چطور دختردار شویم ؟ با این روش‌ها احتمال دختردار شدن را بیشتر کنید

چطور دختردار شویم ؟ با این روش‌ها احتمال دختردار شدن را بیشتر کنید

دخترها ناز ، دوست‌ داشتنی و حساس هستند و به همین دلیل والدین بیشتر ملاحظه آنها را می‌کنند و به فکرشان هستند. اما «چطور دختردار شویم ؟ » این سؤال خیلی از پدر و مادرهایی است که فرزندی ندارند و به تازگی تصمیم دارند صاحب فرزند دختر شوند یا فرزند پسر دارند اما می‌خواهند دختردار شوند.

همین ملوس و خوشگل بودن دخترهاست که باعث می‌شود والدین مدرن و جوان امروزی بیشتتر عاشق دخترها باشند. والدین دوست دارند دختر دار شوند و لباس‌های خوشگل و بامزه ای که شبیه به لباس پرنسس‌ها است برای دخترشان بخرند. خانواده‌هایی که در حال حاضر پسر دارند، وقتی می‌خواهند یک بچه دیگر داشته باشند دوست دارند دختر داشته باشند تا تعادل برقرار شود و طعم هر دو جنس بچه را بچشند.

خب، پس چطور می‌توان دختردار شد؟ در این مطلب روزیاتو، نکاتی را به شما آموزش می‌دهیم که شاید بتوانید با استفاده از آنها احتمال دختردار شدن را بیشتر کنید. نتایج برخی از تحقیقات ادعا می‌کنند که برخی از روش‌ها شانس لقاح و دختر شدن را بیشتر می‌کند. با این حال، هیچ شاهد علمی و پزشکی خاصی وجود ندارد که نشان دهد هیچ کدام از آنها قطعی هستند یا نه.

اطلاعات اساسی در مورد انتخاب جنسیت کودک

جنسیت کودک توسط پدر تعیین می‌شود. زن فقط کروموزوم X را در تخمک‌های خود حمل می‌کند. از طرف دیگر، مرد حامل کروموزوم X  (برای دختر شدن) و کروموزوم Y (برای پسر شدن) است. پس، هر کدام از اسپرم‌ها یکی از این دو کروموزوم را با خود حمل می‌کنند. اگر اسپرمی که X را تولید می‌کند در تخمک نفوذ کند، لقاح دختر انجام می‌شود اما اگر XY  تشکیل شود، فرزند شما پسر خواهد بود.

رژیم غذایی مخصوص دختردار شدن

مادر آینده: غذاهای اسیدی/ پدر آینده: غذاهای قلیایی

چیزی که پدر و مادر قبل از باردار شدن می‌خورند تا حدودی بر جنسیت فرزند و دختر یا پسر شدن آن تاثیر می‌گذارد. باور بر این است که خوردن غذاهای مختلف باعث تغییر PH بدن شما می‌شود. مواد اسیدی که از واژن مادر ترشح می‌شود بیشتر با اسپرم دختر دوست هستند. بنابراین، به مادر پیشنهاد می‌شود که بیشتر غذاهای اسیدی بخورد اما نه آنقدر که بر سلامت او تاثیر منفی بگذارد. در ضمن، باید از خوردن غذاهای قلیایی پرهیز کند. غذاهای اسیدی به معنی غذاهای ترش یا شور نیستند بلکه منظور غذاهایی هستند که محیط بدن انسان را به سمت عدم تعادل و اسیدی شدن متمایل می‌کنند.

در زندگی روزمره، غذاهای اسیدی شامل این موارد هستند: همه انواع گوشت، ماهی، محصولات لبنی شامل شیر تازه (یا مثل بستنی، خامه و پنیر)، برنج و محصولات آردی، محصولات کنسروی، درت، سفیده تخم مرغ، میوه‌های ترش (گوجه فرنگی، پرتقال، توت فرنگی، انگور، سیب، آناناس و غیره)، شکلات، نوشیدنی‌های گازدار و سرکه. خوردن غذاهایی که ذکر شد احتمال اسیدی شدن بدن را بیشتر می‌کند.

پدر آینده باید غذاهای قلیایی بیشتری بخورد مثل سبزیجات، میوه‌ها، شیر، محصولات آردی، چای، جلبک دریایی، ویتامین دی، ید، کلسیم و غیره.

خوردن میوه‌ و سبزیجات بیشتر

دانشمندان به این نکته پی برده‌‌اند که اگر در رژیم غذایی مادر چند هفته قبل از بارداری غنی از کلسیم و منیزیم باشد (مثلا سبزیجات سبز) احتمال دختردار شدن شما بیشتر است. گروهی از زنان شرکت کننده در آزمایش، که رژیم غذایی خود را با دقت طبق پیشنهاد محققان دنبال می‌کردند، ۸۰ درصد از آنها دختردار شدند. بر عکس، آنهایی که غذاهایشان چند هفته قبل از بارداری حاوی سدیم و پتاسیم بیشتر بود (مثل موز و سیب زمینی)  احتمال پسر شدن فرزند در آنها بیشتر بود. البته، این موضوع در آینده باید با تحقیقات بیشتری به نتیجه قطعی برسد.

خوردن دسر بیشتر

محققان امریکایی دریافته‌اند که غذاها می‌توانند سیستم تولید مثل زنان را از طریق فعال و انفعالات هورمونی دچار تحول کنند تا مطمئن شوند جنسیت جنین قوی‌تر با شانس دوام و بقای بیشتر را می‌سازند. بنابراین، میزان شکر و چربی در بدن مادر تاثیر خاصی بر نوع جنسیت فرزند شما می‌گذارد. اگر دوست دارید دسر بیشتری بخورید، به احتمال زیاد دختردار خواهید شد.

رابطه جنسی معمولی و حالت مقاربت

تحقیقات نشان داده است که هر چه تعداد اسپرم‌ها در رابطه جنسی بیشتر باشد، احتمال پسردار شدن بیشتر است و هر چه تعداد اسپرم‌ها در مقاربت جنسی کمتر باشد، احتمال دختردار شدن بیشتر است. بر طبق این تئوری، اگر می‌خواهید پسردار شوید، باید چندین روز از رابطه جنسی دوری کنید تا مقدار اسپرم‌های شوهر و متعاقب آن شانس نفود اسپرم‌های Y در تخمک و پسردار شدن شما بیشتر شود. اگر می‌خواهید دختر دار شوید، لازم نیست از رابطه جنسی دوری کنید، بلکه می‌توانید دفعات معمول و طبیعی رابطه جنسی راداشته باشید؛ مثلا هر سه روز یک بار. بهتر است دور روز قبل از تخمک ‌گذاری زن، رابطه جنسی نداشته باشید.

توجه: برای این که بدانید تاریخ تخمک ‌گذاری شما چه زمانی است به شما توصیه می‌کنیم در صورت مرتب بودن قاعدگی، از تقویم‌های تخمک‌ گذاری برای پی بردن به زمان تخمک‌ گذاری استفاده کنید. علاوه بر این، با خرید کیت‌های تخمک ‌گذاری نیز قادر خواهید زمان تخمک ‌گذاری را تخمین بزنید.

از نظر حالت و پوزیشن نزدیکی هم شیوه رابطه سنتی که مرد در موقعیت رو قرار می‌گیرد پیشنهاد می‌شود و در حین رابطه باید از دخول عمیق نیز جدا پرهیز کنید. در ضمن، زن نباید ارگاسم داشته باشید تا احتمال پسردار شدن کمتر شود. شما باید یک هفته بعد از رابطه جنسی به منظور دختردار شدن، از رابطه جنسی مجدد پرهیز کنید زیرا دوران بارداری و القاح احتمالی است.

انتخاب تاریخ مناسب برای لقاح

چینی‌ها در تقویم ۷۰۰ ساله تولید مثل و بارداری به شما می‌گویند که چه زمانی احتمال دختر شدن جنین بیشتر است. اما محاسبه لقاح بر اساس تقویم قمری چینی و ماه لقاح قمری برای خیلی‌ها سخت است. در این تقویم باید تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید و سالی که تصمیم به بارداری و دختردار شدن دارید را انتخاب کنید تا تقویم به شما نشان ‌دهد چه زمانی طبق تقویم میلادی برای لقاح و دختردار شدن شما بهتر است. با این که این تقویم چینی ثابت کرده است دقت بالایی دارد اما در همه افراد صحت ندارد.

پدر و مادر مسن‌تر، شانس دختردار شدن بیشتر!

یک حقیقت مسلم این است که هر چه سن پدر و مادر بیشتر باشد، احتمال دختردار شدن آنها بیشتر است. فاکتور سن بر توانایی فیزیکی مرد و زن برای لقاح و بارداری تاثیر می‌گذارد. پدر آینده با افزایش سن تعداد اسپرم‌هایش کم می‌شود و مادر آینده با افزایش سن هورمون‌های فیزیولوژیکش دچار تغییر می‌شود زیرا وقتی سن خانم‌ها بالا می‌رود، ترشحات قلیایی داخل رحم کمتر می‌شود و بنابراین شانس دختر شدن بیشتر می‌شود.

فشار روانی بیشتر، احتمال دختردار شدن بیشتر

بر طبق نتایج تحقیقات دانشمندان دانمارکی، زنانی که تحت فشار روانی بیشتری باشند، بیشتر احتمال دارد دختردار شوند. فشار روانی زیاد برای مادر آینده یک محیط اسیدی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود اسپرم‌هایی که Y را حمل می‌کنند دور شوند و شانس دختردار شدن بیشتر شود. مردی که قصد دارد در آینده پدر شود وقتی تحت فشار روانی طولانی مدت قرار گیرد، تعداد اسپرم‌هایش کاهش پیدا می‌کند. اگر چه، احتمال دختردار شدن شما با فشار روانی زیاد بیشتر می‌شود اما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که این روش را انتخاب کنید زیرا به سلامت شما آسیب می‌رساند و سلامت شما و فرزندتان مهم‌تر از جنسیت بچه است و بهتر است اجازه دهید طبیعت خودش تصمیم بگیرد که جنسیت بچه شما چه چیزی باشد.

نقش شغل والدین در تعیین جنسیت

گزارشات آماری نشان می‌دهد که اگر پدر راننده، خلبان، مهماندار، متخصص بیهوشی یا کارمندی باشد که در محیطی مملو از تشعشات کامپیوتری به مدت زیاد کار می‌کند، احتمال دختردار شدنش بیشتر است. این امر به این دلیل است که تغییرات زیاد دما، فشار و تشعشعات یا تنفس بیش از اندازه گازهای سمی بیهوشی باعث کشته شدن اسپرم‌های Y می‌شود که ضعیف‌تر از اسپرم‌های حمل کننده اسپرم X هستند. بنابراین، احتمال دختردار شدن افزایش پیدا می‌کند.

والدینی که سیگار می‌کشند بیشتر احتمال دارد دختردار شوند

اگر پدر و مادر هر دو به سیگار یا مواد مخدر اعتیاد داشته باشند و این سیگار کشیدن در دوران لقاح نیز ادامه داشته باشد احتمال پسردار شدن نصف می‌شود. والدینی که سیگاری هستند ممکن است جنین پسر را در رحم بکشند. حتی اگر فقط پدر به کشیدن سیگار اعتیاد داشته باشد، مادر نیز ناخواسته سیگاری می‌شود زیرا دود سیگار را استنشاق می‌کند. به همین دلیل، احتمال دختردار شدن فرزند بیشتر است. گمان می‌رود سیگار کشیدن تغییرات خاصی را در بدن مادر ایجاد می‌کند؛ مثلا باعث تجمع استروژن و ضایعه رحمی شود. به همین علت، کروموزوم Y در اسپرم مرد که نقش اصلی در پسر شدن جنین را دارد نسبت به این نوع تغییرات بسیار حساس است و باعث می‌شود آسیب ببینند. بنابراین، احتمال پسر شدن جنین کاهش پیدا می‌کند.

والدین زیبا بیشتر احتمال دارد دختردار شوند

تحقیقات جالبی انجام شده است که بر اساس آن مشخص شده است احتمال دختردار شدن والدین زیبارو در بارداری اول ۲۶ درصد نسبت به پسردار شدن بیشتر است. با این حال، این نظریه علمی هنوز ثابت نشده است. بنابراین، اگر می‌خواهید دختردار شوید، دنبال همسر زیبا بگردید.

 

بدون نظر

ورود