب فقط یک کلمه هست ::::: [ خدا ]

 • ESHTEAGH خرداد 23, 1399

  واقعا؟؟؟؟

 • sahar خرداد 23, 1399

  سلام
  من واقعا ترسیدم ممنون که اطلاع دادید.

  • ابوالفضل خرداد 28, 1399

   سلام من این پیام رو در روبیکا دیدم اما توجهی نکردم و اتفاقی نیوفتاد برای کسی

 • فاطیما خرداد 29, 1399

  من بعد از خوندن پیام و اینکه شبها پیشم میاد خوشحال شدم که از تنهایی در میام?

 • مگه میشه آخه؟؟!!!!!! تیر 2, 1399

  من که خیلی ترسیده بودم ممنون اطلاع رسانی کردید

 • محمد تیر 9, 1399

  دوستان من میخواستم از همین امشب تنها بخوابم آخه چراااا ممنون که اطلاع دادید ولی من خیلی میترسم

 • محمدجواد آشفته مرداد 11, 1399

  سلام دوستان بنده خلبان آشفته هستم راننده ایرباس A390موقعی که به ما آموزش دادن از این چیزا زیاد گفتن .
  Hello friends, I am a troubled pilot. Airbus A390 driver when teaching us to say too much.

 • ریحانه گل صنملو مرداد 17, 1399

  من اول اون متنو خوندم به ۲۱ نفر فرستادم تا ۲۰ نفر الان مطالبو خوندم فهمیدم دروغه ممنون بابت اطلاعات

 • Amir مرداد 22, 1399

  ای جان این که عالیه
  یعنی اگه این پیام و به بیست نفر نفرستم ی دختر باهام می خوابه
  خدایا شگرت

  • مهدی مهر 27, 1399

   سوال اینه ک چطوری هر شب پیش چن نفر میخوابه؟

 • مهدی شهریور 15, 1399

  مرد لاغر اسلندرمن بانوی سفید پوشم اسلندینا این ختر قبلنا در بین این همه هیولا بود و شهرتی نه مثل اسلندرمن مثل اسلندرینا داشته و با حضور دوباره اش دیگه نگم واستون

 • مهدی s a شهریور 15, 1399

  مرد لاغر اسلندرمن بانوی سفید پوشم اسلندینا این ختر قبلنا در بین این همه هیولا بود و شهرتی نه مثل اسلندرمن مثل اسلندرینا داشته و با حضور دوباره اش دیگه نگم واستون

 • اینا همش چرته کسی با یک پیام ارسال نکردن نمیمیره مهر 3, 1399

  چرته

 • اینا همش چرته کسی با یک پیام ارسال نکردن نمیمیره مهر 3, 1399

  چرته بابا اصلا باور نکنید کسی با به پیام نمیمیره

 • Negar مهر 12, 1399

  بچه ها من میدونم که اینا واقعی هستن و شاید انابل واقعی نباشه ولی بنظرم این واقعیه تازه روح و ارواح هم واقعیه اگه درباره ی جن و روح تحقیق کنید به جوابتون میرسی دوستان دارم با
  ❤️😉😉

  • Negar مهر 12, 1399

   بچه ها اگر می خواهین به جوابتون برسین تو گوگل درباره ی ارواح و جن تحقیق کنید تا به جوابتون برسین

 • نام مهر 18, 1399

  جن و روح واقعیه ولی مرگ و زندگی دست خداست

 • ماجو مهر 20, 1399

  خوبه دیگه شبا تنها نیستم یکی پیشم میخوابه دمش گرم😄😄😄

 • Ayda مهر 20, 1399

  سلام منم امروز این پیام و از واتساپ دریافت کردم اولش ترسیدم ولی به هیچ کس نفرستادم و اومدم سرچ کردم دیدم دروغه
  ممنون 👊

 • ㄛㄢㄓㄠ مهر 20, 1399

  خخخخخخخخخخخ
  مرگ دست خداست

 • مانی مهر 21, 1399

  بچه ها من خیل متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنید نمیتونید از خوندنش دست بکشید.
  سلام اسم من ترسا فیدالگو هست. من ۲۷ سال پیش مردم. اگه تو این پیامو واسه ۲۰ نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم. اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن توی نت “ترسا فیدالگو” پس اینو واسه ۲۰ نفر از دوستات بفرست. یه دختر اینو رد کرد و مامانش ۲۰ روز بعدش مرد. دوباره این پیامو واسه فرستنده ش برنگردونید #از کپی کردنش و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست. اسممو توی گوگل سرچ کنید…

 • آقا بنادکی مهر 22, 1399

  خوبه هرشب پیشم بخوابه..خوشکل و خوش اندامم ک هست’پس ترس واسه چی’امشب وهمه شب بیاد پیشم’من آماده ام..

 • علیرضا مهر 22, 1399

  اخه این مردم چقدر خرن برای چی مردمو میترسونید مگه کرم دارید ولی خداییش من این پیامو خوندم ترسیدم

 • مملی مهر 23, 1399

  فقط جو دادن الکی مثل اونایی که میگن اگه این پیامو برای ۲۰ نفر بفرستی شارژ گوشیت پر میشه XD

 • AMO UAV مهر 23, 1399

  اگه ی روح بخواد بیاد کنارت بخوابه مستقیم همین کارو میکنه لازم نیست گه بیاد بگه واس دوستات بفرستی . اگ اونجوری بود ادم قبل مرگ ی پیامی دریافت میکرد

 • shirin مهر 24, 1399

  خیلی ممنون از اطلاعتون🌠

 • Simin kord مهر 26, 1399

  دروغه چرته😒کرم داشتین ؟
  ملت اسکول نکنین

 • علی مهر 27, 1399

  بنظرمن وجود نداره چون یک مرده نمیتونه پیام بده مرگ ما این خداس که روح اگه تا الان کسی با روح مرده باشه بگید اینا همشون شایعه است باور نکنید تا این کار سال ۱۹۸۳ بوده و الان تقریبا ۳۵ سال گذشته و داستان ها الکی هستن باور نکنید

 • 😑😑😑😂😂😂عجب آبان 3, 1399

  ….

 • Darya.A آبان 7, 1399

  چه‌نێ گه‌وجن یانی ئه‌ونه که‌رن باوه‌ڕتان ئابه‌وه‌ کرده ئه‌ی خوا بتان کوژێ وا ئه‌ونه گه‌وجن باشه تۆخوا بۆ ئه‌ونه گه‌وجن خۆ که‌رێکیش ئه‌زانێ درۆیه پفففففففففففقففففففففففف