نماز در خانه خدا با حفظ فاصله اجتماعی ؛ عربستان محدودیت ها را برداشت

نماز در خانه خدا با حفظ فاصله اجتماعی ؛ عربستان محدودیت ها را برداشت

روز گذشته پس از اجرای طرح قرنطینه و تعطیلی طولانی مدت در شهر مکه، نماز جماعت با حفظ فاصله اجتماعی در خانه خدا برگزار شد.

در این تصاویر نمازگزاران با فاصله قابل توجه از یکدیگر مشغول به جای آوردن نماز عشا در مسجد اعظم مکه هستند. مقامات عربستان سعودی روز گذشته به تعداد محدودی از نمازگزاران اجازه دادند که به مسجد اعظم وارد شوند و در جریان ماه رمضان بدور خانه خدا نماز بخوانند.

گفتنی است بعد از شیوع کووید ۱۹ هرگونه تجمع خانوادگی یا برگزاری مراسم های مذهبی گروهی در کشور عربستان سعودی ممنوع اعلام شد.

عربستان سعودی روز یکشنبه این هفته اعلام کرد که محدودیت های رفت و آمد در سراسر قلمرو خود را اندکی پایین می آورد اما شهر مکه و بخشهای مجاور به آن همچنان با قوانین قرنطینه ای ۲۴ ساعته روبرو هستند.

این کشور همچنین قراردادی را با چین به امضا رسانده است تا ۹ میلیون تست کرونا را روی شهروندانش انجام دهد. تاکنون ۱۷۵۲۲ مورد ابتلا به کووید ۱۹ و ۱۳۹ مورد مرگ بر اثر عوارض ابتلا به این بیماری در عربستان سعودی گزارش شده است.

مجموعا ۴۶ هزار مورد ابتلا به کووید ۱۹ و ۲۵۸ مورد مرگ بر اثر این بیماری در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس گزارش شده که عربستان سعودی بیشترین تعداد را در میان آنها دارد.

همانطور که اشاره کردیم در خارج از مکه محدودیت ها کمی پایین آمده اند و مردم تا ۱۰ روز دیگر میتوانند بین ساعت های ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر به وقت محلی در خیابان ها تردد کنند. ماه رمضان از جمعه این هفته در عربستان سعودی آغاز شده است.

پادشاهی عربستان سعودی همچنین اجازه انجام برخی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را به شهروندانش داده که از آن جمله میتوان به بازگشایی فروشگاه ها و مراکز خرید تا روز سیزدهم ماه می اشاره کرد با این حال در آن دسته از فعالیت هایی که امکان حفظ فاصله اجتماعی وجود ندارد (نظیر سالن های آرایش و سینماها) امکان بازگشایی کسب و کارها وجود ندارد و آنها همچنان تعطیل خواهند ماند.

نماز در خانه خدا

منبع: barrons
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود