جذابیت جنسی مردان ؛ ابهامات و تصورات درست یا غلط آقایان در مورد رابطه جنسی

جذابیت جنسی مردان ؛ ابهامات و تصورات درست یا غلط آقایان در مورد رابطه جنسی

وقتی آقایان به رابطه جنسی با همسرشان فکر می‌کنند، با وجود این که احتمال دارد فاکتورهای مادی و برنده زیادی برای دلربایی از همسر خود داشته باشند اما ممکن است تصوراتی که در ذهن خود در مورد جذابیت جنسی مردان دارند باعث شود آنها در زمان نزدیکی با همسرشان دچار نگرانی یا خجالت‌زدگی شوند؛ تصوراتی که گاهی غلط و ساخته و پرداخته ذهن خود آقایان است و شاید گاهی هم درست باشند اما عموما جای نگرانی ندارند و مشکلاتی نیستند که به راحتی حل نشوند؛ فقط باید نگرش مثبت داشته باشند تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند.

در این مطلب، می‌خواهیم شما را با این تصورات غلط یا درست و ابهامات و نگرانی‌هایی که در ذهن آقایان است آشنا کنیم و پاسخ درست و علمی آنها را ارائه دهیم. با ما در روزیاتو همراه باشید.

 • زنان موی سینه مردان را دوست ندارند!

این تصور از جنبه‌ای هم می‌تواند غلط باشد و هم درست! نظر زنان در مورد موی سینه مردان با هم متفاوت است اما هنرپیشه‌ها و مدل‌هایی که سینه بدون مو دارند جذابیت بیشتری دارند. ولی این را هم بدانید که خیلی از زنان هستند که ترجیح می‌دهند روی سینه همسرشان مو باشد. حتی در طی تحقیقاتی مشخص شد زنان به مردانی که موی سینه داشتند رتبه بالاتری از نظر جذابیت جنسی دادند.

 • اندازه آلت جنسی مرد برای بیشتر زنان مهم است!

در تحقیقاتی مشخص شد تنها یک درصد از زنان می‌گویند طول آلت جنسی اهمیت زیادی دارد. فقط برای ۲۰ درصد از زنان این موضوع مهم بود و بیش از نیمی از زنان به طول آلت جنسی اصلا اهمیت نمی‌دهند.

قطر آلت جنسی مرد نیز برای زنان اهمیت ندارد. همین آمار نشان داد که تنها برای یک سوم از زنان قطر آلت جنسی مرد اهمیت داشته است.

 • اندازه متوسط آلت جنسی مرد در هنگام نعوظ چقدر است؟

حدود ۵ تا ۶ اینچ. این میزان تقریبا دو برابر طول متوسط آلت جنسی با اندازه ۳.۵ اینچ در هنگامی است که در حالت نعوظ نیست.

 • ارضای جنسی زنان به توانایی همسرش در به ارگاسم رساندن او بستگی دارد.

این تصور کاملا اشتباه است! تحقیقات نشان می‌دهد وقتی سخن از رضایت‌بخش‌ترین تجربیات جنسی و نزدیکی زنان با شوهرشان به میان می‌آید، بیشتر زنان حرفی از به ارگاسم رسیدن یا ارضای جنسی نمی‌زنند. در عوض، آنها از حس دوست داشته شدن، خوشحال بودن، تحریک شدن و ارتباط عاطفی با همسر خود حرف می‌زنند.

 • بیشتر زوجین در زمانی که مرد از کاندوم استفاده می‌کند از رابطه جنسی لذت نمی‌برند.

یک تصور غلط دیگر! در بیشتر آمار نشان داد زوج‌هایی که رابطه جنسی با کاندوم دارند درست مثل زمانی که کاندوم ندارند، از رابطه جنسی لذت می‌برند. کاندوم در ارگاسم زوجین هیچ تاثیر منفی نمی‌گذارد.

 • چه تعداد از مردان متاهل ۵۰ تا ۵۹ ساله در سال گذشته رابطه جنسی نداشته‌اند؟

۲۱ درصد. این درصد در مردان متاهل ۶۰ ساله ۳۴ درصد و در آنهایی که ۷۰ ساله هستند ۵۴ درصد بوده است.

 • چقدر طول می‌کشد که مردان به ارگاسم برسند؟

حدود ۵ دقیقه. این زمان با تحقیق بر عملکرد جنسی ۵۰۰ زوج در امریکا و چهار کشور دیگر به دست آمده است.

 • کدام یک از این موارد می‌تواند منجر به انزال زودرس مرد شود؟ دارو؟ کاندوم؟ رابطه جنسی زیاد؟ یا همه موارد؟

پاسخ صحیح همه موارد است. پزشکان گاهی اوقات توصیه می‌کنند از تاکتیک «مکث و فشار» استفاده کنید. برای انجام این کار، وقتی مرد حس می‌کند در حال انزال است،  باید دخول را متوقف کرده و از لمس آلت جنسی خود پرهیز کند. او باید برای جلوگیری از انزال زودرس نوک آلت جنسی خود را فشار دهد.

استفاده از کاندوم باعث بیشتر شدن زمان رسیدن به انزال می‌شود. مشاوران روابط جنسی توصیه می‌کنند که رابطه جنسی را بیشتر مواقع با همسرتان انجام دهید زیرا روشی است که بدن مرد با استفاده از آن می‌تواند به عادت رضایت جنسی دست پیدا کند.

 • بیشتر مردان در برهه‌ای از زندگی مشکل در نعوظ را تجربه کرده‌اند.

درست است! وقتی شما تمامی موارد را یک جا جمع کنید، از موارد خفیف تا شدید، متوجه می‌شوید که خیلی از مردان در برهه‌ای از زندگی دچار مشکلات نعوظ شده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از مردان دیر یا زود به این معضلات جنسی دچار می‌شوند. البته، در خیلی از موارد، حاد و عذاب‌آور نیستند.

مشکلات نعوظ اغلب مربوط به سن می‌شود. مثلا مشکلات نعوظ در مردانی که ۷۰ ساله هستند نسبتا به مردان ۳۰ ساله بیشتر رایج است. اما این مشکلات جنسی بخش روتین روند افزایش سن نیستند و کمتر احتمال دارد مردانی که مبتلا به فشار خون بالا، دیابت، بیماری قلبی یا بیماری‌های دیگر نیسنند و می‌توانند استرس و روابط عاطفی خود را به خوبی مدیریتی کنند دچار مشکلات نعوظ شوند.

 • آقایان چه زمانی برای مشکل عدم نعوظ یا عدم کنترل و نگهداشتن نعوظ باید به پزشک مراجعه کنند؟  یک بار؟ هر چند وقت یک بار؟ بیش از سه ماه مداوم؟

پاسخ صحیح بیش از سه ماه مداوم است. گاهی اوقات ممکن است این اتفاق برای مردان رخ دهد. چیزهایی مثل خستگی زیاد یا نوشیدن بیش از حد مشروبات الکلی می‌تواند از جمله دلایل عدم نعوظ یا عدم نگه داشتن نعوظ باشد. اما اگر مردی به طور مداوم مشکلات نعوظ را به مدت بیش از ۳ ماه مداوم تجربه کرد، باید به پزشک مراجعه کند.

 • مردانی که مشکلات نعوظ دارند، باید از نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزند.

غلط! مطالعات نشان می‌دهد نوشیدن مشروبات الکلی در حد تعادل و ناتوانی جنسی یا عدم نعوظ ارتباطی به هم ندارند. اما مصرف بیش از حد مشروبات الکلی و یا اعتیاد داشتن به آن، چه یک شب باشد یا بخشی از عادت طولانی مدت، می‌تواند نعوظ شما را کند یا کلا خراب کند.

مردان مسن‌تر بیشتر با تاثیرات نوشیدن الکل و عدم نعوظ مشکل دارند. مردانی که داروهای عدم نعوظ مصرف می‌کنند باید توصیه‌های پزشک خود مبنی بر میزان مصرف نوشیدنی‌های الکلی را جدی بگیرند.

 • وقتی مردان پا به سن می‌گذارند، باید بیشتر تحریک شوند تا به ارگاسم برسند.

این تصور درست است. دلایل این اتفاق پایین آمدن میزان تستوسترون است که می‌تواند از عوارض جانبی مصرف دارو یا مشکلات جسمی باشد. اما در کل هیچ محدودیت سنی برای لذت بردن از روابط زناشویی و نزدیکی وجود ندارد.

منبع: webmd
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود